Skocz do zawartości

Samoistne wyłączanie telefonu, problem z internetem i innymi


Keirog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od roku jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 4. Moja sielanka z tym telefonem skończyła się gdzieś 2-3 miesiące temu. Mam kilka problemów. Jednym z nich jest to, że telefon samoczynnie się wyłącza. Dzieje się to raz na pare dni. Czasem w ogóle robi to bez mojej wiedzy( jak np jest w kieszeni albo leży gdzieś) a czasem na moich oczach. Widać wtedy jak np albo telefon się zacina mega albo np przy kliknięciu na ikonę wifi czy innych, nic się nie dzieje tzn. nie uruchamia się wifi. Niedawno wyczytałem, że może jest to problem Gmaila. Odinstalowałem go. I myślałem, że naprawiłem swój problem bo telefon przestał się wyłączać regularnie o 17:50. Jednak po kilku dniach znowu się zaczęło.

Kolejnym problemem jest internet z pakietu danych. Czasem ten internet po prostu lubi zmniejszyć prędkość do 0 kb/s albo oscyluje w granicach 0-10 kb/s. Przez ten proces aplikacje w tle nie mogą pracować normalnie jak np Messenger. Jedyne co wtedy pomaga to wyłączenie danych i ponowne włączenie. Jednak myślę, że to nie rozwiązanie długofalowe.

Ostatnim moim problemem jest GPS. Telefon czasem zgubi GPS i nie potrafi go ponownie odszukać. Wyłączenie i włączenie GPS nie pomaga, jedyne co da radę to wyłączyć i włączyć telefon.

Moje próby naprawy powyższych błędów zazwyczaj kończyły się Wipe'm telefonu oraz wgraniem nowego systemu. Wgrywałem róże systemy, czy to z miuipolska czy od producenta i we wszystkich mam te same problemy. Były to wersje stable jak i rozwojowe. Telefon jest kupiony z Chin. Aktualna wersja MIUI 9.1  7.11.9(rozwojowa). Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...