Skocz do zawartości

Smart Home Xiaomi w integracji z innymi systemami smart home; pytania odnośnie programowania scen i pytania techniczne


Michex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo zaciekawił mnie temat systemu alarmowego firmy Xiaomi z uwagi na cenę i możliwości ale czy istnieje możliwość sparowania tego z urządzeniami firmy Sonoff,  Broadlink i Amazon Alexa??

Czy istnieje jakaś aplikacja która by te 3 systemy zintegrowała w jeden aby można było zarządzać jednym pulpitem a nie kilkoma osobnymi aplikacjami?? 

Czy istnieje możliwość zarządzania elementami systemu Xiaomi przez komendy głosowe Alexy??

W planach mam np takie sceny  - czy są realne do wykonania ??

- po wejściu do mieszkania(czujnik drzwi) i kliknięciu w przycisk (np od oswietlenia lub pilot Xiaomi) to  zapala się światło w korytarzu na np kilka minut i uruchamia się system audio którym steruje Broadlink a jeśli się nie kliknie wówczas aktywuje się kamera z nagrywaniem i otrzymuję powiadomienie na telefon o naruszeniu i podgląd z kamery;

- jako że posiadam piec wszystkopalny i nie mam nad nim żadnej kontroli to chciałbym podłączyć w piwnicy czujnik ognia/dymu oraz dwa czujniki temperatury, jeden na wlocie a drugi na wylocie wody z powiadomieniem alarmowym o temperaturze za niskiej lub za wysokiej. Cudem by było zsynchronizować czujnik pokojowy ze sterowaniem pompy wody c.o. i/lub powietrzem do pieca. 

Co do czujników temperatury to czy ktoś sprawdzał co się dzieje po przekroczeniu 60st C czyli max temperaturze wg producenta??

Jaki realny zasięg mają elementy systemu Xiaomi ?? 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czujniki temperatury od xiaomi nie nadają się do monitorowania temperatury w układzie CO. Czujnik jest w plastikowej obudowie i bez rozebrania go na pewno nie będziesz mieć prawidłowych odczytów. Demontaż czujnika też nie daje gwarancji, że uda się go zamontować w układzie CO.
Jeśli chcesz sterować piecem to rozwiązaniem będzie raspberry pi i jakieś oprogramowanie. Wiem że open hub daje takie możliwości.

Po drugie - nie ma możliwości bezpośredniego zintegrowania ficzerów różnych producentów. Także nie uda Ci się połączyć ze sobą np.broadlinka z xiaomi. Da się to zrobić za pomocą np. Home Assistant, który obsługuje te urządzenia, a także Alexa i Google Assistant.
BTW Google Assistant i Alexa potrafią natywnie zarządzać żarówkami yeelight ale niczym więcej od xiaomi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...