Skocz do zawartości

Xiaomi A1 vs Mi5S Plus vs Mi5X


paphal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 tygodni mam dylemat. Szukam fona dla żony i nie mogę się zdecydować. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe recenzje i obejrzałem tonę filmów na YT i dalej nie wiem. Piszą i mówią że A1 i 5X to bliźniacze telefony, które różnią się system tak właściwie. 5S+ jest największy, ale wymiarami właściwie nie różni się od pozostałych (5S+ : 154,60 x 77,70 x 7,95 mm vs A1/5X : 155,40 x 75,80 x 7,30 mm).

A1 plusy: obsługa pasma 800MHz, "czysty android" , zapowiedź szybkich aktualizacji i rozwijania oprogramowania, kamera przednia 8Mpx f/2.0 (tel dla żony)

A1 minusy: mam redmi 3s pro i baterie 4000mAh a tu jest 3080... mój trzyma 2 dni a mniejsza bateria jak sobie poradzi?, brak Quick Charge

5S+ plusy : Snapdragon 821, duża bateria 3800, Quick Charge, NFC

5S+ minusy : debiut rok temu, kamera przód 4Mpx, brak możliwości rozbudowy pamięci

5X: w sumie to kopia A1 tylko że bez pasma 800MHz i kamera selfi 5Mpx

 

Jak dla mnie Snap 821 przeważa nad konkurentami oraz duża bateria na +. Ale A1 też nęci... Aha - cena. A1 mam za 235$ - czyli jakies 870zł, a 5S Plus za 1075zł. Obie kwoty są akceptowalne (moja górna granica to 1000zł ale dla 5S plus jestem w stanie ją przekroczyć - 821 kusi).

 

Jakie jest wasze zdanie?

Edytowane przez paphal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 5s+. Miałem i jest świetny. Bateria bajka, aparat robi w dualu lepsze fotki wieczorem bez lampy niż mix 1 z lampą. Jeżeli rozmiar nie przeraża to wart tej ceny.

Aha. 5x i a1 to kłopoty z odblokowaniem bootloadera. Ja swojego mix2 też musiałem wysłać do Acida, bo xiaomi poblokowalo możliwość odblokowania. A Acid ma swoje narzędzia.

 

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za info. Kupiony i jedzie do mnie :D. Niestety dopiero teraz przeczytałem forum o szkle/folii na tego tela i trochę się nogi ugięły... Domówiłem case i szkło a Ali, zobaczymy jak będzie. Żona póki co żadnego tela nie uszkodziła i będę trzymał kciuki.

 

Jeszcze raz dzięki - temat zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...