Jump to content

[Mi Pad] Lineage OS 14.x

latet
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zainstalowałem na Mi Pad 1 custom ROM Lineage OS 14.1.

Testuję, raczej mało intensywnie. Z czasem zapewne wrócę do MIUI. Póki co – gdyby ktoś chciał, abym tam sprawdził, to piszcie, chętnie sprawdzę.

Parę pierwszych wrażeń:

• Apka YouTube działa idealnie, nie tak jak pod MIUI na Mi Pad.
  • Czasem tablet nie zasypia i wtedy przez noc wyssie pół baterii (ponoć znany problem). Częściej jednak grzecznie zasypia i jest ok.
  • Spodziewałem się cudów, jeśli chodzi o prędkość (responsywność interfejsu) i zarządzanie RAM-em. Cudów nie ma.
  • Jest za to niekomfortowe (aczkolwiek bardzo subiektywne) poczucie "obcości", "dziwności" i okrojenia z wielu rzeczy, które są w MIUI.

Screenshot_20171005-224812.png

Edited by latet

• 2 weeks later...

Po prawie 2 tyg. używania Lineage OS na Mi Pad, stwierdzam, że wracam do MIUI.

Mimo, że w wielu testach syntetycznych Lineage wypada lepiej, to w praktyce ja tego nie czułem. Zarządzanie RAM-em nie wydaje sie istotnie lepsze niż w MIUI. Bardzo denerwujące jest też opóźnienie reakcji na rotację. Czuć było, że Lineage ma problem z dużą rozdzielczością ekranu. No i przede wszystkim – gorzej działa bateria. Niby przez większość czasu trzymała normalnie (był tryb uśpienia), ale czasem potrafiła nagle i niespodziewanie zdrenować się w krótkim czasie. Zdarzało sie też, że tablet się wyłączał sam i nie chciał się włączyć bez kabla zasilającego, a zaraz po włączeniu się okazywało, że było np. 35% baterii, a nie parę %.

Plusy? Tak, dwa: lepiej działa apka Youtube oraz jest możliwość korzystania z kopii ustawień/danych aplikacji w chmurze Google (na MIUI tego nie ma, a kopia apek w chmurze Xiaomi działa na całkowicie innej zasadzie i nie zapewnia przywracania ustawień i danych apek).

• Thanks 1

• 3 weeks later...