Jump to content

Xiaomi zaprezentowało nowy odkurzacz, który też myje podłogi!


Tymcio

Recommended Posts

59c15ccc9fa6f_xiaomiroborocksweep00.thumb.jpg.072e3ec5e3213d4d05c4ce1d3b3683b0.jpg

Pierwszy odkurzacz Xiaomi został zaprezentowany w ubiegłym roku. Już niedługo zobaczycie jego recenzję na łamach naszego serwisu. Dzisiaj jednak nie o tym! Rano firma zaprezentowała drugą generację tego urządzenia, która nie tylko odkurza, ale także ściera podłogi. Oto Xiaomi Roborock Sweep One!

Podobnie jak Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, Roborock Sweep One także bazuje na systemie laserów do mapowania pomieszczeń. Wyposażony jest w autorski czujnik LDS, który obraca się z prędkością 5 x 360° / sekundę. Dzięki zastosowaniu algorytmu SLAM, odkurzacz po wykonaniu mapy pomieszczenia może zaplanować najbardziej efektywną trasę odkurzania. Oczywiście, możemy ustalić trasę odkurzania samemu, rysując ją w aplikacji. Co więcej posiada on obsługę głosową, lecz na chwilę obecną wspiera ona tylko język chiński.

Najważniejszym usprawnieniem jest dołożenie ściereczki określanej jako “plant bionic”. Podobno działa ona w taki sposób, jak rośliny – z zamontowanego pod odkurzaczem zbiornika pobiera sama tyle wody ile potrzebuje do ścierania. Dzięki temu może ścierać bez przerwy przez 25 do 60 minut, a nadmiar wody wróci do zbiornika.

Jeśli chodzi o dalsze usprawnienia, to zwiększyła się moc ssania, która wynosi teraz 2000 Pa. Poprawiono także zawieszenie, dzięki czemu odkurzacz bez problemu będzie mógł pokonać przeszkody o wysokości około 2 cm. Co więcej, system może automatycznie zwiększyć moc silnika, gdy wykryje, że odkurzany jest dywan. Całość natomiast zasilana jest baterią o pojemności 5200 mAh, która pozwoli na odkurzanie przez 2,5 godziny. Czas ten powinien wystarczyć na odkurzenie około 250 m².

Cena w Chinach: 2499 yuanów (około 1400 zł)

Więcej: https://gizchina.com.pl/2017/09/19/nowy-odkurzacz-xiaomi-odkurza-takze-sciera-podloge/

Edited by Tymcio
Link to comment
Share on other sites

  • ZduneX25 unlocked this topic
  • 4 weeks later...
Dnia 19.09.2017 o 20:07, Tymcio napisał:

Cena w Chinach: 2499 yuanów (około 1400 zł)

To gdzie można znaleźć tego cleanera w tej cenie? 

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...