Skocz do zawartości
  • 0

Który wybrać? Xiaomi do 1000zł.


EmEm

Pytanie

Hej! Od października zeszłego roku jestem właścicielką Xiaomi Redmi Note 3 2/16GB. Bardzo sobie cenię mój telefon, ale jestem dziewczyną która dość mocno eksploatuje telefony także moja wersja 2gb ramu zaczęła mnie denerwować przycinkami i zamulaniem :P Czas na coś nowego... Zrobiłam szybki research ale i tak nadal jestem w kropce; mianowicie szukam nowego modelu xiaomi , budżet najlepiej do plus minus 1000zł. Czytałam już tyle opinii , że mam mętlik w głowie i liczę na pomoc od Was :) Interesują mnie następujące modele:

1. Xiaomi Redmi Note 4 3/32 
2. Xiaomi Redmi Note 4 PRO mediatek 4/64

3. Xiaomi Redmi 4X Pro 4/64 (tylko ten procek 1,4...)
4. Xiaomi Redmi Note 4X Pro 4/64 Snapdragon (ekran, dla mnie bomba)
5. Xiaomi Mi Max (ekran, dla mnie bomba)

Zależy mi na minimum 3gb ramu, dobrym procesorze. Częste ładowanie nie jest dla mnie problemem, ja po prostu chcę żeby chodził jak burza, bez lagów... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, Rapzes napisał:

Chce kupic jakis dobry telefon do 1000 zł, dobrze gdyby cena byla w okolicach 600,700 zł. Gdzie i jaki xiaomi kupic zeby byl wgrany polski system bo sie na tym nie znam. Myslalem o mi 4 lub 5. Chcialbym jak najlepszy w stosunku do ceny , moze byc uzywany.

Sugeruje poczytac na forum, bo w dziale "co kupic" podobnych pytan sa dziesiatki, a odpowiedzi ida w setki. Zalozyles konto, tylko po to by zadac maksymalnie ogolnikowe pytanie, na ktore sam sobie bys odpowiedzial, po lekturze kilku podobnych tematow.

Jedyne (co oprocz zaznajomienia sie z forum) bym sugerowal, to nie kupowac nic spod znaku mi4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vat 205zł za tego Lenovo P2.

Telefon fajny, choć troszkę za duży dla mnie do obsługi jedną ręką ale to nie największy minus. Android! Permanentne aktualizacje, pierdylion niepotrzebnych aplikacji a nie da się skopiować kontaktów z Outlooka do listy telefonicznej. Dzwonki i alarmy trzeba ściągać, bo na starcie nic nie ma co przypomina normalny dzwonek czy alarm telefoniczny. 

Jak na razie to jestem dość niezadowolony. 

Tyle tylko że mam znowu skype i whattsup, bo w BlackBerry się skończyło wsparcie. 

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Rapzes napisał:

Redmi note 4 lub 4x będzie odpowiedni? Gdzie mogę go dostać w jak najlepszej cenie?

Telefon jak telefon, do wiekszosci zastosowan ok, potezna ;) bateria, energooszczedny procesor, rozmiar 5,5" jesli ci odpowiada to jest to dobry wybor. 
Jesli masz mozliwosc idz do jakiegos marketu ktory oferuje xioami i wez telefon (i inne modele xiaomi o ile sa) do reki i zobacz co i jak. Czy ci sie podoba, jak lezy w dloni, to wbrew pozorom wazna sprawa, nie sama specyfikacja czlowiek zyje. A telefonu bedziesz uzywal i jesli nie bedzie ci sie podobal, bedzie niewygodny (czy jakkolwiek to nazwac) to tak srednio brac w ciemno.

Co do polskiej dystrybucji i oplacalnosci to napisano o tym setki postow i dalej sie pisze. Kupno w chinach jest oplacalne, ale po pierwsze gwarancja w wiekszosci wypadkow polega na odsylce do chin, poza tym import towarow do UE charakteryzuje sie tym, ze mozemy zostac zmuszeni do oplacenia VAT (23%) za importowane towary. W tym wypadku roznica w cenie nie wyglada juz tak korzystnie.

W Polsce polecam wejscie na ceneo i poszperanie co i jak kosztuje, roznice cenowe miedzy poszczegolnymi sklepami potrafia byc spore, jest to spowodowane glownie kanalami dystrybucji ktorymi telefony trafiaja na rynek. 
Jesli przymierzasz sie do zakupow na allegro, to warto wejsc na forum w dzial "sprzedawcy z allegro" i poczytac co i jak. Dodatkowo czytac WSZYSTKO co jest napisane na stronie allegro i WSZYSTKO co sprzedawca ma napisane w regulaminie. Zeby nie bylo placzu i przeklinania, gdy okaze sie ze kupiles od posrednika, ktory bierze frycowe tylko za to ze zamowi na ciebie telefon w chinach i nie dosc ze bedziesz czekal XX dni na przesylke, to mozesz poniesc dodatkowe koszta (wspomniany VAT). Ja ogolnie odradzam zakupy na tym portalu aukcyjnym, ale czasem nie ma wyboru.

Ogolnie lektura forum, tak z godzinke dwie czasu mozna na to posiwecic, powinna ci +/- uswiadomic co i jak, na co zwracac uwage, czego sie wystrzegac, ktory model bedzie ok. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Rychubil napisał:

Czy ktoś wie jak w Androidzie skopiować kontakty z Outlook do książki telefonicznej urządzenia oraz do whattsup?

Po pierwsze to nie ten dzial.

Po drugie istnieje narzedzie do kopiowana kontaktow z outloka na gmaila, wtedy wystarczy zwykla synchronizacja bo konto na gmailu zdaloby sie miec, majac telefon na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czesc, przymierzam sie do zakupu pierwszego xiaomi, budzet to do ok. 1000zl (+/-). 
Pisze, bo nie wiem jaki wybrac, a na internecie jest tyle opinii, ze mi sie juz pomieszalo.
Myslalem nad:
Xiaomi Redmi NOTE 4X 3/32GB
Xiaomi Redmi NOTE 4X PRO 4/64 Mediatek
Xiaomi Redmi NOTE 3 PRO 3/32GB
Xiaomi Redmi NOTE 4X 4/64GB
Zalezy mi na wydajnosci smartfona i w miare jakosci zdjec Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Wojusek napisał:

Wydajnosciowo note4x wypada na prawde dobrze. ale aparat jest jak w wiekszosci xiaomi przecietny, a wrecz slabyyyyy... mam note4x 4/64gb i polecam... oprocz aparatu..:) biorac note4 wybierz wersje ze snapdragonem z obsluga pasma lte 800.

 

pozdro

jaka roznica pomiedzy tym mediatek a snapdragon?
i czy lepszy 4/64 mediatek czy 3/32 snapdragon?

Edytowane przez TheSpartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mediatek będzie trochę wydajniejszy. Ale ma dwie spore wady. Gorzej zarządza energia i bateria trzyma krócej niż na SD (choć tragedii nie ma ). A druga wada jest taka że strasznie się grzeje kiedy SD nawet pod obciążeniem jest chłodny. No i mediatek jest zawsze w plecy z aktualizacjami. (O android 7 można chyba zapomniec a Sd ma już dawno...)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup Xiaomi Redmi NOTE 4 3/32GB badz wersję 4/64 jeśli znajdziesz i będziesz zadowolony.  3/32 jest w proline poniżej 700zl. Wazne abyś kupił wersję global ze snapdragonem. Zreszta wszystko jest tu na forum dobrze opisane. Ja posiadam od niedawna  xiaomi i jestem zadowolony.  Jedynie tylko zdjęcia średnie ale mi to nie przeszkadza.  Wazne ze mozna fotografować dokumenty i są czytelne na telefonie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Lukasz1988 napisał:

Kup Xiaomi Redmi NOTE 4 3/32GB badz wersję 4/64 jeśli znajdziesz i będziesz zadowolony.  3/32 jest w proline poniżej 700zl. Wazne abyś kupił wersję global ze snapdragonem. Zreszta wszystko jest tu na forum dobrze opisane. Ja posiadam od niedawna  xiaomi i jestem zadowolony.  Jedynie tylko zdjęcia średnie ale mi to nie przeszkadza.  Wazne ze mozna fotografować dokumenty i są czytelne na telefonie. 

wlasnie tez potrzebowalem do pracy zeby zdjecia porobic dokomunetow, dobrze wiedziec. 
Dzieki kazdemu za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ściągnąłem apkę outlooka i pomogło w moment.

 

Tak na dziś mogę powiedzieć o Lenovo P2, że jest dobrym fonem, choć szkoda, że skazany na Androida, tak jak większość PC i laptopów na Windowsa.

 

Plusy:

- całkiem ładnie się prezentuje, jest cienki i nie zbyt ciężki więc też nie naprzykrza się w kieszeni jak jakiś kloc.

- bardzo szybki, bo jednak 4GB, nie laguje, nie czeka się na nic.

- bateria spokojnie trzyma 3 dni przy piłowaniu telefonu. Jak się nie klepie po nim co chwilę to i nawet 4 dni. Przestałem się stresować doładowywaniem, po prostu zapomniałem o ładowarce. Nawet jak mam 10%, to mnie jakoś to bardzo nie wzrusza.

- Bardzo pomocny przełącznik do trybu oszczędzania baterii w krytycznej sytuacji więc jak ktoś lubi andka i 5.5 cala a szuka fona z dobrą baterią, to to jest to!

- Aparat robi fajne fotki i co najważniejsze dobrze łapie ostrość, czego brakowało mi w Blackberry Passport - tam to była tragedia! Kamera też robi ładne filmy.

minusy:

- boczny przycisk często włącza się przypadkowo, kiedy wkłada lub wyjmuje się z kieszeni. Cienki i śliski więc trzeba uważać, żeby nie wypadł i to mnie trochę stresuje.

- głośność powiadomień jest stanowczo za cicha. Trzeba ściągać jakieś głośne dzwonki, żeby go usłyszeć.

- system czyli android - niby wszystko jest ale bardziej wkurza niż pomaga, ciągle czegoś szukam, w Blackberry i Windowsie tego nie było i nie musiałem nic ekstra ściągać. Nie będę pisał o ciągłych aktualizacjach, bo to chyba choroba genetyczna Androida.

- 5.5 cala ekran, nie zbyt poręczny do obsługi jedną ręką a ekran śliski jak świeża ryba - nie zbyt dobrze się pisze.

 

P.S. Obecnie zastanawiam się nad srajfonem 6 lub 6s, choć ten pierwszy trochę już starszawy (1GBram i aparat 2mpx z przodu) a drugi jak dla mnie zbyt drogi. Coś 5io calowego byłoby w sam raz.

 

 

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, szukam telefonu od Xiaomi do 1000zl (max 1100zl)

Najbardziej będzie wykorzystywany jako odtwarzacz mp3 (bardzo mi zależy na dobrej jakości audio ze słuchawek - będzie grał na brainwavz m1 i akg k81dj + czasem superlux 669).
Często będę robił nim zdjęcia i przeglądał portale typu FB, Instagram oraz często będę oglądał YouTube i seriale.

Myślałem nad mi5 z gearbest, niby mieści się w budżecie, ale przeczytałem gdzieś, że nie warto już brać mi5. Polecicie mi coś? 

Za jakiekolwiek błędy przepraszam, jest to mój pierwszy post na tym forum, o ile nie pierwszy na jakimkolwiek forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio miałem okazję delikatnie testować MI 5x, szedł na sprzedaż więc, obchodziłem się delikatnie bez zdejmowania folii z ekranu.

Różnica w dźwięku miedzy Mi5x  a Redmi Pro jest bardzo duża, na korzyść tego pierwszego, na słuchawkach jest rewelacja, choć nie mam porównania z flagowcami, typu MI5, a z Mi4 nie pamiętam :P . "Misterpirzu" (szacuneczek) stwierdził że jest ok. ale bez efektu WoW. Dla mnie ten efekt jak najbardziej jest, bo gdybym miał mieć taki dźwięk to bym nie kupował Playera Mp3 Xduoo X3, choć nadal player gra lepiej to już nie ma tak znaczącej  różnicy. Odsłuchiwałem na dwóch parach słuchawek, nauszne Audio-technika ATH-M50x, oraz dokanałowe 1More triple Driver. Na Redmi Pro mam apke Dolby, ale ona tak naprawdę podbija dźwięk oraz dodaje dynamiki, a Mi5x ma poprostu to wszystko, plus o wiele bardziej otwartą scenę i szczegółowy dźwięk. Cena to ok 800zł, za nie wiele więcej masz bliźniaka na czystym androidzie Mi A1. A być może jutro jak przesyłka przejdzie bez VAT, to przetestuję Mi 5s za 810zł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...