Skocz do zawartości

Skalowanie obrazu


Merla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Po przesiadce z s8 na redmi note 4... Mam problem. Powiem tak: na galaxy s8 i rozdzielczosci ekranu full hd + miescilo mi sie na ekranir znacznie wiecej rzeczy, tekstu czy elementow niz na redmi nkte 4 przy rozdzielczosci full hd. Dla przykladu uruchamiajac messengera na s8 widzialam 9 konwersacji, natomiast na redmi widze ledwo 5. Wszystko jest takie bycze, wielkie i nijakie, czcionke mam najmniejsza ale wiem, ze to nie od niej zalezy. Ekran wyswietla 50 procent mniej tekstu niz s8... Wszystko jest ogomne, ustawienia, pasek powiadomien i ikony w nim... W jaki sposob zmniejszyc to wszystko? Slyszalam, ze skalowanie ekranu... Ale jak? Chodzi o rzeczy bez roota, telefon kupiony w xkomie, android 6.0.1.... wczoraj pobralo mi1.5gb update ale dzis go juz nie ma, a go nie instalowalam. Teraz aktualizator update nie widzi. Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Merla napisał:

Nie chce zmienic czcionki. Chce zeskalowac obraz tak by wiecej sie na nim miescilo. Bez roota, bo nie chce tracic gwarancji.

Jak chcesz to zrobić, skoro Redmi Note 4 ma rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli przy 5,5 cala. Galaxy S8 1440 x 2960 pikseli przy 5,8 cala. Większy ekran, wyższa rozdzielczość, więc nic dziwnego, że więcej się zmieściło.

http://www.download.net.pl/jak-zmienic-skalowanie-obrazu-dpi-w-androidzie/n/5679/

Jeśli nie chcesz nic modyfikować, zalecam powrót do S8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...

@GoldSnickers

Wiesz czemu nie ma zmiany DPI w MIUI? dlatego że launcher nie jest na to ''przygotowany'' :? 

MIUI i tak zrobiło ''postęp'' w tym roku bo dodało zmianę siatki ikon bez zabawy jak przy DPI...ale nadal to śmiech bo każdy inny custom rom ma zmianę DPI i np. Sony też posiada zmianę DPI. 

MIUI ma tyle udoskonaleń a nie można było poświeć chwili aby launcher przystosować do zmiany DPI? 

Zabawa z launcher taka trudna...

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 co racja to racja. Ja akurat używam nova launcher to nie mam z tym problemu. Ale w miui chociaż ustawienia i programy się skalują. Wcześniej w samsungu miałem po zmianie dpi miałem dialer na dużo mniejszym fragmencie ekranu i sporo miejsca na którym nie było nic. Także miui tutaj dla mnie i tak wygrywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość ekranu nie ma tu nic do rzeczy tak naprawdę, czy 1080 czy 4K przy tak małym ekranie różnica będzie co najwyżej w poszarpanych krawędziach i wadze szaty graficznej. Natomiast sprawa tego czy grafika jest rastrowa czy wektorowa, jak to drugie to można sobie skalować interface do woli - o ile twórca nakładki to przewidział. 

Na Samsungu używam Nova Launcher i mogę polecić.


Szkoda że do grzebania w plikach trzeba mieć root, tez bym chętnie zmienił wielkość ikon i tylko to.

 

Edytowane przez Słony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...