Jump to content

Przełączanie utworów na słuchawkach bluetooth.


d_fens

Recommended Posts

Czołem,

Mam taki problem ze słuchawkami bluetooth (obecnie Bluedio TE, poprzednio na Awei 890BL było tak samo) że nie działa mi przełączanie następny/poprzedni utwór poprzez przytrzymanie przycisków sterowania głośnością w słuchawkach. Pozostałe funkcje (kontrola głośności, start/pauza) działają bez zarzutu. Nie jest to problem słuchawek, bo sprawdziłem na innych telefonach i działa bezbłędnie. W opcjach słuchawek mam włączone że kontrolują odtwarzanie muzyki (próbowałem też na ustawieniu kontrola głośności ale bez zmian). Na słuchawkach przewodowych (Xiaomi Piston 3) wszystko działa jak trzeba, utwory się przełączają. Próbowałem użyć opcji kalibracji przycisków, ale z jakiegoś powodu przy sparowanych słuchawkach BT wybranie tej opcji powoduje wyświetlenie komunikatu że nie wykryto słuchawek.

Zaktualizowałem rom do najnowszego dostępnego ale nie pomogło.

Ma ktoś jakiś pomysł?

pozdrawiam

Seba

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem, ale nie widzę tam żadnego ustawienia wpływającego na zachowanie przycisków.

EDIT: Sprawdziłem przed chwilą u kolegi na Mi4 (jakiś stary ROM). Tam wszystko działa bez żadnego kombinowania. Próbowałem aplikacje typu Bluetooth Headset Controller ale bez efektu.

Spróbowałem też u siebie kilka aplikacji do odtwarzania muzyki ale nie pomogło.

Edited by d_fens
Link to comment
Share on other sites

Tego się obawiałem. Sprawdziłem jeszcze na Redmi 2 żony i oczywiście działa jak należy. Trzeba telefon zmienić bo biega się kiepsko jak trzeba na telefonie piosenki przełączać. Cały sens słuchawek bt bierze w łeb.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Nie działa przewijanie poprzedni/ następny z poziomu słuchawek (trzy przyciski) oraz na głośniku bluetooth. Mimo ustawienia Funkcji przycisków na odtwarzanie muzyki i kalibracji przycisków, po przełączeniu na zmianę głośności można ją zmieniać z słuchawek. Na Powerampie próbowałem różne ustawienia ale bez powodzenia. Zauważyłem że od jakiegoś czasu w odtwarzaczu Muzyka oraz w Tidal niema na górnej belce przycisku wstecz, a w Powerampie jest. Ma ktoś jakiś pomysł, może ja przegapiłem jakieś ustawienia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...