xpan

Tuner DVB-T

Recommended Posts

Polecam do Xiaomi Mi3 tuner Geniatech Wi TV . Sprawdzony  w boju na Mi3 .Odbiera sygnał HD bez problemu.

A mógłbyś nagrać jakiś filmik jak to wygląda i sprawuje się u Ciebie? Jak się łączy, jak i jakie kanały odbiera itd. Nie wiem, cyfrówką, innym telefonem, czymkolwiek jak to się spisuje z urządzeniem Xiaomi ;)

Cena troszkę powala, prawie 300 zł. Ale znalazłem na Aliexpress tuner tej samej firmy lecz podłączany pod microUSB, w cenie 35$. Tylko opis jest dwuznaczny, bo w jednym miejscu jest napisane że obsługuje HDTV, a później że kanałów High Definition nie obsługuje. W sumie za nieco ponad 100 zł można zaryzykować, ale ciekawe jak jest naprawdę? Na mistrzostwa i tak nie dojdzie, ale ogólnie mógłby się przydać. Pełna nazwa to Geniatech MyGica PT115.

Nie kupiłem podłączanego pod micro USB Geniatech PT 115 ze względu, że można łatwo przypadkowo uszkodzić port micro USB ,choć brałem go pod uwagę. Doszedłem do wniosku że lepiej sprawdzi się  Geniatech Wi TV który też jest miniaturowy, można go postawić w dowolnym miejscu gdzie jest najlepszy sygnał telewizji i dodatkowej możliwości podłączenia przejściówką anteny zewnętrznej lub jakiejś innej tylko większej gdy jest słaby sygnał telewizji. W sklepie www.c4i.com.pl kupiłem za 215zł , jest też PT115 w cenie 117zł.  Co do  obsługi to prosta - instalujemy na smartfonie apke Siano TV .  Włączamy Tuner Geniatech WI TV , włączamy WiFi w smartfonie  ,łączymy się poprzez WiFI z tunerem Geniatech WIFI (sieć Meron emitowana przez ten tuner ,wpisujemy kod dostępu do tej sieci), włączamy Siano TV i wyszukujemy dostępne stacje telewizji i to już wszystko,oglądamy. Po pierwszym zainstalowaniu to już pozostaje  banalnie prosta obsługa.  (uruchomić tuner Geniatech i WIFI w smartfonie i Siano TV i ogłądać. Program Siano TV umożliwia dodatkowo dzięki funkcji Time shifting przewijanie do tyłu i przodu oraz nagrywanie oglądanych stacji TV na smartfonie. Tuner u mnie odbiera wszystkie dostępne kanały naziemnej telewizji cyfrowej łącznie z HD bez problemu. Na yutube są dostępne też filmiki.

Pozdrawiam..

Edited by xpan

@up, co kto lubi.

Mnie z kolei by takie rozwiązanie zainteresowało gdyby była możliwość korzystania także na Windows 8.1. Wówczas urządzenie stałoby się na tyle uniwersalne, że mogłoby obsłużyć tablet, komputer i smartfona.

Guest
This topic is now closed to further replies.