Skocz do zawartości

Kamera Yi EU i Mi Home


slaveq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam kamerkę Yi Home 720p edycję europejską i niebawem przyjdzie do mnie zamówiony z aliexpress zestaw xiaomi smart home. Chciałbym włączyć kamerkę do tego zestawu ale niestety przy próbie jej konfiguracji do apki Mi Home dostaję komunikat "Invalid QR Code". Czy jest jakaś możliwość zmuszenia  jej do współpracy z apką np.poprzez wgranie innego firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki serwer ustawiłeś ?

Mi sie nie udało podłączyć Yi  1024p do apki Xiaomi Home

Dnia 27.05.2017 o 18:35, milenium17 napisał:

Nie wiem czy jest taka opcja w nowej wersji kamerki bo nie nie korzystam już z Yi Home bo kamerkę wrzuciłem do ekosystemu Mi Home. Wcześniej tego nie było. Wchodziłeś w apkę i przeglądałeś nagrania (z powiadomień) lub na osi czasu. Ale że ja mam chińską wersję to czas nie jest ten sam co w PL.

Tu kolega napisał, że mu się udało - tak wynika.- ale nie wiem jak

Edytowane przez abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, milenium17 napisał:

ale nie dodałem że mam wersję CN a nie EU, sorki

Dodałeś , że masz chińską :)

4 minuty temu, milenium17 napisał:

może tez być inna przyczyna - od miesiąca Xiaomi blokuje IP kamerek

Oni już chyba sami nie ograniają co robią i po co.

Ja mam Gatewaya chińskiego ( EU chyba nie ma ? ). działa OK. W ustawieniach czasu dodaje 6 godzin i wszystko działą. Stacje radiowe ustwiłem polskie.

Jest tylko jeden problem: gateway od czasu do czasu jak nie wydrze ryja po chińsku to psy dostają sraczki a zona spada z kanapy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak widzę to straszny bajzel mają w tych aplikacjach. Fajnie by było jak by się jakieś FAQ pojawiło z objaśnienem czym są te ich marki, kompatybliność softu bo teraz jest już Xiaomi, XiaoYi, Mijia, Aqara pomnożone przez wersje softu CH/International pomnożone przez ilość aplikacji do obsługi Yi Home, Mi Home i jeszcze do tego np. Mi Home jak wybierzesz serwery amerykańskie to blokuje Ci obsługę niektórych urządzeń. Sprzęt mają świetny, soft do obsługi jest spoko ale obawiam się, że za jakiś czas pogrzebie ich piekło "rozmieniania się na drobne" z markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, abgar napisał:

Dodałeś , że masz chińską :)

Oni już chyba sami nie ograniają co robią i po co.

Ja mam Gatewaya chińskiego ( EU chyba nie ma ? ). działa OK. W ustawieniach czasu dodaje 6 godzin i wszystko działą. Stacje radiowe ustwiłem polskie.

Jest tylko jeden problem: gateway od czasu do czasu jak nie wydrze ryja po chińsku to psy dostają sraczki a zona spada z kanapy :-D

Możesz zmienić głośność w Gateway - chyba że masz Switch jako dzwonek? Ja zmieniłem bo też głośno gadał hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo napisałem w osobnym wątku o Mi Home dla początkujacych. Widzę że starają sie to jakoś ogarnąć. W tym tygodniu Mi Home mi się upgradowało i teraz jeśli chodzi o zarówki Yelight to Mi Home ma takie same mozliwosci jak oryginalna apka Ye

Edytowane przez abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slaveq napisał:

No właśnie jak widzę to straszny bajzel mają w tych aplikacjach. Fajnie by było jak by się jakieś FAQ pojawiło z objaśnienem czym są te ich marki, kompatybliność softu bo teraz jest już Xiaomi, XiaoYi, Mijia, Aqara pomnożone przez wersje softu CH/International pomnożone przez ilość aplikacji do obsługi Yi Home, Mi Home i jeszcze do tego np. Mi Home jak wybierzesz serwery amerykańskie to blokuje Ci obsługę niektórych urządzeń. Sprzęt mają świetny, soft do obsługi jest spoko ale obawiam się, że za jakiś czas pogrzebie ich piekło "rozmieniania się na drobne" z markami.

Dokładnie - mam w domu już lampę Xiaomi Philips (zapakowana jeszcze) i zobaczymy czy i jak się połączy, dodatkowo lecą do mnie dodatkowe czujki drzwi/okna juz aqara i ich nie ma w apce mi Home a na stronie jest info że powinny działać - chyba że wyjdzie aktualizacja apki i dodadzą produkty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, milenium17 napisał:

Możesz zmienić głośność w Gateway - chyba że masz Switch jako dzwonek? Ja zmieniłem bo też głośno gadał hahahha

Radia słucham :) Skonfigurowałem Cube do sterowania głośnością ale to jakos kulawo działa :)

 

Jeśli jeszcze nie masz to zamów sobie Cube. Dla mnie to gadżet roku :)

Edytowane przez abgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka dopiero przekonała moją żone do Smart Home. marudziła: aaaa to trzeba telefon wyciągnąć, naklikać zeby lampa się zapaliła. Miała rację.

Teraz sama pyrga z radością kostką:-D

Nie wiem czy drugiej nie zamówię bo sie rozkręcam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, abgar napisał:

Ta kostka dopiero przekonała moją żone do Smart Home. marudziła: aaaa to trzeba telefon wyciągnąć, naklikać zeby lampa się zapaliła. Miała rację.

Teraz sama pyrga z radością kostką:-D

Nie wiem czy drugiej nie zamówię bo sie rozkręcam :)

Ja mam smart Switche i już się przyzwyczaiłem i boję się że reszta domowników nie ogarnie kostki ;)

albo kot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slaveq napisał:

Trochę od tematu odbieglismy A ja naprawdę chciałbym tą kamerę podłączyć do yi home. Czy komuś się udało?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Tzn do Mi Home tak? Próbowałeś ze zmianą firmware na US jeśli jest bo może EU to też US lub CN. Moja z CN nie ma możliowści wgrania softu innego niż CN - tzn da się ale jest komunikat tak jak U Ciebie.

Firmware  - https://cloud.mail.ru/public/MNqT/Gm16JjnDv/Official/ ale może się okazać że nie pójdą - wgrywasz na własną odpowiedzialność

Spróbuj też przejrzeć posty tu - http://en.miui.com/forum-52-1.html 

i tu - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=638230 + Google tłumacz online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...