Jump to content

Redmi 4 pro vs Redmi Note 3 Pro SE

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu, RN3P SE jest dla mnie za duży. Po długich namysłach zdecydowałem się na Redmi 4 Pro. Przed wymianą, chciałbym się jednak jeszcze upewnić, czy nie popełniam błędu.

R4P ma co prawda trochę słabszy procesor, ale czy da się to zauważyć przy zwykłym używaniu (Spotify, Chrome i Twitter). Będę wdzięczny za opinię osób, które zmieniły Snapa 650 na Snapa 625. Jest jakaś różnica w jakości dźwięku?

Drugie pytanie, na nie pewnie będzie ciężej odpowiedzieć. Czy związku z tym, że RN3P SE jest pół półki wyżej (czytałem, że flagową serią jest MI, potem Redmi Note,  a na końcu Redmi) może okazać się, że R4P szybciej przestanie być wspierane przez Xiaomi?

Są jakieś inne przeciwwskazania?

Dużą różnicą jest też brak LTE 800, ale może w Warszawie tego nie odczuję.

Taki temat już był, ale dawno i nie znalazło się tam za wiele porównań.

Edited by jestemsuper

Seria Redmi 4 ma Single Channel DDR3, N3P ma Dual Channel DDR3 wiec roznica w pracy pamieci RAM jest znaczna choc oczywiscie nigdy nie liniowa jak to w elektronice bywa. Co do CPU roznica zalezy od aplikacji. Tu masz 6 rdzeni z czego 2 to mocniejsze CA73 a 4 slabsze CA53 vs 8 slabszych CA53

Brak LTE800 Mhz bedzie odczuwalny w mniejszych miejscowosciach i oczywiscie to zalezy tez od tego czy dana siec ma nadajniki na B20.

R a RN to tylko wersje wielkosciowe. Nie widze wiekszej roznicy miedzy R3 a RN3 lub R4x a R4N. Roznica jest w wersji RN4x(CN/IN Version) a RN4(SD625 GL Version), gdzie pierwszy nie jest FMB a ma "paski" plastikowe na gorze reszta Metal.

Porownanie srednio ma sens bo jesli uwazasz ze telefon jest za duzy szukaj w tej samej wielkosciowej polce a nie miedzy maly a duzy:)

Telefon jest za duży, ale jeszcze jakoś daję radę go nosić. Chciałem zmienić go na jakiś inny telefon xiaomi, ale chyba poczekam na  nowe urządzenia. Z jednej strony ciężko przesiąść się na słabszy telefon (nie wiedziałem o różnicach w RAM), z drugiej MI 5s (będący jeszcze w moim zasięgu cenowy; Mi 5 czarny za drogi) ma ogromne problemy z czytnikiem, na razie bardzo słabe wsparcie prodecenta (przez OTA nadal najnowsza wersją jest MIUI 8.0.3.0) i brak LTE 800 (nadajników zaczyna przybywać, nawet w Wawie), za dużo wad jak na wysoką cenę. Szkoda, że w Redmi 3 Pro nie dali Snapa 650.

Xiaomi jest na szczęście płodne, więc liczę na coś fajnego niedługo.

Edited by jestemsuper

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...