Jump to content

Redmi 4 pro vs Redmi Note 3 Pro SE


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu, RN3P SE jest dla mnie za duży. Po długich namysłach zdecydowałem się na Redmi 4 Pro. Przed wymianą, chciałbym się jednak jeszcze upewnić, czy nie popełniam błędu.

R4P ma co prawda trochę słabszy procesor, ale czy da się to zauważyć przy zwykłym używaniu (Spotify, Chrome i Twitter). Będę wdzięczny za opinię osób, które zmieniły Snapa 650 na Snapa 625. Jest jakaś różnica w jakości dźwięku?

Drugie pytanie, na nie pewnie będzie ciężej odpowiedzieć. Czy związku z tym, że RN3P SE jest pół półki wyżej (czytałem, że flagową serią jest MI, potem Redmi Note,  a na końcu Redmi) może okazać się, że R4P szybciej przestanie być wspierane przez Xiaomi?

Są jakieś inne przeciwwskazania?

Dużą różnicą jest też brak LTE 800, ale może w Warszawie tego nie odczuję.

Taki temat już był, ale dawno i nie znalazło się tam za wiele porównań.

Edited by jestemsuper
Link to comment
Share on other sites

Seria Redmi 4 ma Single Channel DDR3, N3P ma Dual Channel DDR3 wiec roznica w pracy pamieci RAM jest znaczna choc oczywiscie nigdy nie liniowa jak to w elektronice bywa. Co do CPU roznica zalezy od aplikacji. Tu masz 6 rdzeni z czego 2 to mocniejsze CA73 a 4 slabsze CA53 vs 8 slabszych CA53

Brak LTE800 Mhz bedzie odczuwalny w mniejszych miejscowosciach i oczywiscie to zalezy tez od tego czy dana siec ma nadajniki na B20.

R a RN to tylko wersje wielkosciowe. Nie widze wiekszej roznicy miedzy R3 a RN3 lub R4x a R4N. Roznica jest w wersji RN4x(CN/IN Version) a RN4(SD625 GL Version), gdzie pierwszy nie jest FMB a ma "paski" plastikowe na gorze reszta Metal.

Porownanie srednio ma sens bo jesli uwazasz ze telefon jest za duzy szukaj w tej samej wielkosciowej polce a nie miedzy maly a duzy:)

 

Link to comment
Share on other sites

Telefon jest za duży, ale jeszcze jakoś daję radę go nosić. Chciałem zmienić go na jakiś inny telefon xiaomi, ale chyba poczekam na  nowe urządzenia. Z jednej strony ciężko przesiąść się na słabszy telefon (nie wiedziałem o różnicach w RAM), z drugiej MI 5s (będący jeszcze w moim zasięgu cenowy; Mi 5 czarny za drogi) ma ogromne problemy z czytnikiem, na razie bardzo słabe wsparcie prodecenta (przez OTA nadal najnowsza wersją jest MIUI 8.0.3.0) i brak LTE 800 (nadajników zaczyna przybywać, nawet w Wawie), za dużo wad jak na wysoką cenę. Szkoda, że w Redmi 3 Pro nie dali Snapa 650.

Xiaomi jest na szczęście płodne, więc liczę na coś fajnego niedługo.

Edited by jestemsuper
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...