Skocz do zawartości

Sprzeczne informacje o stanie baterii


TOSO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w panelu sterowania,zasilanie pokazuje mi,ze bateria pociągnie 1 dzień 2godz 38 min natomiast w sciagnietym battery doctor 7h20m która informacja jest wiarygodna? Czemu sa takie roznice i powiem szczerze,ze jak tutaj czytałem,ze bateria trzyma 2 dni to jak mam Mi3 od poniedziałku to niestety musze ladowac co wieczor,dziś np. po 9h od pelnego naladowania w obu aplikacjach wskazuje 38%,mozna to jakos poprawić?

 

I drugi temat bo nie chciałem pisać nowego watku-wlacza mi się w trybie rozmowy glosnomowiacej uśpienie,tak powinno być,jak mogę to zmienić tzn chce mieć uśpienie ale nie podczas rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze battery doctor to nie jest to czego potrzebujesz. Co Ci po informacji ile masz do rozładowania jak nie wiesz co tak naprawdę powoduję rozładowanie? Zainstaluj Wakelock detector lub BatterStatsBin.

Tam zobaczysz jaki proces lub aplikacja wzbudza CPU i na jak długo. 

 

9h to raczej mało. Ja po 15 mam 56% ale korzystałem z telefonu dosyć znacznie a działa mi synchronizacja email, tapatalk, hangouts i tweeter. 

 

Użycie baterii leży w aplikacjach i usługach. Wyłącz to czego nie potrzebujesz.

Wyłącz np. lokalizację jeśli korzystasz tylko z pogody w jednym mieście. Wyłącz zbędne synchronizacje w Konta > Xiaomi.

Sprawdź ile masz kont pocztowych w Poczcie bo ta lubi długo sprawdzać pocztę. Alternatywnie można użyć Gmail bo ten akurat sprawdza pocztę szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakelock wskazał cos takiego!! Czyli mam rozumieć,ze poczta  tyle baterii mi zabiera? Konta mam: xiaomi,Facebook,google,imap. Xiaomi miał wylaczona synchronizacje, Wiedzac to co mogę poprawić?

 

Jakies pomysły na temat uśpienia tel w trybie glosnomowiacym?

post-2491-0-89786400-1400783185_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to Facebook i jego messenger bierz dużo baterii. 

Ta poczta to normalne. Dlatego pisałem, że ona długo sprawdza serwer i stąd ten wynik. 

Ja miałem 3 konta to był ten czas większy. Teraz mam jedno a gmaila mam w apce Gmail. Jednak mimo tej poczty ona tutaj nie dużo bierze. Zobacz na FB i tam masz ile razy apka wybudziła CPU a jest tego więcej niż poczta. 

Zresztą to nie odkrycie, że FB i messenger używają baterii bo to znany "problem".

Ze screena raczej prócz tego Clean master to nie ma nic ponadto. 

 

Sprawdź inne rzeczy jak to czy masz i potrzebujesz łączności 3G, czy ta lokalizacja jest włączona/wyłączona.

 

Uśpienie w głośnomówiącym to pierwsze słyszę. Chodzi o przełączenie się telefonu na profil oszczędny czy tam uśpienie?

Ten profil z Panelu Sterowania > Zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze a jeśli chodzi o uśpienie tel to ono jest w ustawieniach,wyświetlacz. Tel usypia ja nie jest używany(czas można sobie ustawić) dla mnie przydatna sprawa ale czy ona musi się zalaczac  tez gdy rozmawiam przez glosnomowiacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...