Sign in to follow this  
Gregor_paw

Uwaga na Spemall

Recommended Posts

Witam

Chciałbym wszystkich przestrzec przed zakupem urządzeń w sklepie Spemall. Niestety kupiłem u nich Redmi Note 3 i mam problemy. Pierwszy pojawił się od razu po zakupie. Zamawiałem wersje PRO a otrzymałem zwykłą. Po mojej interwencji zaproponowano mi zwrot różnicy w cenie lub odesłanie telefonu do nich. Oczywiście odsyłka na mój koszt - kpina. Wybrałem zwrot różnicy w cenie. I teraz żałuję bo mogłem im odesłać i kupić gdzie indziej bo problemy zaczęły się teraz poważniejsze. Tuz przed upływem gwarancji telefon uległ awarii. Nie działała lampa błyskowa i przestał działać mikrofon. Wstępna diagnoza w serwisie polskim - do wymiany płyta główna więc wymiana nie opłacalna. Zgłosiłem to do sklepu i ustaliłem, że odeśle im do naprawy w ramach gwarancji. Wysłałem go do Chin 25 stycznia, w Chinach był już 31 stycznia a serwis odebrał go dopiero ok 20 lutego. Od tego czasu praktycznie do dzisiaj trwa naprawa!!! Na moje maile odpowiadają, że jest w trakcie i go testują aby naprawić raz a dobrze. Podali też że usterki naprawili ale telefon ma problem z zasięgiem i znowu go testują. I tak cały czas praktycznie co dziennie taka sama informacja. Dodatkowo na moje żądanie zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy nie podejmują tego tematu tylko piszą abym był cierpliwy................ Normalnie porażka jakaś a przecież nic im nie mogę zrobić.

Nie polecam tego sklepu!!! proszę przemyśleć przed zakupem czy warto, bo jak widać gwarancja jest fikcją a i obsługa też niezbyt profesjonalna.

Pozdrawiam wszystkich.

Naprawa naprawą ale 31 stycznia to tam był środek swiąt, niektóre sklepy prawie miesiąc nie pracowały.

Co do samej gwarancji to niestety już czytałem kiepskie opinie o niej w tym sklepie

Kiedy kupiłeś?

Nie ma ochrony PayPal jeszcze?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Gwara to chyba jest albo Chiny lub chiszpania,Hiszpania kupowałem u nich ostatnio ale odpukac nic się złego nie dzieje.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Dnia 5.04.2017 o 23:31, skay77 napisał:

Gwara to chyba jest albo Chiny lub chiszpania,Hiszpania kupowałem u nich ostatnio ale odpukac nic się złego nie dzieje.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Też skusiłem się na zakup u nich. Tym bardziej, że pierwszy telefon - Redmi Note 4G - kupiłem właśnie od nich i mile wspominam.

Właściwie powinienem napisać: mile wspominałem, bo od tygodnia walczę z nimi żeby wysłali mi telefon - Mi Note Pro.

9 maja zapłaciłem przez PP. Najpierw dostałem maila od nich, że zakupiony telefon jest "out of stock" (nie ma możliwości dodania do koszyka produktu niedostępnego, ale to szczegół...). Co ciekawe, zmienili stany magazynowe w sklepie na czas napisania maila, bo zaproponowali mi dwukrotnie droższy telefon (Mi Note 2), oczywiście za moją dopłatą. Kiedy napisałem, ze nie chcę, że mają wysłać zamówiony, nagle stany magazynowe wróciły na stronę i dostałem maila z przeprosinami za pomyłkę, że jest już "in stock" i "już" wysyłają.

To nie koniec zabawy. Kolejny mail od nich dotarł do mnie przedwczoraj. Poinformowali mnie, że mój adres dostawy jest w "remote area" DHL, oraz że UPS pobiera za to dodatkowe opłaty. Mam więc przelać im na PP dodatkowe 34 USD, a oni wówczas wyślą telefon. Po pierwsze: UPS nalicza za DHL? Śmiech! Po drugie, Bydgoszcz jest blisko półmilionowym miastem i nigdy nie była na liście "remote area", u żadnego przewoźnika. Mamy więc do czynienia z ewidentnym naciąganiem, żeby nie rzec wyłudzaniem kasy.

Odpisałem, że mają przestać pogrywać. Dzisiaj rano wysłałem maila, w którym dałem im 24 godziny na wysyłkę pod rygorem założenia sporu i roszczenia w PayPal. Chyba ta ostatnia instytucja ma jakieś poważanie, nawet wśród chińskich sklepów, bo w dwie godziny później dostałem maila, a jakże, z informacją że ich agent sprawdzi to, czy mój adres znajduje się na liście adresów "remote area". Minutę później, że "faktycznie, mój adres nie jest na liście, i już wysyłają telefon". Brawo!

Węszę spisek, bo summa summarum dostałem maila z numerem trackingowym UPS, ale zawiera on dwie litery, co oznacza, ze prawdopodobnie jest jakimś numerem przesyłek transferowanych przez Hiszpanię. "Zwykły" UPS ma jedną literę. Zobaczymy jutro lub pojutrze, bo zwykle te paczki wysyłane z Chin, "ruszają" po jednym, dwóch dniach.

Generalnie, pomimo wyboru przesyłki EU Express, czyli gwarantującej zwrot VAT w przypadku naliczenia, obawiam się, ze jak mnie "trafią", to zaczną się kolejne schody. Nie wspominam już o gwarancji - wybrałem dwuletni okres ochronny w EU...

W każdym razie. jeśli w tym tygodniu nie zadzwoni kurier, albo nie zobaczę rzeczywistych ruchów paczki, zgłaszam sprawę do PayPal-a. Z tego co poczytałem, to dość sprawnie działają...

mrosi    w ibg  mialem remonte area    i robilem   tak  znajdowalem w lodzi glowny magazyn   dhlu    i wysylalem   ten adres  3 telefony   tak odebralem    dhlu  mi3.mi4,redmi note 3 pro ,truck sprawdzalem  jednoczesnie    na 3 progranmch najdluzej stoi we francji

Przed chwilą, skay77 napisał:

mrosi    w ibg  mialem remonte area    i robilem   tak  znajdowalem w lodzi glowny magazyn   dhlu    i wysylalem   ten adres  3 telefony   tak odebralem    dhlu  mi3.mi4,redmi note 3 pro ,truck sprawdzalem  jednoczesnie    na 3 progranmch najdluzej stoi we francji

Hmm... A po polsku...?

2 minuty temu, skay77 napisał:

teraz to juz    po ptokach  ,jak bedziesz   sprowadzal telefon    to podajesz  najblizszy oddzial dhl    tak jak ja  https://www.kurjerzy.pl/placowki/dhl-Łódź/20 

i odbierasz telefon   bezposrednio   w siedzibie   i odrazu sobie sprawdzasz     jak ta paczka  wyglada     

Z tym akurat nie problem, bo nawet międzynarodowe przesyłki przywozi kurier regionalny, z Gdańska.

Bardziej martwi mnie podejście sklepu.

wiem ze    sklep  podobno ciezki  do ogarniecia   z pisaniem   łemajli ale akurat mi odpisywal odrazu  i na fejsie    tez mozna znalezc     ich ,mnie tez  martwi gwara   bo niby   mam wysylac do * Chiszpanii:-D  najlepiej sobie sciagnij ze 3 programy do lokalizacji 7 truck  i chyba jeszcze    na dpd  sprawdzalem   ( 5 dni na bank wisialo mi na francji)  kurier   do przywozil   jakis dziwny  bo bylem w pracy  i zostawil  mi pod doniczka      w ogrodku   nie wiem czy to byl fedex (  nie wiem     spod zgierza    ,tam maja magazyny dokladnie  Lucmierz)

3 minuty temu, skay77 napisał:

wiem ze    sklep  podobno ciezki  do ogarniecia   z pisaniem   łemajli ale akurat mi odpisywal odrazu  i na fejsie    tez mozna znalezc     ich ,mnie tez  martwi gwara   bo niby   mam wysylac do * Chiszpanii:-D  najlepiej sobie sciagnij ze 3 programy do lokalizacji 7 truck  i chyba jeszcze    na dpd  sprawdzalem   ( 5 dni na bank wisialo mi na francji)  kurier   do przywozil   jakis dziwny  bo bylem w pracy  i zostawil  mi pod doniczka      w ogrodku   nie wiem czy to byl fedex (  nie wiem     spod zgierza    ,tam maja magazyny dokladnie  Lucmierz)

dopłacałeś przy odbiorze? W sensie doliczyli Ci VAT?

nie   tawarisz  z chin oplaca  vat  w francji   adres          na paczce      jest chinski   od  Francji paczka idzie dpd   a potem   nie wiem   ale tez bylem zdziwiony ze paczke   mi nie przywiol kurier  z dpd    tylko jakis podwykonawca   

1 minutę temu, skay77 napisał:

nie   tawarisz  z chin oplaca  vat  w francji   adres          na paczce      jest chinski   od  Francji paczka idzie dpd   a potem   nie wiem   ale tez bylem zdziwiony ze paczke   mi nie przywiol kurier  z dpd    tylko jakis podwykonawca   

A widzisz... To tak to rozwiązali... Czyli akcja przepakowanie. Czyli dopłata w stylu "antyVAT" to pewnie ukryta dodatkowa opłata za pośrednika...

bo to jest ta opcja  eu express  ,masz tam na stronie    eu express  i jest watek   na telchina  jezeli dobrze pamietam  ,przeslal  bym ci nadruk z paczki   ale  jestem   w  delegacji  do piatku   niby jestem  blisko  domu ale  mnie ciskaja   po tych stacjacj  wokol   lodzi    a robie  na dzwigu  kolejowym UK-25   on byl zdelany cccp   i  ja tez    

1 godzinę temu, skay77 napisał:

bo to jest ta opcja  eu express  ,masz tam na stronie    eu express  i jest watek   na telchina  jezeli dobrze pamietam  ,przeslal  bym ci nadruk z paczki   ale  jestem   w  delegacji  do piatku   niby jestem  blisko  domu ale  mnie ciskaja   po tych stacjacj  wokol   lodzi    a robie  na dzwigu  kolejowym UK-25   on byl zdelany cccp   i  ja tez    

Ile czasu minęło od otrzymania numeru śledzenia do samego doręczenia?

Sign in to follow this