Jump to content

Kilka problemów po aktualizacji do Nougata


robyx

Recommended Posts

Witam. Trochę już pisałem o moich problemach na ogólnym, ale nadaje się to chyba na osobny temat do tego działu.

Niedawno kupiłem Mi4s z wgranym 6.12.22 xiaomi.eu i jak się okazało bootloader był odblokowany. No i mnie podkusiło wgrać 7.3.16 również xiaomi.eu, wszystko poszło fajnie ale nie doczytałem żeby zdjąć wzór blokady. Po uruchomieniu telefonu okazało się, że wszystko działa rewelacyjnie, oprócz czytnika papilarnych. Nie ma go w opcjach ale już doczytałem, że pomaga przywrócenie do ustawień fabrycznych. Problem polega na tym, że nie da się przywrócić do ustawień fabrycznych. Niby restartuje, ale wszystko jest jak było. Znalazłem kolejny problem, polegający na tym, że nie mogę wyłączyć błyskania flasha przy połączeniu, co włączyłem na andku 5.1. Niby duperela ale wkurza. Sprawdziłem, że bootloader jest zablokowany, więc wysłałem prośbę o pozwolenie i czekam. Ale w międzyczasie postanowiłem jednak już zrobić czary mary MiFlashem i wgrać deva chińskiego zgodnie z instrukcjami a potem co mi tam będzie trzeba, czyli nougata od nowa, a wcześniej TWRP. VOL+ i power, vol- i power, vol+ i vol-, co bym nie wybrał wyskakuje komunikat:

"Nieokreślony błąd.(0x80004005: FAILED (remote: Critical partition flashing is not allowed))"

Sprawdzałem ja, kuzyn i wszystko jest ok z pobranym romem, wypakowaniem, rozpoznawaniem i widocznością urządzenia. Może ktoś miał podobne problemy? Może istnieje inna metoda dla telefonów co bardziej opornych? Telefon jako taki działa super, ale chciałbym jednak mieć i czytnik i możliwość przywrócenia do fabrycznych. Pomocy...

Aha, kuzyn próbował odblokować ze swojego konta ale się połapali że nie zgadza się konto z urządzeniem. Łobuzy..

edit:

Wujek google podpowiedział, żeby przez adb kopa zasadzić komendą fastboot oem edb i wtedy pojawił się port COM10 zamiast jakiegoś tam dziwnego ciągu literek i cyferek i właśnie działam. Ponowne uruchomienie systemu oczywiście teraz musi potrwać, ale najważniejsze że jednak się udało i można sobie teraz tylko czekać na odblokowanie i wgrać co tam się chce. Na razie pomęczę się z chińsko-angielskim systemem.

sdit 2:

Chińsko-angielski system nie miał żadnych googlowatych apek a wgrywanie ich ręcznie nie dało efektu. Na szczęście wczoraj dostałem zgodę na odblokowanie i wszystko ładnie poszło. Potem TWRP i rom eu. Zgodnie z poradami bez wipe, ale błędów masa zwłaszcza z usługami googla, winą obarczam przywrócenie z kopii zapasowej. Wysypywało się co chwilę, komunikat, cuda z uprawnieniami. Pomogło wipe przez TWRP. Aha, chiński rom jak wgrywałem to od razu był nougat, więc po wgraniu polskiego miui mam bootloader nadal odblokowany. Pierwszy raz jak skakałem z andka 5.1 to mi embargo nałożyli od razu. Teraz telefonik śmiga jak ta lala, jednak kopię to można swoich apek zrobić, przenoszenie ustawień z innych romów powoduje błędy.

 

Edited by robyx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

Niestety po wielu staraniach, nie udało mi się zaktualizować MI4S mojej dziewczyny do Andka 7.

 

Pierwszy update zrobiłem jakiś rok temu, wtedy też wgrałem MIUI Polska po raz pierwszy.

Obecnie MI4S chodzi na androidzie 5.1.1 , a wersja MIUI to 6.9.22 (rozwojowa).

 

Kierowałem się tym "łatwym" poradnikiem, niestety po wybraniu pliku ZIP, telefon się resetuje dwa razy, włącza się i staje na logo MI. Android się nie odpala.

http://www.download.net.pl/mi4c-mi4s-minotepro-aktualizacja-miui-polska-do-androida-70/n/9656/

Niestety nie pamiętam też, jakie ma wgrane TWRP. Ściągnąłem ostatnie TWRP do Androida 7 dla MI4S (TWRP_libra_7.0). - Niestety nie działa - tak samo Aqua. "dbt not found"


Wiem, że robię coś źle, ale nie wiem co.

Ze swoim MI MAX Pro nie miałem problemów z aktualizacją do 7, natomiast tutaj jest ogromny...

 

Próbowałem tez wgrac najpierw Andka 6, ale tutaj tez staje na logo MI.

Bootloader jest odblokowany.

 

Po wszystkim, po nieudanych próbach, aktualizacja włacza sie automatycznie i po zakonczeniu android to dalej 5.1.1 (mysle ze to recovery jakis?)

Edited by Iksilak
Brak linku
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...