Skocz do zawartości

Telefon się nie włącza(logo miui)


Yamakasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,byłem strasznie szczęśliwym posiadaczem telefonu,do dzisiaj gdy zachciało mi się znowu bawić w modyfikacje systemowe.

Odblokowany bootloader już od dawna,wgrałem twrp jakąś starą paczką od was.Wszedłem w twrp,ponieważ chciałem wgrać roota,przy wyjściu z twrp pojawił się komunikat czy chce zainstalować supersu(o dziwo wcześniej żadnej paczki nie wrzucałem tam,tylko wszedłem tak o w twrp jeszcze bez zamiaru instalacji żadnej) kilknałem tak i od tego czasu telefon ciągle wisi na logo miui,nie chce sie włączyć...

 

Wcześniej już bawiłem się we wgrywanie różnych oprogramować  miupolska  i za każdym razem coś nie działało,telefon czasami zamulał,wkurzyłem się i zainstalowałem czystego globala V8.0.6.0 lub V8.0.5.0 już nie pamiętam i od tego czasu moje problemu znikneło,aż do dzisiaj gdy zachciało mi się wgrywać roota....

 

Co mam zrobić?Nie chce instalować na nowo systemu?Czemu do cholery nie chce się włączyć?!Mam tam strasznie ważne rzeczy na telefonie.

 

Błagam napiszcie wszystkie możliwości jakie mogę zrobić aby nie instalować systemu od nowa.

 

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że bootloader masz odblokowany, to wgraj rom w trybie fastboot. Nie potrzebujesz do tego nawet MiFlasha - uruchom telefonu w fastboot, podłącz do komputera i uruchom plik flash_all_except_data.bat w folderze z romem. 

System powinien uruchomić się normalnie, dane powinny zostać na miejscu - a root na Global Stable wybija sobie z głowy. :-)

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem,że na global roota nie zrobie...

 

 

Dzięki,podrzucisz paczkę z tym plikiem,bo teraz tak namieszałem,że chciałem od nowa wgrać twrp ze starej paczki i teraz nie wykrywa tego twrp i nic nie mogę zrobić...Nie mogę już nawet wejsc w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,bo ja już się pogubiłem,możesz mi powiedzieć co dokładnie mam zrobić?

Sciągnąłem ten plik z roomem V8.0.6.0.LHOMIDG z oficjalnej strony ,włączyłem telefon w trybie fastboot i co teraz?

Gdzie znajdę ten plik - flash_all_except_data.bat ?

Edit.Chodzi o plik z koncówką .tgz ?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim to zrobisz - sądzę że przed instalacją roota, TWRP powinno Ci zrobić backup. Mogłbyś spróbować go przywrócić, możliwe że by się wtedy naprawiło.

 

edit. a dobra, nie doczytałem że TWRP też już sobie załatwiłeś.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wtbn napisał:

Jeszcze zanim to zrobisz - sądzę że przed instalacją roota, TWRP powinno Ci zrobić backup. Mogłbyś spróbować go przywrócić, możliwe że by się wtedy naprawiło.

Chodzi ci o opcje Przywróc w Twrp?Bo akurat zaglądałem tam wczesniej i nic nie było do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ale nie dam głowy bo nigdy nie przywracałem. W każdym razie jak się recznie instaluje SuperSU z zipa to wiem że w którymś momencie pisze że robi backup jakiś, raz też widziałem że go przywracało. Ale może się nie zrobił z jakiegoś powodu. No to musisz zrobić jak kolega Zexon powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zexon72 napisał:

Rozumiem że bootloader masz odblokowany, to wgraj rom w trybie fastboot. Nie potrzebujesz do tego nawet MiFlasha - uruchom telefonu w fastboot, podłącz do komputera i uruchom plik flash_all_except_data.bat w folderze z romem. 

System powinien uruchomić się normalnie, dane powinny zostać na miejscu - a root na Global Stable wybija sobie z głowy. :-)

Zrobiłem tak jak kazałeś ,telefon w trybie fastboot wlaczam plik flash_all_except_data.bat ,pojawia się na ułamek sekundy okienko i znika i nic się nie dzieje.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yamakasi napisał:

Zrobiłem tak jak kazałeś ,telefon w trybie fastboot wlaczam plik flash_all_except_data.bat ,pojawia się na ułamek sekundy okienko i znika i nic się nie dzieje.

No to odpal sobie ten plik z konsoli, będziesz widział czemu znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cmd czy w folderze tego pliku poprzez ''Otwórz okno polecenia tutaj"?

Bo w cmd jest coś takiego

9c962585f32f743dd0bb4860d65a2814.jpg

A w folderze tego pliku:

62a9c0d3b39766174cb6d5df605694f4.jpg

Telefon cały czas podłączony do komputera w trybie fastboot(ten robocik naprawiający)

Rom pobramy stąd - http://en.miui.com/thread-405747-1-1.html z tym plikiem "flash_all_except_data.bat"

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wtbn napisał:

Nie wiem, ale wydaje mi sie że na kenzo nie było globala. Poszukaj, zweryfikuj. Sądzę że masz kate.

Witam, nie rozumiem jak można bawić się wgrywaniem softu wcześniej nie zapoznawszy się z jego wersją ?

jakby co to wyślę ci na pr info jak masz to załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stan48 napisał:

Witam, nie rozumiem jak można bawić się wgrywaniem softu wcześniej nie zapoznawszy się z jego wersją ?

jakby co to wyślę ci na pr info jak masz to załatwić

Ok

 

Dodam,że udało mi się wejść w twrp,w zakładce przywróc nie ma nic.

Jest jeszcze opcja kopia zapasowa,pytanie czy takie utworzenie kopi coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...