Skocz do zawartości

Problem połączenia z serwerami Google


rag

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo kupiony u Goldwaya Redmi 4 Pro przyszedł z czymś, co wygląda na GLOBAL. Wykrył aktualizację, zrobiłem ją, puściłem na wszelki wypadek reset do ustawień fabrycznych i teraz przy początkowej konfiguracji nie mogę się połączyć z serwerami Google. ("Nie można się zalogować. Podczas nawiązywania połączenia z serwerami Google wystąpił problem. Spróbuj ponownie później.") Jest na to jakieś wyjaśnienie, czy mam się jednak bać fałszywego ROMu?

 

Screenshot_2017-03-17-07-03-26-905_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99.99% to oryginalny Global Stable, a że z tą linią systemu są problemy - to żadna nowość. Instalując aktualizację do 8.2 skutecznie pozbawiłeś się łatwego wejścia w tryb EDL. 

Jedyne rozsądne wyjście - odblokować bootloader na tym Globalu i wgranie miuipolska/xiaomi.eu - wówczas w pełni wykorzystasz możliwości i wydajność tego sprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zexon72 napisał:

Na 99.99% to oryginalny Global Stable, a że z tą linią systemu są problemy - to żadna nowość. Instalując aktualizację do 8.2 skutecznie pozbawiłeś się łatwego wejścia w tryb EDL.

Jedyne rozsądne wyjście - odblokować bootloader na tym Globalu i wgranie miuipolska/xiaomi.eu - wówczas w pełni wykorzystasz możliwości i wydajność tego sprzętu. 

A w ogóle, MIUI.eu jest aż tak lepsze od Globala? Czy tylko z Globalem dla tego modelu są takie problemy?

Edytowane przez rag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie biorę się za instalację miui.eu - w razie czego będzie na Ciebie ;)

 

Tak przy okazji, da się potem zdjąć roota (telefon jest dla syna, na razie chyba bezpieczniej mu to wyłączyć)?

...

 

Chyba nieuważnie czytałem ten opis instalacji MIUI.EU. Gdybym zauważył, że do odblokowania bootloadera potrzebna jest *Windowsowa* (?!!!) aplikacja, to bym od razu wiedział, że nie ma żadnej nadziei. Windows Update oczywiście nie potrafi wykryć sterowników ADB do smartfona i dobrej nocy życzymy państwu.

Edytowane przez rag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja wiem jak to rozwiązać 

Miałem ten problem i ppszło jak z płatka 

Na starcie trzeba mieć ROOTA !           POBIERAMY root exploder kiedy już się pobierze wchodzimy w niego i szukamy zakładkę "ect" jedziemy na dół i klikamy "hosts" kiedy to klikniemy pojawi nam sie pare opcji my klikamy TEXT EDITOR powinny pojawić się nam jakieś napisy więc na początku wszystkich tam napisów stawiamy # powinno wyglądać to tak :

 

#127.0.0.1 localhost
#127.115.101.137 android.clients.googl

W prawym górnym rogu mamy 3 kropeczki klikamy je i klikamy save and exit 

Jeżeli macie więcej tam takich druczków też postawcie # dobrze teraz cofamy sie tam gdzie mieliśmy "hosts" tam pojawi sie nowa zakładka "hosts.bak" i robimy to samo z # i znowu klikamy save and exit pojawi sie zakładka hosts.bak.bak wchodzimy i robimy to samo co z pierwszą i drugą 

Wtedy pojawi się zakładka hosts.bak.bak.bak którą usuwamy i wchodzimy w sklep play logujemy sie na stare konto i cieszymy się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...