Skocz do zawartości

Problem z Aktualizacją "tygodniową" MIUI 8 / 9 - Telefon nie chce się zaktualizować ( bootloop )


Redoro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moj note 3 pro ostatnio pokazuje mi komunikaty o aktualizacji, raz z tego skorzystałem > zrestartował się po czym podczas ładowania aktualizacji się wylączał na oko jakies 5-10% I reset i tak w kółko. Aktualizacja zatrzymała się dopiero jak wskoczyło 15% baterii . 

Dzisiaj podczas ładowania w nocy zrobił mi to sam....

Posiadam oficjalny Global dla SE . Najpewniej nie mam twrp itd. bo dobrze mi się użytkowało to co tam było ...
czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tym razem aktualizacja sie przerwie na 15% baterii to czy da się całkowicie wyłączyć automatyczne aktualizacje , żeby znowu nie wpadł na pomysł robienia tego samemu?


 

Edytowane przez Redoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czyli jeśli dobrze zrozumiałem włącze miflash + save unser data to mi zrobi aktualizacje?
A data zostaną?
Musze sciągnąc oficjalny rom z xiaomi i na nim aktualizowac?

Tylko robilem to jakies dwa tygodnie max trzy temu i czy to nie bedzie ten sam ROM i czy problem z aktualizacją mi się nie powtórzy :)
Generealnie @Snajper to nie jesteś z Wrocławia i nie robisz tego za nie duże pieniądze?, mam strasznie malo czasu a przy tym trzeba posiedzieć.

P.S.
Pytanie czy w ogole musze używać milflash, czy nie da sie jakos zatrzymac tej aktualizacji ( bo tego nie wyczytałem) i uruchomic normalnie system i zablokowac automatyczną? 
czy jednak tak jak ostatnio musze czekac do 15% baterii i mi się wyłączy :P ( to bedzie caly dzien bo byla podlaczona do ladowania ) 


Pozdrawiam

Edytowane przez Redoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam posiadam Xiaomi Redmi Note 3 Pro (bez LTE) prawie rok, do tej pory korzystałem z najnowszego global romu. Postanowiłem odblokowac bl i zainstalować miuipolska. Odblokowanie BL udało się bez problemu, instalacja TWRP (standardowe jak i red wolf efekt ten sam) tak samo, pobrałem najnowsze miuipolska xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_7.6.10_v8-6.0.zip, zainstalowałem według poradnika na stronie, aktualnie telefon jest w bootloopie, startuje do momentu logo MI i ładowania kuleczek na dole. Czy jedyny ratunek to MiFlash? Boje sie troche z niego korzystać, zaraz po kupnie chciałem wgrać global stable i telefon wpadł w brick pomógł mi dopiero serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kornel388 napisał:

Witam posiadam Xiaomi Redmi Note 3 Pro (bez LTE) prawie rok, do tej pory korzystałem z najnowszego global romu. Postanowiłem odblokowac bl i zainstalować miuipolska. Odblokowanie BL udało się bez problemu, instalacja TWRP (standardowe jak i red wolf efekt ten sam) tak samo, pobrałem najnowsze miuipolska xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_7.6.10_v8-6.0.zip, zainstalowałem według poradnika na stronie, aktualnie telefon jest w bootloopie, startuje do momentu logo MI i ładowania kuleczek na dole. Czy jedyny ratunek to MiFlash? Boje sie troche z niego korzystać, zaraz po kupnie chciałem wgrać global stable i telefon wpadł w brick pomógł mi dopiero serwis.

Na pewno masz redmi note 3 pro (kenzo) a nie redmi note 3 pro special edition (kate)? Generalnie pomoże miflash chyba że możesz wejść do recovery i wrzucić inny rom to przez recovery powinno pójść. Tylko dopilnuj właściwego romu. (rozumiem że próbowałeś czekać aż się uruchomi i po kilkunstu minutach się nie uruchomił)

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Jestem początkujący w tych sprawach. Postanowiłem że zainstaluję rom XiaomiPolska. Odblokowałem bootloadera, zainstalowałem TWRP wg. tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i na etapie : Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage ; coś spaprałem ( przesunąłem suwak w prawo) bo TWRP zgasło i pojawiło się tylko logo MI na czarnym tle, po kilku próbach włączenia TWRP (vol+ + power) wkońcu się odpaliło i w sumie to jedyna rzecz którą da się odpalić, system się nie włącza, tylko w kółko pojawia się logo MI na czaarnym tle i nic więcej. Po wpisaniu komendy fastboot devices telefon nie zostaje wykryty. Co mogę zrobić żeby postawić telefon na nogi? 

PS. Zapomniałem wspomnieć że sterowniki do ADB Interface nie są zainstalowane, windows nie znajduje ich w sieci automatycznie

PS 2 Postanowiłem zainstalować miui poslka przez twrp, jak wcisnąłem żeby zainstalowało to pojawiła się informacja na czerwono; Updater process ended with ERROR 7; Error instlling zip file '/sdcard/xiaomi.eu_multi_HMNotePro_7.9.21_v9-6.0.zip' aha a przed tą informacją jest inna na biało; This package is for ''kenzo'' devices; this is a ''kate''... z tym że dam sobie rękę uciąć że to jest kenzo dlatego że kupiłem raz etui które okazało się o 2mm za krótkie bo było właśnie do wersji kate. Nic już nie rozumiem

Edytowane przez siaomiks123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Problem z Aktualizacją "tygodniową" MIUI 8 / 9 - Telefon nie chce się zaktualizować ( bootloop )
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...