Skocz do zawartości

Kilka pytań: napisy do filmów, możliwości konfiguracji, NAS


spock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje kupno tego pudełka w X-comie, szkoda że tylko tam jest bo słyszałem wiele złego o tym sklepie - chyba że ktoś wie czy w kraju można gdzieś indziej jeszcze kupić ?

Mam kilka pytań dotyczących tego urządzenia:

1) Czy nie ma problemów z odtwarzaniem napisów do filmów i seriali serwowanych z dysku ? Oczywiscie napisy w osobnych plikach srt/txt/ ściągane z neta ? Kupiłem panasonica z firefox OS i to dziadostwo nie chce mi napisów wyświetlać niestety, do tej pory sądziłem że to jest oczywisty standard, widać się myliłem...

2) Czy nie ma problemów z NAS ? Chciałbym mieć podłączony do routera dysk na którym trzymałbym multimedia (filmy, zdjecia, muzyka) do którego miałbym łatwy dostęp z każdego komputera i oczywiście chciałbym również mieć do niego łatwy dostęp z "TV". Wie ktoś jak to w praktyce wygląda ? Czy nie ma problemów z odtwarzaniem filmów z takich dysków sieciowych typu lagi ?

3) Jak wygląda sprawa konfiguracji tego pudełka ? Słyszałem że na "ekranie startowym" pojawia się jakiś jebitny pasek od producenta z reklamami czegoś czego i tak nie będę używał. Średnio podoba mi się takie marnotrawstwo obszaru roboczego - czy da się to usunąć ? Czy da się w ogóle instalować własne "ekrany startowe" jeżeli nie podoba mi się sposób poruszania po tym domyślnym ?

4) Jakie są w ogóle możliwości konfiguracyjne tego urządzenia, jakie są granice ?

5) Rozumiem że to działa tak, że jak podłączę urządzenie do portu HDMI1 i ustawie w TV aby ten się włączał zawsze domyślnie na HDMI1, to zawsze po włączeniu TV będę miał domyślnie odpalonego MI boxa ? Nie będzie tak że za każdym razem będę musiał przeklikać się w TV aby włączyć androida ?

Edytowane przez spock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę sie do mi boxa 4k na andoidzie tv 6
1. tak ja używam do tego Kodi i działa wyśmienicie
2. jak wyżej
3. jeżeli chodzi ci o aplikacje ktore poleca xiaomi to można to usunąć, a poleca niektóre z tych co masz zainstalowane u mnie to netflix i mi to pasuje
4. moim zdanie duże
5. nie specjalnie rozumiem co miałbyś przeklikać w tv, ja nic nie klikam


Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 potwierdzam przedmowce

4 no jak to android. Jeśli jakichś APK nie ma w store na tv można się bawić w sideload ale HBO go np nie da się obsługiwać pilotem. 

Podłączałem mysz i klawiatura po USB działa spoko. Ale nie spr HBO, głównie dlatego że b dużo aplikacji pozawala rzucać obraz na Chrome cast genialna opcja miło mnie zaskoczył a

5 raczej odwrotnie. Wlaczaszi box naciskasz dodatkowo home i tv się włącza. Czu trzeba dwa przyciski. Nie wiem. Ale inny tv i PS4 i też muszę 2 razy ciskac. 

To o co pytasz nazywa się HDMI CEC i musisz to włączyć w opcjach tv. 

 

Ps można odpalić mi boxa jako NAS? Żeby był NASem a nie z niego czytal!

Edytowane przez vantropf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@"  ....w X-comie, szkoda że tylko tam jest bo słyszałem wiele złego o tym sklepie...."

 

Najlepszy sklep w jakim kupowałem i kupuję sprzęt. Ceny, wg mnie, mają atrakcyjne a przy zamównieniu przez internet, kiedy okaże się, że produkt Tobie nie odpowiada, nie ma problemu ze zwrotem.

Potzrebowałem co prawda tylko dwa razy coś zwrócić.....ale nie było żadnego problemu. Oczywiście sprzęt/ pudełko (jeśli jest) i instrukcje nie powinny być zniszczone.

A propo..konia: zwróciełem właśnie mi boxa 4k:

Miałem problemy z :

- rozłaczniem  się sieci wifi (2,5GHz/5GHz ;)  na innych sprzętach działa , w tym ShieldTV bez problemu), w efekcie Google Play Music odtwarzał 1, 2 utwory i stop i po starcie ... 1 ..2 utwory i  stopponownie

- Mikrofon na pilocie.....działa tragicznie,

- YT nie odtwarzał mi strumienia 4k (zielony lub czarny ekran tylko),

- filmy 4k pod KODI to slideshow.

Wszystkie filmy Full HD odtwarzał mi poprawnie.

Nie wiem czy to była wina mojego egzemplarza. Nie miałem już nerwów na to ..więc dałem sobie spokój. Na ten moment ciagle mam ShieldTV-  cena co prawda 2,5 do 4x większa (zależnie za ile masz mi boxa) ale urządzenie znacznie szybsze, gamepad w zestawie,  wbudowany "stream"  z własnego PC+STEAM  i nie miałem na nim żadnych wymienionych problemów jak z mi box'em.

Co Do Androida TV to na mi box i Shield TV to to samo i te same ...niedoróbki.

 

Tak czy inaczej Sklep x-kom.pl  bardzo sobie chwale.

,  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 19:48, spock napisał:

Witam, planuje kupno tego pudełka w X-comie, szkoda że tylko tam jest bo słyszałem wiele złego o tym sklepie - chyba że ktoś wie czy w kraju można gdzieś indziej jeszcze kupić ?

Dokładnie tak jak wyżej, ja również uważam sklep X-KOM za najlepszy obecnie sklep na rynku ze sprzętem. Możliwość zwrotu towaru do 15dni na miejscu w sklepie ze zwrotem gotówki od ręki, pokaż mi lepsze warunki. Mozna tez kupić w Komputroniku.

Dnia 9.02.2017 o 19:48, spock napisał:

Mam kilka pytań dotyczących tego urządzenia:....

1) KODI to mówi samo za siebie ;)

2) KODI jak wyżej, co do wydajności czy lagów a raczej buforowania to juz zalezy jaki masz router, jak daleko postawisz MiBoxa od niego, jak będzie wtedy z przepustowością miedzy nimi. MiBox wspiera standard sieci 5GHz w standardzie "ac" takze przy dobrym routerze w tym standardzie da sobie rade z odtwarzaniem wymagającego materiału 4K.

3) Konfiguracja po pierwszym włączeniu urządzenie to podłączenie do swojej sieci Wi-Fi, zalogowanie się na swoje konto Google, ot cała konfiguracja, juz prościej sie nie da. Menu jest super wygodne, a to nie żadne reklamy tylko rekomendacje z zainstalowanych aplikacji jak YouTube, Netflix, Spotify, sklep Google itd. które możesz sobie tez konfigurować w tym wyłączyć z poszczególnych aplikacji.

4) Keine Grenzen :):)

5) Tak, ale to juz zalezy od samego TV ale wydaje mi się ze wszystkie telewizory tak mają ze po wyłączeniu/uśpieniu pozostają na ostatnio wybranym zródle, przeciez możesz to sprawdzić już teraz :) zresztą jest jeszcze coś takiego jak HDMI-CEC ale to tez zależy czy telewizor to posiada.

Dnia 14.02.2017 o 18:43, marcinek_ napisał:

Miałem problemy z :

- rozłaczniem  się sieci wifi (2,5GHz/5GHz ;)  na innych sprzętach działa , w tym ShieldTV bez problemu), w efekcie Google Play Music odtwarzał 1, 2 utwory i stop i po starcie ... 1 ..2 utwory i  stopponownie

rozłączał się ciągle z WiFi na stałe ? nie ponawiał połączenia ? jaką miałeś silę sygnału w statusie połączenia, jaka odległość od routera ? próbowałeś zmienić kanały sieci ? jesli nic z tego to widocznie trafiła sie jakas wadliwa sztuka, co jest w sumie normą przy dzisiejszym sprzęcie produkowanym w Chinach.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...