Skocz do zawartości

Działa tylko fastboot po zalaniu


kyczawon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zalałem moje spodnie piwem, a telefon miałem w kieszeni. Następnego dnia telefon włącza się na kilka sekund (przy ładowaniu jest to bootloop). Otworzyłem klapkę, a pod spodem była jeszcze kropla piwa (w okolicy baterii przy głośniku). Telefon nie wyłącza się jedynie w trybie fastboot. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od demontażu dolnej anteny i sprawdzenia portu ładowania, czy są tam ślady wilgoci - od spodu również. 

Zdemontuj płytę główną i analogicznie jw sprawdź, czy od spodu nie ma śladów ingerencji wilgoci. 

Jeśli jakieś będą to miękka szczoteczka do zębów + czysty spirytus (żaden salicylowy, perfumy etc) i czyscimy. 

To najprostszy domowy sposób. 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Zexon72 said:

Zacznij od demontażu dolnej anteny i sprawdzenia portu ładowania, czy są tam ślady wilgoci - od spodu również. 

Zdemontuj płytę główną i analogicznie jw sprawdź, czy od spodu nie ma śladów ingerencji wilgoci. 

Jeśli jakieś będą to miękka szczoteczka do zębów + czysty spirytus (żaden salicylowy, perfumy etc) i czyscimy. 

To najprostszy domowy sposób. 

Czy do demontażu płyty głównej potrzebna jest opalarka? W tym filmie jest używana. Jeżeli, rzeczywiście jest potrzeba wolałbym pójść do serwisu. Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zexon72 said:

Opalarka? Nie - absolutnie nie :-)

Odpinasz taśmy, odkręcasz kilka śrubek i wszystko samo wychodzi. 

Zacznij od dolnej płytki pod anteną - port ładowania - tu najszybciej wpada wilgoć 

Była potrzebna bo płytka górna była przyklejona. Jak wszystko odkręciłem nie było żadnych śladów korozji. Tylko dolna płytka miała kolor wskaźnika na różowo. Przeczyściłem więc dolna płytkę isopropylem. Odstawiłem na godzinę żeby wyschła, złożyłem telefon, ale nadal nie działa :cry:. Skoro fastboot działa, może jest to problem softa? Spróbuje wgrać ROM i zobaczymy co się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać nowy ROM przez fastboota, ale ponieważ mam zablokowany bootloader nic nie mogłem wgrać. Ten guide i ten nic nie pomogły. Potem próbowałem wgrać fastboot ROM przy użyciu starej wersji MiFlash (z 2014) i wgranie ROMu się zaczęło, ale nie przechodziło dalej niż wgrywanie boota. Wyciągnąłem kabel i jak włączyłem telefon to zaczął działać. Myślałem, że wszystko w porządku ale następnego dnia (po ładowaniu) znowu się nie włączał. Otworzyłem telefon i odłączyłem wszystkie złącza od płyty głównej, podłączyłem je z powrotem i telefon się włączył.

Dostaje co chwilę wiadomość:

Low Battery Temperature

Your battery temperature is too low, please disconnect the charger!

Poza tym telefon chodzi bez zarzutów. Czy jest to problem baterii? Dolnej płytki?

Edytowane przez kyczawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Dzisiaj podczas ładowania telefonu z powerbanku (Xiaomi Power Bank 2 1000mAh) mój Xiaomi Redmi Note 3 Pro nagle przestał się ładować. Nie pomaga podłączenie do komputera, gniazdka za pomocą innych kabli telefon w ogóle nie reaguje. Jedyne co zauważyłem to telefon jest wykrywany przez komputer w trybie fastboot. Cały port w telefonie wyczyściłem z kurzu ale i to nie pomogło. Istnieje jednak mała szansa że do portu dostała się woda, trzymałem telefon w kieszeni w ulewę przez chwilę a następnie za jakieś 30 min podłączyłem go do power banka i telefon się normalnie ładował do czasu. Jakiś pomysł na szybkie rozwiązanie tego problemu? Pilnie potrzebuje tego telefonu a nie posiadam żadnego zastępczego.

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...