Skocz do zawartości

RN2 - ciągłe resety, przegrzewanie się (?), flash nie pomaga


Mickey the King

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ostatnio pojawił się u mnie następujący problem - jakoś około tygodnia temu telefon znienacka zaciął się, po czym zresetował. Stopniowo zaczęło się to dziać częściej. Pomyślałem, że może to wina najnowszej aktualizacji (6.12.29), że może coś źle wgrałem, więc jazda do TWRP i flash od nowa - niestety, nie pomogło.

Wobec tego, zrobiłem backup danych, potem format wszystkiego i znów flash - problem obecny nadal, telefon włącza się (albo i nie, czasem nawet się nie uruchamiał), po chwili choćby trochę bardziej wymagającej pracy zwiecha i reset :(

Dodam, że w międzyczasie zainstalowałem CPU-Z i zauważyłem, że temperatury procesora zaczęły sie robić dziwnie wysokie - nawet 70-75 st C - stąd pomyślałem, że może to jakiś problem z przegrzewaniem.

Postanowiłem przetestować ostateczne rozwiązanie, czyli flash "totalny" z poziomu MiFlash i fastboota - wg instrukcji ze strony pobrałem najnowszy ROM Global do RN2, czyli 7.1.5, i wgrałem go (opcja "flash all", potem osobno z powrotem dograłem sobie TWRP przez SP Flash Tools, korzystając z pliku SCATTER z global ROMu) - wszystko w porządku, MiFlash nie pokazał błędów, telefon się zaczął uruchamiać, jednak problem z samoistnym resetowaniem pojawiał się nadal.

Ostatecznie, spróbowałem wgrać przez TWRP starszą wersję, tj. 6.12.22 i... od tego czasu telefon w ogóle nie może się uruchomić :( Wszystko instaluje się bez błędów, po czym przy resecie dochodzi do logo Mi z napisem "Powered by Android" pod spodem, trzy kropeczki poruszają się przez jakiś czas, po czym zwiecha, reset i od nowa...

W momencie, gdy to piszę, próbowałem kolejno:
-> flash przez fastboot za pomocą MiFlash (żadnych błędów wg programu)
-> flash przez SP Flash Tools z pomocą pliku SCATTER (zero błędów wg SP FT, cały proces obserwowałem i wszystko przebiegło pomyślnie)
-> flash z poziomu TWRP wersji zarówno 6.12.29 jak i 6.12.22 - wszystko OK, TWRP nie zaraportował żadnych błędów

Za każdym razem efekt ten sam - telefon nie jest w stanie już nawet przejść pierwszego uruchomienia po flashowaniu :(

Będę bardzo wdzięczny za każdą próbę pomocy i już z góry za nią dziękuję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...