Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi do 1100 zł, ważny dobry GPS.


KucharSP

Pytanie

Witam.

Muszę zwrócić się do Was z dylematem, ponieważ od około miesiąca myślę na co zmienić mojego RN3 MTK 3/32 GB i nie mogę dojść do konkretnego wniosku.

Głównym powodem zmiany mojego RN3 MTK jest słaba nawigacja, dlatego od nowego telefonu wymagam:

- dobrej nawigacji ! Jak wiemy tutaj sporo lepiej spisują się modele na Snapdragonie.

- ekranu 5.5 cala+.

- baterii przynajmniej na poziomie mojego RN3 MTK X10

Przeglądając forum, recenzje itd. względem wielkości ekranu i ceny wyselekcjonowałem kilka modeli:

Mi 5 - muszę przyznać że mimo ekranu sporo mniejszego 5.15 vs 5.5 cala telefon kusi wykonaniem oraz podzespołami. Wiem że bateria jest niezbyt dobra porównując do reszty, ciekaw jestem czy jest jednak aż tak sporo gorsza od tej w moim RN3? Jak uważacie czy przesiadka z 5.5 na 5.15 będzie dużym i zauważalnym krokiem w tył?

Mi 5s Plus - niby wszystko super, podzespoły bajka, większy ekran bo 5.7 ale obawiam się że cena jest zaporowa i wystarczy mi coś tańszego i dobrego, jak modele poniżej...

Redmi Pro - wszystko super, jednak kiepsko spisuje się jako nawigacja, słaba lokalizacja także odpada na wstępie.

Mi Max - tutaj wszystko jak najbardziej mi odpowiada, już byłem nawet skłonny zamawiać, jednak boję się rozmiaru, jest różnica między telefonem bardzo dużym a "Wielkim". Między moim obecnym RN3 a Mate 7 (6 cali) nie ma dużej różnicy, jednak 5.5 a prawie 6.5 może dawać o sobie znać. Po filmach i zdjęciach ciężko sobie go wyobrazić i coś wywnioskować.

Redmi Note 4 - tutaj powstaje dylemat bo mimo MTK telefon podobno dobrze radzi sobie z nawigacją i ma dość dokładną lokalizację. Względem mojego obecnego modelu, lepiej wykonany, lepszy i mniej prądożerny procesor i lepsza lokalizacja, jednak jest nie wiele tańszy od Mi Maxa którego Snapdragon jest pewniejszy.

Redmi Note 4 Snapdragon - miałem spore oczekiwania względem tego modelu, jednak co się okazało to nic ciekawego, ponieważ zastosowany w nim Snap 625 jest gorszy od 650 w Mi Max i co więcej od Helio X20 z Redmi Note 4 zwykłego. Co człowiekowi po 4 GB ramu gdy procesor jest słabszy a 3 GB także spokojnie da radę.

Redmi Note 3 Pro - odpada ponieważ chciałbym coś... świeżego i innego.

Liczę na Waszą pomoc wynikającą głównie z doświadczeń z wymienionymi modelami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Muszę tu przywołać kolegę @santos który posiada Redmi Pro, a jego praca polega na przemieszczaniu się, i bardzo sobie chwali GPS jak i ogólne działanie telefonu. Ja niestety nie wypowiem się na ten temat, ponieważ jeszcze ani razu nie miałem okazji skorzystać.

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wojtekmarchewka dzięki, mam nadzieję że wypowie się konkretnie.  Jak wspomniałem na recenzji telchina widać jak rzuca lokalizacja do 5m, czyli tak samo jak u mnie, jadąc ulicą nawigacja pokazuje że jadę ulicą równoległą z boku albo że skręcam jak jadę prosto czy za późno wydaje komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ojciec ma Redmi PRO i nawigacja korzystając z niej w samochodzie działa dobrze. Nie biega więc nie wiem jak w ten sposób hehe :P 

Bierz Mi5. Używałem w różnych sytuacjach GPS i zero problemów. Bateria przy moim używaniu daje radę od wieczora do godz wieczornych następnego dnia. Maks co go wykonczylem to po przyjściu z pracy o 16 miałem niecałe 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Testowalem, dokładność różnie, ale ok 2-3m bym ocenił.
Co do baterii to porównując z mi5 spokojnie 50% dłużej trzyma redmi pro, to jedna z najsłabszych cech tego telefonu. No ale to flagowiec,a te z reguły nie błyszczą zbytnio pod tym kątem

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...