Skocz do zawartości

MultiRom - wiele romów w jednym telefonie!


Pietr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio przeszukiwałem dział XDA w poszukiwaniu modyfikacji MultiRom która umożliwiła by mi uruchomienie dwóch lub więcej Androidów. Głównie dlatego, że dość często testuję różne modyfikacje. Znalazłem dość stary i nieaktualny temat z modyfikacją którą znam. Poprosiłem o aktualizację z racji, że jest to dość stare wydanie. Zostałem nakierowany na DualBootPatcher. Jest to jeszcze lepsza modyfikacja! Testuję od kilku dni i jak dla mnie jest OK. Modyfikacja umożliwia nam zainstalowanie kilku systemów. Dwóch obok siebie na partycji /system (o ile mamy jakiś bardzo odchudzony ROM, w Mi3 tam nie zainstalujemy bo zbyt mało pamięci), /cache (również małą ilość pamięci, niecałe 400MB), /data (ta partycja nas interesuje, największa partycja w telefonie łącząca pamięć wewnętrzną i dane aplikacji), karta pamięci (nasz model niestety, ale nie posiada slotu na kartę pamięci :)).

U siebie mam następująco:

1. Podstawowy system - MIUI. Zainstalowany tak jak dotychczas instalowaliśmy aktualizację.

2. Resurrection Remix oparty na Androidzie 7.1.1 - LineageOS.

Oba działają bez największych problemów. Można zmieniać kernele dla poszczególnych systemów jak i instalacja modyfikacji w niczym nie przeszkadza.

Przejdźmy do poradnika.

1. Musimy pobrać dedykowaną aplikację do obsługi systemów. Pobieramy ją STĄD. (Plik o rozszerzeniu .apk) Po czym ją instalujemy.

2. Aplikacja w tym momencie może nas poprosić o uprawnienia root. Zezwalamy i zatwierdzamy wyświetlone okienko które prosi nasz o modyfikację kernelu.

3. By się upewnić, że wszystko się powiodło to Wysuwamy lewą belkę > Wybieramy ROMs > Wchodzimy w ustawienia ROMu poprzez trzy kropki po jego prawej stronie > Przechodzimy na sam dół i klikamy w "Update ramdisk", zatwierdzamy.

Screenshot_2017-01-16-12-30-53-076_com.github.chenxiaolong.dualbootpatcher.snapshot.png

4. Uruchamiamy telefon ponownie.

5. Uruchamiamy aplikację ponownie i przechodzimy w zakładkę Patch Zip File. W tym momencie będziemy patchować wszystkie potrzebne paczki ZIP dla danego telefonu. Rozchodzi się o sam ROM + ew. kernele, modyfikacje i gapps. Po co to robić? Jak  wiemy system teraz będziemy instalować w /data a nie /system. Dlatego też trzeba odpowiednie spreparować paczkę tak aby wiedziała, że ma się tam zainstalować i dała znać aplikacji, gdzie system został zainstalowany.

6. Po przejściu w zakładkę klikamy + w prawym dolnym rogu następnie wybieramy Add flashable zip. W tym momencie wskazujemy ZIP ROMu. Po wybraniu wyświetli nam się okno. W Device: analogicznie wskazujemy nasz model telefonu. W Partition configuration: wybieramy Data slot i wpisujemy jakieś ID ROMu. Np. 1 (w moim przypadku 2 bo już mam zainstalowany drugi system a przykład jest na trzecim). Również można podać skrót ROMu by w boot menu wiedzieć który to który (ale o tym później). Klikamy CONTINUE. (!UWAGA! APLIKACJA WYMAGA OD NAS WŁĄCZONEJ APLIKACJI DOKUMENTY KTÓRA DOMYŚLNIE JEST WYŁĄCZONA W USTAWIENIACH > ZAINSTALOWANE) Teraz musimy wskazać gdzie ma utworzyć i o jakiej nazwie spatchowany plik. Teraz analogicznie postępujemy ponownie z GAPPS'ami i innymi modyfikacjamy wymagającymi instalację paczki ZIP. Po tym zatwierdzamy w prawym górnym rogu. 

7. Czekamy na spatchowanie pliku ZIP.

Screenshot_2017-01-16-12-44-18-182_com.github.chenxiaolong.dualbootpatcher.snapshot.png

8. Powracamy do zakładki ROMs. Klikamy w Okrąg w prawym dolnym rogu zawierający telefon ze strzałką w dół. Teraz klikamy w + i Add patched file. Wybieramy spatchowane pliki ZIP. Zatwierdzamy instalację w górnym prawym rogu.  Pomyślna instalacja na końcu zwróci nam zielone napisy, niepomyślna czerwone. W nowszych romach głównie na Nougat instalacja odbywa się w trochę inny sposób, gdyż paczka ZIP sprawdza jeszcze wersję baseband.

9. Powracamy do zakładki ROM's i mamy nasz nowy ROM. Zatwierdzamy go klikając w niego.

Screenshot_2017-01-16-13-01-44-645_com.github.chenxiaolong.dualbootpatcher.snapshot.png

10. Uruchamiamy telefon ponownie. System już sam się uruchomi.

11. By zmienić system musimy znowu zainstalować aplikację i wybrać który system ma się bootować.

 

Instalacja NOWSZYCH ROMÓW ( w przypadku gdy aplikacja zwraca błędy instalacji spatchowanego ROMu)

1. Robimy wszystko do podpunktu 7.

2. Kopiujemy spatchowany ZIP na PC.

3. Otwieramy plik zip np. WinRARem i przechodzimy do META-INF > com > google > android. Wypakowujemy plik updater-script i edytujemy go np. Notepad++.

4. Usuwamy #2 linijkę. (assert(cancro.verify_baseband("MPSS.DI.4.0") == "1");)

5. Podmieniamy  plik w ZIPie (nie rozpakowujemy tylko na spakowanym)

6. Kopiujemy zip z powrotem na telefon.

7. Instalujemy paczkę jak w podpunkcie 7.

 

Instalacja boot menu
(Wersja eksperymentalna i nie zawsze działa)

1. Wysuwamy lewą belkę.

2. Przechodzimy do ustawień.

3. Na samej górze mamy Update boot UI - aktualizaujemy

4. Teraz po ponownym uruchomieniu telefonu powinniśmy mieć boot menu które samo bootuje system po 5 sek. Można również przejść do menu i samemu wybrać który system ma uruchomić.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...