Killgore

Obsługa wakelocks aplikacji w tle

4 posts in this topic

Zauważyłem, że MIUI Global w wersji 8.1.2.0 (innej nie miałem) na moim MI 5 nie obsługuje w ogóle wakelock-ów dla aplikacji działających w tle.

Czyli jeśli zainstaluję aplikację utrzymującą włączony wyświetlacz w zależności od ruchu telefonu, kąta nachylenia itp. (np. Gravity Screen, Screenbl) to mechanizm działa tylko jeśli aplikacja jest na pierwszym planie (co oczywiście nie ma sensu).

Nie pomaga wyłączanie oszczędzania energii, zakładanie kłódeczek itp.

Można to łatwo przetestować instalując Wake Lock - PowerManager - prostą aplikację, gdzie ręcznie wybieramy poziom wakelock. Nawet ustawienie FULL_WAKE_LOCK nic nie daje i ekran wygasza się po standardowym czasie, jeśli zminimalizujemy aplikację.

Na zagranicznych forach widzę, że temat jest stary, powstały nawet jakieś moduły do Xposed, ale dla mnie paranoją jest konieczność rootowania systemu tylko po to by uzyskać standardową funkcjonalność Androida.

Zwykle rootowałem system bo miałem za mało miejsca w pamięci urządzenia, teraz nie chcę tego robić.

Stąd pytanie/prośba do autorów polskiej wersji - czy jesteście w stanie zasugerować developerom wersji Global, aby usunęli ten bug?

Wiem, że błędy można zgłaszać na miui.com, ale nie mam wrażenia, że ktoś z Xiaomi poważnie podchodzi do spraw tam zgłaszanych.

Edited by Killgore

To jest chyba jedyna rzecz, która stanowi dla mnie problem w MIUI... a połączona z brakiem możliwości zmiany czasu podświetlenia ekranu (co bym nie ustawił, po krótkim czasie wraca do 15s) jest mocno wkurzająca.

Czy możesz podać jakieś namiary na moduły Xposed o których mówisz?

Niestety, wpadłem na to na jednym z forów, ale nie potrafię tego na szybko odnaleźć. 

A co do denerwujących błędów, to znalazłoby się tego więcej, choćby obsługa Google Smart Lock. 

Niestety, wpadłem na to na jednym z forów, ale nie potrafię tego na szybko odnaleźć. 

A co do denerwujących błędów, to znalazłoby się tego więcej, choćby obsługa Google Smart Lock.