Killgore

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Killgore

 • Rank
  Użytkownik
 1. Super, właśnie o to mi chodziło. Jeszcze raz dzięki.
 2. Dzięki za odpowiedź. Ale żeby nie było wątpliwości - to nie jest po prostu cast (czyli dźwięk przekierowany na Mi Boxa)? Odpalana jest pełna aplikacja Spotify? Mogę odłączyć komórkę od sieci i dalej będzie działać?
 3. Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z Android TV - krótkie pytanie: czy da się połączyć z Mi Boxem z poziomu aplikacji na telefonie bez włączania telewizora, uruchamiania aplikacji na Mi Boxie itd. Czyli tylko włączam Mi Boxa i odpalam muzykę z telefonu (a potem mogę ten telefon wyłączyć). Edit: oczywiście mam na myśli model 4k czyli MDZ-16-AB
 4. Zrobiłem jednak zgłoszenie błędu. Popierajcie, a może kiedyś coś z tego będzie. http://en.miui.com/thread-475456-1-1.html
 5. Niestety, wpadłem na to na jednym z forów, ale nie potrafię tego na szybko odnaleźć. A co do denerwujących błędów, to znalazłoby się tego więcej, choćby obsługa Google Smart Lock. Niestety, wpadłem na to na jednym z forów, ale nie potrafię tego na szybko odnaleźć. A co do denerwujących błędów, to znalazłoby się tego więcej, choćby obsługa Google Smart Lock.
 6. Zauważyłem, że MIUI Global w wersji 8.1.2.0 (innej nie miałem) na moim MI 5 nie obsługuje w ogóle wakelock-ów dla aplikacji działających w tle. Czyli jeśli zainstaluję aplikację utrzymującą włączony wyświetlacz w zależności od ruchu telefonu, kąta nachylenia itp. (np. Gravity Screen, Screenbl) to mechanizm działa tylko jeśli aplikacja jest na pierwszym planie (co oczywiście nie ma sensu). Nie pomaga wyłączanie oszczędzania energii, zakładanie kłódeczek itp. Można to łatwo przetestować instalując Wake Lock - PowerManager - prostą aplikację, gdzie ręcznie wybieramy poziom wakelock. Nawet ustawienie FULL_WAKE_LOCK nic nie daje i ekran wygasza się po standardowym czasie, jeśli zminimalizujemy aplikację. Na zagranicznych forach widzę, że temat jest stary, powstały nawet jakieś moduły do Xposed, ale dla mnie paranoją jest konieczność rootowania systemu tylko po to by uzyskać standardową funkcjonalność Androida. Zwykle rootowałem system bo miałem za mało miejsca w pamięci urządzenia, teraz nie chcę tego robić. Stąd pytanie/prośba do autorów polskiej wersji - czy jesteście w stanie zasugerować developerom wersji Global, aby usunęli ten bug? Wiem, że błędy można zgłaszać na miui.com, ale nie mam wrażenia, że ktoś z Xiaomi poważnie podchodzi do spraw tam zgłaszanych.
 7. Mmmmniam Księżyc też świetny. Fajnie, że aparat daje możliwość ustawiania długich czasów. Nawiasem mówiąc, po długich wahaniach w końcu "zanabyłem" to cudo. Zobaczymy jak się będzie sprawowało...
 8. Chyba jednak nie zostały skoro nie można zrobić RAWa, a ustawienia manualne dostępne są tylko w aplikacji producenta.
 9. Super Chyba kupię jakiś tel za 300 zł.
 10. Najbardziej mnie męczy to, że 1+3 z identycznym sensorem ma o tyle mniej szumów przy wysokim ISO. Najlepiej byłoby porównać pliki RAW z obu aparatów, ale MI 5 ma wyłączoną tą funkcjonalność. Znalazłem jednak ciekawy wątek na xda http://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/enabling-camera2-api-t3423719 Wynika z niego, że można włączyć API Camera2, co pozwala na manualną kontrolę aparatu w innych aplikacjach, ale nikt nie wypowiedział się definitywnie czy działa RAW.
 11. Męczy mnie ten problem, bo z tego co widzę MI 5S nie ma w ogóle OIS, więc ciężej będzie zrobić zdjęcie wieczorem przy niskim ISO i cały zysk z jaśniejszej optyki psu w... Czy próbowałeś może używać innych aplikacji do robienia zdjęć? OpenCapture, ProCapture czy ProShot?
 12. @sp4ubw Ok, dzięki. To co prawda nie to samo, ale zawsze coś. Pozdrawiam
 13. @sp4ubw Niby tak, ale jak widać inne telefony z tej półki jednak lepiej radzą sobie z wysokim ISO (choćby 1+3). Czy można przynajmniej ograniczyć ISO w trybie automatycznym?
 14. Cześć! Na GSMArena w zdjęciach przy słabym oświetleniu można zauważyć że Mi 5 robi straszną kaszę przy wysokich ISO: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7995&idPhone3=7970 Czy coś się zmieniło od tego czasu? Bo wygląda to na problem czysto software'owy (słabe algorytmy odszumiania).