Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi do 800zł


Gorthin

Pytanie

Tak przymierzam się do telefonu. Tak poprzeglądałem internet i modele LG, Samsungi itd. i wybór cena/jakość padł raczej na Xiaomi. Tylko pytanie który.

Kupować będę tak na 90% na ibuygou. 

1/ Ekran to max 5 cali.

2/ Telefonu będę używał tak dość typowo, czyli rozmowy i SMS. Pytanie jak wyglądają rozmowy i sms, czy jest problem w sieci Plus?

3/ Do tego oczekuję przeglądania internetu, facebook, YouTube. Żadnych tam twiterów, snapów, gier czy innych pierdół. Przeglądarka do wyszukiwania informacji i facebook, YouTube. Pytanie jak wygląda Xiaomi i LTE w Plusie?

4/ Trzecia funkcja to GPS oczywiście. Czasem potrzeba coś znaleźć w mieście itd. Bądź jako navi w trasie. I dochodzi działanie Endomondo. Jak to się sprawuje?

5/ 16GB czy 32GB. Dla mnie 16GB spokojnie wystarczy, absolutnie i tak zostanie sporo wolnego miejsca. W razie czego jakaś karta, jak będzie duży problem, ale nie przewiduję.

6/ Aparat to drugorzędna rzecz. Nie robię zdjęć. Ot po prostu chcę mieć możliwość zrobienia zdjęcia, jak muszę coś komuś wysłać, pokazać. Jakieś zdjęcie z wakacji i tyle.

Wiec tak się zastanawiam, który z modeli ewentualnie wybrać, chyba że jeszcze jakaś propozycja. Coś w granicach max 150$.
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-4a-snapdragon-425-14ghz-2gb-ram-16gb-rom-8655.html
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-430-14ghz-2gb-ram-16gb-rom-8650.html
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-2gb-ram-16gb-rom-8460.html
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-3gb-ram-32gb-rom-8538.html
https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi4-2gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-7337.html

7/ I tak się zastanawiam, czy warto pchać się w większe kwoty i koniecznie kupować coś 3GB ramu i lepszy procek, czy spokojnie 2GB wystarczą do tych funkcji i nie przesadzać z ceną, bo szkoda zachodu?

8/ I ostatnia sprawa, czyli samo zamówienie. Płacone będzie przez PayPal oczywiście i jak rozumiem, aby uniknąć VAT brać to 5% ubezpieczenie? Jak ono działa? Duża szansa na naliczenia VATu? I jak naliczą VAT, to co wtedy?

9/ I czy brać dodatkową roczną gwarancję? Serwis w Polce bodajże tak?

10/ Jestem laikiem pod względem smartfonów, więc na pewno nie chcę czegoś skomplikowanego, czego będę dniami musiał ustawiać. Jak to wygląda u Xiaomi? Wkładam kartę SIM, zmieniam język i już? Czy jednak instalowanie MIUI Polska (chyba nie jest aż tak skomplikowane) i dopiero już działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Wybór to tylklo saeria Redmi

2. Mam w sumie 4 numery w Plusie i wszystkie Xiaomi. Jest ok.

3. Plus olał LTE 800 i tylko Sferia ma blok 5mhz.. LTE opierają na 1800/2600.

4. Spokojnie jeżdżę po kraju z mapami google albo Sygic

7. mŻona ma Redmi 3 2/16 i używa dokładnie tak jak Ty chcesz go użytkować. Żadnego zająknięcia.

8. IBG ubezpieczenie od VAt - jeśli celnicy naliczą, to skan papieru wysyłasz na support IBG i oni kaskę zwracają

9. Brać. Serwis jest u Acida

10. Najlepiej MIUI Polska. To nie jest trudne.

 

Redmi 4A bym omijał, bo to jest prawdziwy budżetowiec. MI4 to były flagowiec, ale już ma swoje lata, to raczej bym sobie odpuścił. Wybór pomiędzy Redmi 3S, a Redmi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

3. Połowa stacji ma lte800 Sferii więc nie wiem czy można to nazwać olaniem. Niemniej jednak ten rok mocno dogęszczali lte1800, nawet na wsiach więc może się okazać że to będzie najlepsza sieć na xiaomi. Do tego od tego roku zaczynają refarming umts/GSM do LTE , czyli jako jedyni w PL będą mieli LTE900,które wszystkie nowe Xiaomi już obsługują :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Gorthin napisał:

Mam pytanie. Mam okazje mieć oryginalna wersje antywirusa Eset mobile na Androida. Pytanie czy na Xiaomi bedzie to ze soba kompatybilne czy nie oplaca sie brac tego antywirusa?

A po co ci antywirus na telefonie? Tak pytam z czystej ciekawosci...

Android to android, bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że na telefonie są te same zagrożenia co na komputerze. A że mam okazję za kilka zł dostać oryginalną wersję, to tak się po cichu zastanawiam.

Jeszcze małe pytanie odnośnie modelu. Bo wybór mam właśnie pomiędzy Redmi 4, a Redmi 3S, obie wersje 3/32 - czarne. Bardziej skłaniam się ku Redmi 4, wydaje się być lepszy za podobną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taa, każda aplikacja w sandboxie, ograniczona uprawnieniami, a ludzie boją się wirusów... Jak sam nie będziesz instalował pirackich latarek czy innego dziadostwa z googla, nie czytając listy ich uprawnień na wszystko, to będziesz ok. Po za tym MIUI domyślnie blokuje te gorsze uprawnienia, jak pływające okna, wysyłanie SMS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.
Mam jeszcze pytanie odnośnie tych dwóch aukcji:
1.
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-3gb-32gb-grey-w-wa-fv23-i6713197018.html#thumb/6
2.
http://allegro.pl/nowosc-hit-xiaomi-redmi-4-pro-3-32gb-z-pl-black-i6627143789.html

Różnica w cenie około 100zł. A różnice to widzę, że w zasadzie ten droższy ma procesor graficzny Adreno 506 i inną rozdzielczość ekranu. Poza tym są chyba podobne. Bo tak się zastanawiam, który brać, i czy dopłacać tą stówę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Gorthin napisał:

To jest ten sam telefon, pomylka w opisie jednego sprzedajacego.

Co do ceny no coz, to jest prywatny import z chin i ceny sa rozne zaleznie od sprzedajacych. Jeden oferuje jakis tam serwis, inny daje gwarancje ale nigdy nie wiesz gdzie ona bedzie realizowana itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest ten sam telefon, pomylka w opisie jednego sprzedajacego.

Co do ceny no coz, to jest prywatny import z chin i ceny sa rozne zaleznie od sprzedajacych. Jeden oferuje jakis tam serwis, inny daje gwarancje ale nigdy nie wiesz gdzie ona bedzie realizowana itd... 

W takim razie, w przypadku tych dwóch aukcji, który ewentualnie wybrać?

Ten tańszy ma 24m-ce gwarancji, a ten droższy 12 w formie pisemnej. Jutro przedzwonię jeszcze i się dopytam. Ale tak się po prostu zastanawiam, który tel i użytkownik jest pewniejszy?

Edytowane przez Gorthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Gorthin napisał:

W takim razie, w przypadku tych dwóch aukcji, który ewentualnie wybrać?

Ten tańszy ma 24m-ce gwarancji, a ten droższy 12 w formie pisemnej. Jutro przedzwonię jeszcze i się dopytam. Ale tak się po prostu zastanawiam, który tel i użytkownik jest pewniejszy?

Nie odpowiem ci na to pytanie, bo sie kompletnie nie orientuje w sprzedawcach na allegro.

Moze tutaj cos znajdziesz https://miuipolska.pl/forum/forum/72-opinie-o-sprzedawcach-na-allegro/

Widze ze jest temat o fosttech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Nie odpowiem ci na to pytanie, bo sie kompletnie nie orientuje w sprzedawcach na allegro.

Moze tutaj cos znajdziesz https://miuipolska.pl/forum/forum/72-opinie-o-sprzedawcach-na-allegro/

Widze ze jest temat o fosttech.

Dzieki za linka. Sprawa sie wyjasnila.

Mam jeszcze pytanie, bo tel ma wgranego globala, ponizej dalem kopie z aukcji. Wiec teraz trzeba by bylo odblokowac tylko tego bootloadera i to by bylo wszystko?

UWAGA! OFICJALNA WERSJA GLOBAL Z PEŁNYM POLSKIM JĘZYKIEM ORAZ WSPARCIE GOOGLE!

Kupując telefony Xiaomi zapytaj sprzedawcę o wersję oprogramowania!

Jeśli telefon ma system Chiński narażasz się na problemy związane z brakiem Google Playa i nie dostosowaniem do użytku Polsce.

U Nas nie musisz pytać Telefony mają Google Playa oraz Polski język.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, Gorthin napisał:

Dzieki za linka. Sprawa sie wyjasnila.

Mam jeszcze pytanie, bo tel ma wgranego globala, ponizej dalem kopie z aukcji. Wiec teraz trzeba by bylo odblokowac tylko tego bootloadera i to by bylo wszystko?

UWAGA! OFICJALNA WERSJA GLOBAL Z PEŁNYM POLSKIM JĘZYKIEM ORAZ WSPARCIE GOOGLE!

Kupując telefony Xiaomi zapytaj sprzedawcę o wersję oprogramowania!

Jeśli telefon ma system Chiński narażasz się na problemy związane z brakiem Google Playa i nie dostosowaniem do użytku Polsce.

U Nas nie musisz pytać Telefony mają Google Playa oraz Polski język.

 

 

Jesli chcesz miuipolska to tak. Dla sporej czesci osob global jest zupelnie wystarczajacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Jesli chcesz miuipolska to tak. Dla sporej czesci osob global jest zupelnie wystarczajacy. 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, bo nie do końca rozumuję te wszystkie nazwy i wersje. 

W telefonie z aukcji jest wgrany Global z językiem polskim.
Więc teraz po kupieniu telefonu muszę odblokować bootloadera, a potem wgrać jeszcze MIUI Polska?

I czy mogę teraz się zarejestrować na koncie Xiaomi, żeby dostać zgodę na odblokowanie bootloadera? Mimo iż z innego telefonu, a tel Xiaomi jeszcze nie posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minuty temu, tpawel napisał:

Jeśli jest global to nic nie musisz. To od Ciebie zależy, a przede wszystkim od tego jak ten telefon będzie na tym globalu pracował.

Wysłane z Lenovo P2
 

Czyli wychodzi na to, że tego bootloadera też nie muszę na tę chwilę odblokowywać? 
To w takim razie czemu trzeba to odblokowywać? 
I co znaczy ewentualnie kwestia: "jak ten telefon będzie na tym globalu pracował" Chodzi o jakieś zawieszania się, zżeranie baterii, problem w działaniu aplikacji czy co?

Bezpieczniej pewnie będzie wgranie tego bootloadera na początku, jak tel nie ma jeszcze żadnych danych, bo później z tego co zrozumiałem jak coś nie pójdzie to można coś niecoś stracić?

I ponawiam pytanie czy można ewentualnie teraz zarejestrować konto do usunięcia bootloadera, skoro to może trwać kilka czy kilkanaście dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz wniosek o zgodę złożyć już teraz. Global to oryginalny ROM xiaomi i nie musisz nic odblokowywac do niego. Tyle że jednym działa ok, drudzy się skarżą. Do tego ma masę apel googlowych. Miuipolska/xiaomi.eu jest na bazie china dev, które zwykle są bardziej dopracowane,do tego nie mają śmieci od Google, choć Google Play jest normalnie. Przy przejściu z global na xiaomi.eu tracisz dane

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, tpawel napisał:

Możesz wniosek o zgodę złożyć już teraz. Global to oryginalny ROM xiaomi i nie musisz nic odblokowywac do niego. Tyle że jednym działa ok, drudzy się skarżą. Do tego ma masę apel googlowych. Miuipolska/xiaomi.eu jest na bazie china dev, które zwykle są bardziej dopracowane,do tego nie mają śmieci od Google, choć Google Play jest normalnie. Przy przejściu z global na xiaomi.eu tracisz dane

Wysłane z Lenovo P2
 

Dzięki, dlatego wydaje mi się, że jednak warto przejść na xiaomi.eu, bo nie potrzebny mi syf z Google. Zresztą z tego co czytałem i rozumiem, to właśnie ta cała instalacja xiaomi.eu jest dość fajna, dodając do tego te aktualizacje to całkiem fajnie to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, tpawel napisał:

Wiesz global się też aktualizuje i ma OTA ;) a xiaomi.eu musisz sam ściągać, ale jeśli czujesz się na siłach to zdecydowanie lepiej jest od razu zmienić i masz z glowy

Wysłane z Lenovo P2
 

Też tak chyba zrobie, bo jak się okaże po czasie, że globał słabo chodzi i będę wgrywał xiaomi.eu i coś mi się nie uda, to szkoda danych. A tak czysty tel, to problem z głowy. 

A mam pytanie, bo składam prośbę o odblokowanie. Ale jak wchodzę na stronę:
http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Klikam Unlock now, to pojawia się po strona i są same chińskie znaczki, a nie tak jak na zdjęciach w poradniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, tpawel napisał:

A masz już w ogóle konto xiaomi?

Wysłane z Lenovo P2
 

Tak, mam. Wypełniłem konto. Dostałem potwierdzenia sms. Konto mam na 100 punktów, zielone. Klikam i pojawia się takie okienko jak w załączniku. Nr mojego konta, ten liczbowy się zgadza, ale nie mam pojęcia o co chodzi.
 

1.bmp

Edytowane przez Gorthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, tpawel napisał:

A teraz jesteś zalogowany?

Wysłane z Lenovo P2
 

Tak, cały czas mam włączoną zakładkę z tą pierwszą stroną z tego poradnika:

i cały czas mam włączoną zakłądkę security, tam gdzie jest te 100 punktów na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...