Skocz do zawartości

Zbyt niski download przy pobieraniu przez wifi


kuzko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wifi w moim Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime oczywiście wersja Kate. Kupiony u GoldWay'a tydzień/dwa temu. W screenach wersja oprogramowania. Nic nie ingerowałem w telefon, żadnych odblokowanych bootloader'ów, zmienianych rom'ów itd. 

Problem jest następujący: w 9/10 speedtestach mam download wyglądający tak jak na screenie. Pliki pobierają się powoli bardzo powoli, zdarza się, że download wskoczy do 15 Mbps ale to zdecydowanie rzadko. Przy korzystaniu z LTE nie ma takich problemów. Sprawdzałem i nie ma znaczenia jak daleko jest od routera. Sprawdzałem na innym telefonie tj. p8 lite i tam download jest taki jak zawsze był tzn 19 Mbps i Upload 11 Mbps również bez znaczenia co do odległości od routera. Poprzednio miałem Redmi Note 2 Prime i tam problemu nie było w ogóle. Oczywiście próbowałem grzebać w ustawieniach routera, robiłem resety, factory resety, zmieniałem hasło sieci, nazwe itd itd. Nic nie pomogło. Zmieniałem ile mogłem ustawienia wifi w telefonie, w opcja programistycznych również, nic nie pomogło pomimo różnych kombinacji. Aktualizacji systemu brak. 

Czy o czymś zapomniałem? Co mogę jeszcze zrobić? 

Screenshot_2016-12-03-15-53-50-121_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2016-12-03-15-54-02-049_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2016 o 17:07, gonzo_86 napisał:

A wyłącz bluetooth ;-) coś kojarzę że niektóre Xiaomi miały problem z WiFi na włączonym bluetooth
No i spróbuj innego speed testu.

Tapnięte z RN3 PRO KATE
 

 

No i strzał w dziesiątkę! Włączony bluetooth - źródło problemów z wifi. Wyłączyłem bluetooth i problem z wifi zniknął. 

Nie zmienia to właściwie faktu, że problem mam nadal. Czy ten problem ZAWSZE się pojawia przy włączonym bluetooth? Korzystam z Mi Band 2 i nie ukrywam, że ciągle włączone bluetooth to dla mnie konieczność. Czy w przyszłości jakaś aktualizacja może coś zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...