Skocz do zawartości

Przywracanie IMEI Mi5


festor89

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam wprawy w pisaniu tutoriali więc w razie czego proszę mnie poprawić.

 

 

WSZYSTKO WYKONUJEMY BEZ KARTY SIM.

 

Wzorowane na poradniku z XDA oraz temacie z naszego forum

Zaczynamy od pobrania i instalacji z tematu z XDA  plików:

QUALCOMM DIAG DRIVERS oraz  QPST

Pobieramy i rozpakowujemy  plik SAMPLE-MI5.rar oraz IEMI converter.rar ( plik w załączniku na XDA )

Instalujemy program HxD -  http://www.dobreprogramy.pl/HxD,Program,Windows,18179.html

1. Instalujemy przez MiFlash lub TWRP 

7.2.4.0 Link   MiFlash

7.2.4.0 Link  TWRP

2. Jeżeli jeszcze nie mamy to instalujemy TWRP oraz root

 

3.Tworzymi plik QCN

 

 Metoda 1: Używamy programu IMEI Writer     w  Phone model wybieramy Mi5 , następnie wybieramy load QCN file  w polu IMEI 1 wpisujemy nasz imei

na końcu wybieramy save IMei 1,IMEI2 > QCN

Mamy gotowy plik QCN

 

5839aaebb56f6_IMEIWriter.thumb.jpg.b6d24b87d1176b1139a1bd0c68bf24e4.jpg

 

Metoda 2:

Uruchamiamy program IEMI converter 

W polu enter imei wpisujemy nasz imei i wybieramy convert

enter imei.jpg

Uruchamiamy program HxD i otwieramy rozpakowany wcześniej plik  SAMPLE-MI5.qcn

W programie wybieramy znajdź potem zamień

W polu wyszukaj wpisujemy:  08 1A 32 54 76 98 10 32 54

W polu zamień na wpisujemy wartość z CONVERTED IMEI z programu IEMI converter 

 conwert imei.jpg

Pole typ danych ustawiamy na wartości hex klikamy ok i zapisujemy zmiany w pliku

 

Całość powinna wyglądać mniej więcej tak:

Hxd.jpg

4. Uruchamiamu telefon w momencie wyboru języka przytrzymujemy klawisz "home" do pojawienia się wyszukiwarki i wpisujemy "T" w podpowiedziach wyświetli się Telefon

   wybieramy go i wpisujemy kod   *#*#717717#*#*

5. Uruchamiamy adb na komputerze i wpisujemy komendy:

adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
reboot

 

6. Uruchamiamy program  QPST jeśli znajduje telefon to powinno to wyglądać jak na zdjęciu poniżej

qpst.jpg

Następnie wybieramy Start Client - Software download

w następnym oknie zakładkę restore, browse i wybieramy edytowany wcześniej plik SAMPLE-MI5.qcn

lub plik utworzony w imei writer

Klikamy start po zakończeniu uruchamiamy ponownie telefon i gotowe 

 

 qpst2.jpg

 

Z góry przepraszam że tak byle jak napisane ale niestety pisarzem nie jestem.

W razie niejasności proszę pisać

Edytowane przez festor89
Edycja linku
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomellada napisał:

Kuzwa...wgrałem i nic nie daje...to samo

Wgraj jeszcze raz rom i zacznij od początku ale z drobną zmianą, pomiń w całości pkt 6 poradnika.

Czyli masz NIE robić:

adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
reboot 

 

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy włączenie diag mode jest na stałe czy tylko do restartu telefonu na MI5.

Bo prawidłowo ten kod *#*#717717#*#* powinno się wklepać dopiero jak się łączy z QPST, czyli przed wykonaniem pkt 7.

No i jak nie masz zainstalowanych driverów do tego trybu to będziesz musiał to zrobić, link z xda DRIVER i to zanim uruchomisz QPST.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fredek napisał:

Nie wiem, czy włączenie debug mode jest na stałe czy tylko do restartu telefonu na MI5.

Bo prawidłowo ten kod *#*#717717#*#* powinno się wklepać dopiero jak się łączy z QPST, czyli przed wykonaniem pkt 7.

No i jak nie masz zainstalowanych driverów do tego trybu to będziesz musiał to zrobić, link z xda http://www.4shared.com/rar/bgSkz_Rmce/Qualcomm_Diag_QD_Loader_2016_d.html? i to zanim uruchomisz QPST

 

Możliwe że przed połączeniem z QPST musisz wklepac kod. Po prostu zobacz czy QPST widzi telefon. A co do pkt. 6 to ja musiałem czyścić bez tego nic się nie zmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, festor89 napisał:

A co do pkt. 6 to ja musiałem czyścić bez tego nic się nie zmieniało

To czyszczenie wg mnie ma sens tylko jak potem przywracasz przez dd if=.... przy przywracaniu przez QPST pliku QCN może tylko stwarzać problemy. Tak czy inaczej powodzenia !

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomellada napisał:

Po wgraniu TWRP musze zaladowac do telefonu supersu,zeby go wgrac przez twrp ale telefon teraz jest niewidoczny . Czy mozna jakos supersu przez fastboot?

Nie nie możesz.

Co więcej nie potrzebujesz supersu jak zrobisz tak jak ja mówię, bo root jest potrzebny do "dd if=" a tego proponuję Ci nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomellada napisał:

A TWRP jest konieczne?

Do zmiany Imei? Raczej nie.

 

Masz zrobić tylko tak na prawdę:

1. Wgrać rom od nowa, by odtworzyć partycje

2. Uruchomić rom i w nim wklepać *#*#717717#*#* by włączyć diag mode

3. Podłączyć telefon do pc i zainstalować drivery od tego trybu (jak nie masz już zainstalowanych)

4. Wykonać pkt 7 z poradnika wyżej (pliki QCN masz już przecież zrobione, bo robisz to po raz kolejny).

5. Po wykonaniu pkt 7, uruchom ponownie telefon i sprawdź czy masz numery IMEI poprawne.

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale instalujesz twrp przez fastboot i w twrp przecież możesz podłączyć telefon i przenieść plik( zakładka mount i wybierasz mount usb storge) no i przed instalacją przez twrp robisz wipe potem adwanced wipe i zaznaczasz dalvik, cache, system i data

Edytowane przez festor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, fredek napisał:

Wgraj jeszcze raz rom i zacznij od początku ale z drobną zmianą, pomiń w całości pkt 6 poradnika.

Czyli masz NIE robić:


adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
reboot 

 

Jesteś pewien że nie trzeba czyścić??

 

To jest w poradniku na xda

IF U DONT HAVE A QCN BACKUP OR THE THREE BIN FILES AND UR IMEI IS CORRUPTED OR NULL FOLLOW BELOW STEPS TO RESTORE IMEI 
UR DEVICE MUST B ROOTED
FIRST WIPE UR EFS PARTITION THROUGH BELOW ADB COMMANDS

adb shell
su
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
reboot

AFTER THE PHONE IS REBOOTED
DOWNLOAD THE SAMPLE-MI5.QCN BACKUP FILE FROM THE DOWNLOAD SECTION
THIS IS THE MODIFIED MI5 QCN BACKUP WHICH CONTAIN THE 1ST AND 2ND DUMMY IMEI, U HAVE TO EDIT THIS QCN WITH ULTRA EDIT HEX EDITOR, LINK FOR THE ULTRA EDIT IS BELOW
IN SAMPLE-MI5.QCN THE FIRST IMEI IS 123456789012345 AND THE SECOND IMEI IS 543210987654321
IN HEX FORMAT THE FIRST IMEI IS 08 1A 32 54 76 98 10 32 54 AND THE SECOND IMEI IS 08 5A 34 12 90 78 56 34 12

INSTALL ULTRA EDIT AND OPEN SAMPLE-MI5.QCN

 

 

 

 

Edytowane przez festor89
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, festor89 napisał:

jak telefon z kabelkiem to raz jeszcze zainstaluj twrp

 

https://drive.google.com/open?id=0B1HIe8yvLjS4S2Z4ekp1cklHUFE

Pobierz to rozpakuj i uruchom flash.bat

https://mega.nz/#!R48FHKhL!85748cTUjFO_tzykUQxxBUG4UewsH0CShUoGNToE2Rc

Link do globala którego instalowałem przez TWRP

Musze konczyc na dzisiaj... nie dam rady dzisiaj tego spróbować... Jutro dam zanc. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, festor89 napisał:

Jesteś pewien że nie trzeba czyścić??

Tak, bo poprawne przywrócenie właściwego pliku QCN odtwarza te dane. Natomiast czyszczenie wymaga użycia dd które wymaga su (root) a to wymaga instalacji supersu, żeby zainstalować supersu musisz mieć twrp, żeby zainstalować twrp musisz się dodatkowo przełączyć w tryb fastboot.... cała masa operacji, które dla zwykłego użytkownika są skomplikowane i mogą być źródłem błędów i problemów. Jak zrobisz czyszczenie to nic się nie stanie ale też nic nie zyskasz.

W tym konkretnym przypadku problemem nie jest zresztą to, czy wyczyścił czy nie bo nie ma poprawnej komunikacji QPST z telefonem. I zauważ, że już raz robił to czyszczenie i nic mu to nie dało.

Czyli albo jest problem z driverami na PC albo problem z włączeniem trybu diagnostycznego na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o instalacji twrp i su.

Opisałem dokładnie mój przypadek. 

Ja też za pierwszym razem wgrałem qcn bez czyszczenia i telefon dalej nie ruszał. Dopiero jak wgrałem roota , zrobiłem czyszczenie i wgrałem qcn to zaczęło działać.

Kolega od imeiwriter też pisał że trzeba czyścić

Edytowane przez festor89
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, festor89 napisał:

Kolega od imeiwriter też pisał że trzeba czyścić

Przeczytaj może jeszcze raz co kolega od imeiwritera napisał ale tym razem ze zrozumieniem:

https://miuipolska.pl/forum/topic/19180-brak-imeimodem-null-po-wgraniu-cm141/?do=findComment&comment=276172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, festor89 napisał:

"Cięzko powiedzieć czemu nie zadziałało, to ten sam plik. Ostatnio ktoś miał taki przypadek i pisał prywatnie, okazało się, że nie wyczyścił partycji EFS i po tym poszło"

 

Czyli dokładnie tak jak u mnie po wyczyszczeniu poszło

nie wyczyścił ... i poszło      to nie dokładnie to samo co     po wyczyszczeniu poszło.

Dobra... dyskusja schodzi na dziwne tory, to jest Twój poradnik, ja się już nie odzywam. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...