Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem w zestawie słuchawkowym


krzychu112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem KATE i tak sobie testuję telefon i znalazłem buga, a mianowicie podczas prowadzenia rozmowy przez zestaw słuchawkowy nie używa mi mikrofonu z zestawu tylko wciąż z telefonu w związku z czym nie da się normalnie rozmawiać. Zestaw słuchawkowy jest na 100% dobry, bo w starej Xperii S działa jak należy. Spotkałem się również z podobnym problemem opisanym na necie, który nie ma rozwiązania. Miałbym prośbę jak ktoś ma w KATE MIUI inne niż Global 8.0 stable 8.0.4.0(MHRMIDG), albo nawet i takie prosił bym o przetestowanie rozmowy telefonicznej na zestawie słuchawkowym i napisanie tu, czy były jakieś problemy z mikrofonem, czy nie.

Z góry dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-Earphone-EP21HD-EP21-HD-with-remote-and-microphone-best-for-MX4-Pro-MX5-Pro/32653097154.html

Na tych słuchawkach mikrofon chodzi podczas rozmów, widać Kapryśna ta Kaśka jest bardzo... Pomimo, że działa to i tak niesmak pozostał ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusik jest tylko taki, że pilot chodzi niepoprawnie w moim przypadku głośniej ciszej jest pomieszane lub oba są głośniejsze. Testowałem również na starej Xperii S, tam ten sam błąd. Możliwe, że meizu robi pilocik w taki sposób, że działa poprawnie tylko u nich :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słuchawki AKG y16 i mikrofon działa. Jedyny problem jest taki, że przyciski odpowiadające za przyciszanie i pogłaśnianie robią to samo co 3 przycisk, czyli zatrzymują utwór albo przełączają na inny. Tak samo dzieje się jednak też na innym telefonie z Androidem, więc to chyba wina Androida albo słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, posiadam Redmi note 3 pro se do tego słuchawki mi Basic te po prostu zwykłe z mikrofonem. Problem polega na tym że mikrofon w sluchawkach nie działa podczas rozmowy. W dyktafonie wszystko ok, podczas rozmowy nic. Dodam że sluchawki dzialaja ok. Przeglądając inne wątki sugerowano wyłączenie misound, zmiany rooma - nic nie pomogło. Znalazłem aplikacje soundabout która częściowo rozwiązała problem. Mikro podczas rozmowy dziala, trochę zniekształca głos ale dziala. Chodź o to że aplikacja ingeruje nie tylko podczas rozmowy telefonicznej ale za każdym razem podczas korzystania ze słuchawek (słuchanie muzyki itp) i mocno zmienia barwe. 

 

Potrzebuję pomocy. Czy ktoś wie jak rozwiać problem mikrofonu bez aplikacji?

Lub wie jak ustawić ta aplikacje żeby tylko naprawila problem z mikro podczas rozmowy a nie włączala się za każdym użyciem sluchawek?

Screenshot_2017-08-26-13-18-16-591_com.android.settings.pngScreenshot_2017-08-26-13-18-28-261_com.android.settings.pngScreenshot_2017-08-26-13-18-45-764_com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix.pngScreenshot_2017-08-26-13-18-49-262_com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix.pngScreenshot_2017-08-26-13-18-52-824_com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...