Skocz do zawartości

[Xiaomi Mi4] - Ekran nie reaguje po załadowaniu systemu.


Dyzson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wczoraj podłączyłem ładowarkę (AUKEY z QC 3.0) do mojego Xiaomi Mi4 LTE, wszystko jak zwykle, więc odłożyłem go na bok.
Po jakimś czasie chciałem wziąć go do ręki, jednak ekran nie reagował. Po wciśnięciu przycisku blokady nic się nie dzieje.
(dodam, że bateria jakoś strasznie szybko mi się wyładowała bądź po prostu nie naładowała, coś co wcześniej mi się nigdy nie stało)

Postanowiłem go zresetować, telefon zacinał się od razu po pojawieniu się loga Android na dole ekranu. (to z 3 kropkami pokazującymi czy system się ładuje)
Wszedłem w TWRD zrobiłem wipy, jednak zupełnie nic to nie dało. Telefon wstał dopiero po zrobieniu MiFlash.

Pobawiłem się nim troszkę jednak po zablokowaniu ekranu znowu przestał reagować.
Czasem uruchamiał się, jednak po przesunięciu palcem po ekranie w celu jego odblokowania zwyczajnie gasł.
Zdarzało się, że po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku blokady ekran się wybudzał, jednak jeśli stało się cokolwiek na ekranie
np. odłączyłem ładowarkę albo dostałem smsa ekran ponownie gasł i nie chciał się wybudzić.

Postanowiłem, że wejdę w Recovery i wyłączę telefon, podłącze pod ładowarkę i zostawię tak, aż bateria naładuje się do 100%.
(wszystkie przyciski w TWRC jak i później w Recovery po miflashu działały poprawnie, ekran działał również bez problemu, problem występuje dopiero po załadowaniu systemu)

Sprawdziłem, niestety nic to nie dało. Dla pewności wykonałem miflash ponownie. Od tego momentu ekran po załadowaniu systemu już nic nie wyświetlił.
Kiedy go "włączę" po załadowaniu systemu czuć wibracje jeśli ocieram ekranem np. o spodnie, czyli system jakby pracuje, ale jest problem w wyświetlaczem?
(z tego co zauważyłem, telefon nie wydaje z siebie żadnego dźwięku)

Co też jest dziwne, bo w Recovery nie ma z nim żadnego problemu.

Telefon zakupiłem w xiaomiforsale jakiś rok temu (dokładnie 2015-11-27, czyli ma jeszcze gwarancje, bo sklep ten daje chyba tylko rok gwarancji) mimo to, boje się odsyłać go do nich.
Nie chce stracić paru tygodni i funduszy na wysyłanie go do Czech, jeśli mają mi ten gwarancji nie uznać.

Telefon cały czas banglał na cotygodniowych aktualizacjach + dodatki MIUIPolska obcięte z aplikacji + Center Clock Mode. 
Jakiś czas temu zrezygnowałem nawet z SuperSU bo przez roota nie mogłem zalogować się do Snapchata.
Jedyny większy problem jaki miałem z tym telefonem do tej pory to nie działający GPS.
Mimo wszelkich moich starań po prostu nie działał od nowości i koniec.
Ah i czasami potrafił się samoistnie resetować, ale to powszechny problem, który czasem się pojawiał, ale od dłuższego czasu nic takiego nie zaobserwowałem.

Ma ktoś jakiś pomysł? Czy pozostaje mi wysłanie go do MiCenter?

TL;DR

Słowem podsumowanie, na chwile obecną wygląda to tak:
Włączam telefon, on się normalnie uruchamia, ale w momencie kiedy chce odblokować telefon ruchem palca po ekranie, on po prostu gaśnie i przestaje reagować, nie ma możliwości wybudzenia go. Co ciekawe dzieje się też tak kiedy odłączę ładowarkę lub dostane smsa. Na ekranie blokady mogę wejść w ustawienia dziennych tapet czy aparat, ale kiedy wejdę w te głębsze ustawienia dziennych tapet ekran znowu gaśnie. Problem nie występuje w Recovery oraz TWRP, zaczyna się dopiero po załadowaniu systemu. Wipy oraz MiFlash nic nie dały. Telefon nie wydaje z siebie żadnych dźwięków, ale kiedy ekran zgaśnie podczas pocierania ekranem o spodnie czuć wibracje. (prawdopodobnie spowodowane zasłoniętym czujnikiem)
Inny przykład. Telefon się uruchamia, ja na ekranie blokady przesuwam palcem, aby wejść w aparat. Robię zdjęcie, lampa zapala się na 0,1 s po czym gaśnie razem z ekranem. W takim przypadku telefon albo się resetuje albo ekran nie reaguje. Wciskając klawisze na dole ekranu, które się nie świecą czuje normalnie wibracje. Telefon albo po chwili zaczyna wibrować ciągiem przez parę sekund i się resetuje, albo po prostu się resetuje.

Edytowane przez Dyzson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...