Skocz do zawartości

Redmi Pro wgranie polskiego języka/ Miui


florbal

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim przeczytasz tego posta i zechcesz napisać "przecież to już było, wystarczy poszukać" itp itd to proszę o wyrozumiałość z racji narodzin dziecka które absorbuje ogromną ilość czasu i z tego też powodu moja prośba żeby sprawę załatwić bez długotrwałego czytania forum i konkretnych wpisów :)

Chciałbym was prosić o umieszczenie pełnego tutoriala z wszystkimi linkami/obrazkami itp. w celu wgrania języka polskiego na smartfonie xiaomi redmi pro z wersją MIUI MIUI 8.0 Stable / 8.0.7.0 .

Otrzymałem już zgodę na odblokowanie telefonu od Xiaomi jednak przy próbie odblokowania programem Miflash pokazuje się informacja przy 50 % -  Could't verify device .

liczę na wasze dobre serce i pomoc w tej sprawie za co z góry dziękuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uzyskałeś zgodę i czy na telefonie jesteś zalogowany na konto w którym uzyskałeś zgodę

Gdy już odblokujesz bootloader

Pobierz instalator ADB/Fastboot, do tego folderu wrzuć także Twrp  https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532 (nazwę pliku zmieniamy na TWRP)  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Wydaj polecenie: fastboot devices, To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Wgraj recovery Komenda fastboot devices. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

132955mmjfkw275f5ll5bd.png.thumb.thumb.jpg.44172b30b9a45866a16f481fc7fb1499.jpg

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Format Data (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

TWRP-Wipe-Data.thumb.jpg.c1442d928b1a72de23d8ee87e3f35431.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, florbal napisał:

SMSa z informacją, że mogę odblokować telefon dostałem 25.10 . Dlatego to jest pierwsza rzecz którą musze tutaj rozwiązać żeby podjąć dalsze kroki. Dziękuje za góry za pomoc!

To sprawdź czy jesteś zalogowany poprawnie w telefonie na konto z którego uzyskałeś zgodę , następnie gdy telefon będzie w fastboot, podłącz ponownie kabel usb czasami sobie coś dogra( jakieś sterowniki) i dopiero załapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 14:24, wojtekmarchewka napisał:

 

udało mi się odblokować telefon! Więc mogę iść dalej stąd moje pytania jak niżej :

Dnia 6.11.2016 o 14:24, wojtekmarchewka napisał:

na C do tego folderu wrzuć także Twrp OMEGA  - twrp omega pobrałem - ale jaki folder C masz na myśli?

Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. - takie komendy też trzeba wpisać w programie minimal ADP and fastboot rozumiem? 

WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. - musi być na SD czy może być w pamięci tel ?

 

 

Z góry dzięki za szybką reakcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, florbal napisał:

udało mi się odblokować telefon! Więc mogę iść dalej stąd moje pytania jak niżej :

Z góry dzięki za szybką reakcję :)

1 Folder C w komputerze

2 Tak

3 Musi być na SD bo gdy zrobisz format data i Wipe o którym pisałem wcześniej czyścisz całą pamięć wewnętrzną, czyli skasujesz wrzucony rom na tę pamięć, a Format i wipe robimy ponieważ po wgraniu twrp telefon nam nie widzi pamięci i podaje 0mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Lamerskie pytanie, jak telefon przyjdzie z jakimś śmieciem to China wrzuca się normalnie flashtoolem?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Jak przyjdzie Ci ze śmieciem to prawdopodobnie będziesz miał odblokowany bootloader (no chyba że wgrane przez tryb EDL) wtedy nie potrzebny Ci będzie China. Gdyby jednak bootloader był zablokowany, to potrzebny będzie SP Flash Tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tpawel napisał:

Raczej nie odblokowują prędzej to drugie. Flashtool chyba nawet jeszcze mam na kompie z czasów redmi note 2.
A nie wrzuci tym xiaomi.eu? W trzeba to twrp wrzucać?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

A tego to nie wiem, ale TWRP ci się przyda, bo jest rozwiązanie na spadek baterii w spoczynku, będę "tetował" i dam znać czy działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Od roku w każdym xiaomi mam twrp i ani razu go nie użyłem :)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

To jeżeli sposób na baterię zadziała, to niestety będziesz musiał użyć :D Jutro podam szczątkowe wyniki moich obserwacji, narazie się ratowałem automatycznym trybem samolotowym od 24-8 rano, ale teraz przeginał , bateria schodziła dziś w dzień szybko, za szybko :(

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 6.11.2016 o 14:24, wojtekmarchewka napisał:

Kiedy uzyskałeś zgodę i czy na telefonie jesteś zalogowany na konto w którym uzyskałeś zgodę

Gdy już odblokujesz bootloader

Pobierz instalator ADB/Fastboot, do tego folderu wrzuć także Twrp  https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532 (nazwę pliku zmieniamy na TWRP)  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Wydaj polecenie: fastboot devices, To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Wgraj recovery Komenda fastboot devices. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.pngTWRP-4.png.4082cb3e93b8d4fada9445436f4f6f8b.png

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Format Data (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952bd.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

witam jestem nowy po wielu walkach przeszedłem kroku tak jak opsane są lecz jak wchodze w install>wybieram plik boot.img z karty>wyskakuje mi wybierz partycje do zainstalowania obrazu daje  boot i instaluje po instalacji jak dam wstecz do glownego menu lub od razu dam uruchom system wyskakuje mi tak jak na zdjeciu

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez czujger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jest ktoś  z Warszawy co  za kaskę  Mi  to  wszystko ogarnie? Ja  się poddałem .Mam już zgodę  lecz  przy 50% wywala .Wgrałem chiński sofy  i dalej d*pa .Sam  nie  dam rady  .Szukam  kogoś  kto  to  ogarnie  w  Warszawie .Mam czas do 6 grudnia  bo  to  prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 14:24, wojtekmarchewka napisał:

Kiedy uzyskałeś zgodę i czy na telefonie jesteś zalogowany na konto w którym uzyskałeś zgodę

Gdy już odblokujesz bootloader

Pobierz instalator ADB/Fastboot, do tego folderu wrzuć także Twrp  https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532 (nazwę pliku zmieniamy na TWRP)  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Wydaj polecenie: fastboot devices, To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Wgraj recovery Komenda fastboot devices. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.pngTWRP-4.png.4082cb3e93b8d4fada9445436f4f6f8b.png

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Format Data (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952bd.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

Bardzo dziękuję "wojtekmarchewka" za ten szybki poradnik !

Wszystko poszło gładko.

Redmi Pro śmiga aż miło !  Telefon godny polecenia.

ps. Redmi 4A dla żony też ogarnięty ;)

Edytowane przez noski.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Czekam na kod odblokowujący, tylko że nie na wiele to się może zdać skoro telefon nie łączy się z komputerem, komenda fastboot devices nie działa, brak reakcji. Debugowanie USB włączone. Przy podłączaniu telefonu komputer (system W7) bezskutecznie próbował instalować sterowniki MTP. Nawet nie łączy się z MI PC Suite. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarekT napisał:

Witam, podepnę się pod temat. Czekam na kod odblokowujący, tylko że nie na wiele to się może zdać skoro telefon nie łączy się z komputerem, komenda fastboot devices nie działa, brak reakcji. Debugowanie USB włączone. Przy podłączaniu telefonu komputer (system W7) bezskutecznie próbował instalować sterowniki MTP. Nawet nie łączy się z MI PC Suite. Ktoś ma jakiś pomysł?

Witam. Możesz sprawdzić tę paczkę sterowników, w moim przypadku zawsze działa i instaluje właściwy sterownik.

adb-setup-1.4.3.exe

Możliwe że trzeba odpiąć i podpiąć telefon jeszcze raz lub zmienić port usb na inny, windows już tak ma ;) 

Pamiętaj że po wysłaniu komendy z adb na telefonie wyskoczy Ci monit który musisz zatwierdzić. Pozdrawiam.

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, taki problem wynika z błędnej instalacji sterowników, czasami wystarczy podpiąć na nowo telefon, lub odinstalować sterowniki już zainstalowane, i pamiętajcie nie odłączajcie telefonu od PC i nie róbcie innych czynności gdy sobie instaluje sterowniki, może to trwać nawet kilka minut ( ostatnio na Redmi Pro zdążyłem sobie zrobić kawę i ją wypić :P ), po prawej na dole zobaczycie zielone kręcące się kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...