Skocz do zawartości

Po aktualizacji MI3 nie uruchamia się


yacup

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji do wersji 4.2.7 przy restarcie widze tylko czarny ekran z logo MI - xiaomi.com

Tylko proszę nie piszcie, że mam wysłac tefon do Chin

Proszę o pomoc. Rozpaczliwie

yacup

OOOooo

teraz się wyświetlił obrazek z

Fastboot

na nim Chińczyk w czapce z gwiazdką grzebe coś w "mózgu" androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jemu tam chodzi za pewne o MIFlash czyli instalację romu z poziomu programu MiFlash. Rom jest wtedy w pliku .exe. Trzeba tego poszukać na stronie Xiaomi. Jednak spróbuj wyjść z Fastboota i wejdź do recovery, po czym przejdź na drugi system (aktualny wadliwy masz jako latest a przejdź na drugi).

Nie pamiętam jak fastboot wyglądał ale postaraj się wyjść naciskając długo (bardzo długo, ponad 20 sekund) power aż mignie ekran i pokaże się znowu logo MI. Wtedy naciśnij dolny głośności i być może wejdzie w recovery.

To Twoja pierwsza aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest druga moja aktualizacja, pierwsza poszła bez problemów

Znalazłem taką stronkę:

http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html

na samym dole jest opisane flaszowanie przez fastboota, ale nigdy tego nie robiłem

Mógłbyś luknąć i napisać jak mam to zrobić. W drugim linku do pobrania (coś koło 460MB) jest wersja dla MI# ale dla wersji TD

yacup

Edit:

Nie ma wersji dla WCDA tylko dla TD. Czy mogę w tej sytuacji poprosić o wersje androida od googli do fastboota (jakis link?)

Spróbuję sflaszować 1 partycję androidem >> potem 2 partycję MIUI z pliku zip. >> a potem znowu 1 partycję partycję MIUI

dobrze kombinuję??

Tylko link z androidem do fastboota BARDZO POPROSZĘ

Edit 2

do ACID

którym plikiem flaszować? (z tej strony: http://xiaomi.eu/community/threads/mi3- ... ror.23311/)

miui_MI3-WCDMA_4.1.10_fastboot_4.3_su2jfqb857.exe

miui_MI3-WCDMA_JXDCNAL3.0_fastboot_4.3_zb5qfafajs.exe

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie którym. Ten 4.1.10 to wersja dev. Obecnie jest 4.2.7 czyli może lepiej tą bo wtedy wgrasz MIUIPolska od razu.

A ten drugi to po prostu wersja stable czyli taka jaka jest fabrycznie i jaką mialeś za pierwszym razem.

No i nie bardzo rozumiem po co chcesz androida od google. Nie ma czegoś takiego. Na MI3 jest MIUI. Tylko.

Próbowałeś tak jak pytałem? Wyłączyć telefon i spróbować wejść w recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem: albo logo MI3 xiaomi.com albo obrazek z fastbootem. Dalej nie rusza ani krok.

Tak w sumie to ta aktualizacja za szybko poszła, kilkanaście sekund i zapytała czy zrestartować.No to zrestartowałem.

I du...a.

Na razie ściągam pliki, napiszę jak poszło dalej.

Tak dla pewności. Mam sflaszować tym plikiem: miui_MI3-WCDMA_4.1.10_fastboot_4.3_su2jfqb857.exe (ten z krótszą nazwą). Czy tak??

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!!!!

power+volume up

uruchomiło się w trybie recovery

mam 4 opcje

1. reebot (w dalszych opcjach się zapyta z którego systemu wystartować ??)

2. Wipe&reset

3. Install update .zip to system one

4. power off

którą kliknąć?

yacup

Edit:

OK, poszło, uruchomiłem na pierwszym systemie. Jeszcze raz ściągam najnowsze MIUI i walczę dalej

do ACID: nie mam już tej paczki, usunąłem ją (może dlatego coś nie poszło, bo nie chciało mi się iść na piętro po kabel USB i skopiowałem przez Bluetootha, pewnie za duży plik jak na możliwości BT)

WSZYSTKO OK, AKTUALIZACJA ZAKOŃCZONA POWODZENIEM PO PONOWNYM ŚCIĄGNIĘCIU PLIKU.

SUPER SŁUCHAWKA - "JEST RYZYKO, JEST ZABAWA" :lol: (TAKIE PRZYZWYCZAJENIE Z LINUKSA :D )

W SUMIE TO TROCHĘ SZKODA, ŻE POSZŁO PONIEWAŻ ŚCIĄGNĄŁEM JUŻ WSZYSTKIE PLIKI DO FLASZOWANIA W TRYBIE FASTBOOTA

ALE NIC STRACONEGO, MOŻE JESZCE BĘDZIE OKAZJA

PODZIĘKOWANIA DLA ACIDA I ERU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol to mi się pomyliło z tym vol down. Dawno nie wchodziłem do recovery Xiaomi.

Jak już tam jesteś to wybierz system który nie ma napisu latest.Wtedy po prostu jeszcze raz wykonaj aktualizację, tym razem poprawnie pobranym romem. Z tym Bluetooth to nieźle... przecież plik ma ponad 300MB i przesyłanie tego przez BT to kiepski pomysł. Recovery zainstalowało niepełną paczkę jeśli przerwało pobieranie. Dlatego najlepiej pobierać komputerem i jeśli ma się słabe łącze to dodatkowo sprawdzać sumy md5 plików. Choć dziwne, że recovery łyknęło niepełną paczkę zip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFFTOP:

Juz wszystko OK. Sorki ale dość często edytuję swoje posty, żeby nie podbijać niepotrzebnie liczby postów (takie przyzwyczajenie z forum ubuntu). Tak nawiasem mówiąć gdybym na tamtym forum opisał więcej niż jeden problem w jednym wątku np. z systemem, konfiguracją, aktualizacjami itp. lub np. użył słowa "problem" w temacie to na dzień dobry dostałbym bana na początek na tydzień, a za drugim razem do końca świata.

Podoba mi się tutaj

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...