Skocz do zawartości

Problem z otrzymywaniem/wysyłaniem wiadomości SMS


massek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odbiorem wiadomości sms. Od kiedy mam w posiadaniu RN3P zdarza się, że nie dostaje części smsów od znajomych. Z dwoma numerami piszę na tyle często, że potrafię wyłapać te braki, otóż np. dzisiaj wysłano do mnie 3 smsy w odstępie 2h i żaden z nich do mnie nie dotarł. Po rozmowie telefonicznej z tą osobą, nowo wysłane smsy zaczeły normalnie do mnie dochodzić (aczkolwiek tych które zaginęły nigdy nie otrzymałem). Przy wysyłce jest potwierdzenie, że wiadomość odebrano, ale oczywiście nic nie dochodzi. Wiem też, że ten problem występuje na innym RN3P który mam w rodzinie. Na jednym jest miui 7 (7.3.2.0) a na drugim miui 8 global dev (android 6). Co może być przyczyną ? Ponadto mam taki sam problem z wysyłaniem wiadomości sms, niby normalnie wychodzą a do odbiorcy często nie docierają...Operator umywa ręce i nie potrafi udzielić żadnej pomocy. Nie ukrywam, że jest to bardzo denerwujące bo tak naprawde nie jestem w stanie stwierdzić ilu wiadomości nie otrzymuję. Proszę o pomoc, może ktoś już się spotkał z czymś takim ?

Edytowane przez massek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam podobny problem że nie dochodzą do mnie oczekujące smsy po włączeniu telefonu.
Apka sms oryginalna, miui stable.
Żeby zweryfikować czy to wina telefonu to niestety trzeba potestowac kartę sim w innym.
Moim znajomym przychodzą raporty więc wstępnie może to być wina telefonu.
Problem nie jest odosobniony- był już przerabiany na forum. Winna może być karta sim, operator (na własnym przykładzie to wiem), telefon albo oprogramowanie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuację miałem 2 tygodnie temu, pisałem o tym tutaj: http://downdetector.pl/status/orange?fb_comment_id=1415615111997177_568920703304477&comment_id=568920703304477

Niestety, chyba nie są widoczne odpowiedzi pracownika Orange ale pamiętał że tłumaczył się jakimiś awariami i lokalnym pogarszaniem usług sieciowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo nie przychodziły mi sms od znajomych nie które na rn3 se sieć redbullmobile(play) miui 8.0.4.0 stable kartę wymieniłem na nową ale nic nie dało więc oddałem na serwis i mam nowy od dziś  na razie sprawdzam czy to wina telefonu ale jak na razie wszystko przychodzi na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej witam serdecznie wszystkich na forum :)

Mam mały problem z moim Redmi 3s a dokładnie z aplikacją SMS otóż nie wysyła emotkion (jak wysyłam normalnie widnieje w sms ale nie dochodzi do nadawcy, odbieram emotkion normalnie) , zmiana klawiatury (Switchkey) nie pomogła używam klawiatury google, obecnie używam Mesengera do wyłania sms i jest wszystko w porządku, ale wołałbym używać systemowej.

Co może być przyczną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Po ostatniej aktualizacji  Miui wysyłając sms wyświetla mi się emotikona , natomiast odbiorcy juz nie. Czym moze byc to spowodowane? Dodam ze jak sam sobie wysle sms to rozwniej w wiadomosci wyslanej jest emotikona a w odebranej juz nie. Pomocy!!

Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Ostatnio miałem problem z smsami, które przychodziły z opóźnieniem. Na innym telefonie wszystko działało ok (stary samsung bez androida), wiec to nie była wina karty SIM. Po dwóch dniach walki, stawiania systemu od nowa, przywracaniu starszych wersji z backupa, problem zawsze wracał. Stwierdziłem, że problem musi być gdzie indziej i okazało się, że zawsze jak instalowałem aktualizacje w sklepie google (Sklep Play), smsy przestały dochodzić :shock: Okazuje się, że to wina aktualizacji aplikacji "Google", po odinstalowaniu aktualizacji, smsy normalnie dochodzą. Tak piszę, jakby znowu ktoś miał z tym problem, może chodzi o to samo, a z drugiej strony ciekawi mnie czy ktoś ma pomysł... dlaczego tak się dzieje? :P

Edytowane przez terbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...