Skocz do zawartości
  • 0

Redmi Note 3 Pro / Note 4 (coś innego do 1000zł)


Pistachio

Pytanie

Witam,

staram się dokształcać na tym forum - jednak ilość informacji jest dość spora ostatnim telefonem, który używałem było HTC M8 - byłem z niego zadowolony.

Teraz chcę przesiąść się na Xiaomi ( chyba tak mi się zdaje że "warto") no i po wielu namysłach i przyswojeniach informacji zdecydowałem się na Redmi Note 3 PRO - 3/32GB, aczkolwiek premiera Redmi Note 4 zasiała mi mętlik w głowie- co wybrać znawcy? 

Co więcej myślę nad zakupem tego telefonu w MediaExpert - jako że ostatnio się tam pojawił i teraz pytanie warto? Mimo wszystko znam swoje szczęście więc chce 2 lat gwarancji realizowanej w Polsce- jest to aspekt numer jeden chyba nawet ponad ceną.
Telefon służy mi do codziennych czynności ( mam 20lat) wiadomo chcę dość szybko sprawdzić pociąg/gdzie mam zajęcia/ machnąć mejla/ czasem na szybkości przejrzeć 3 pdf więc raczej telefon chyba nie będzie za bardzo wykorzystywany. Wiadomo czasem jakaś gra - zdarza się na wykładzie :) Pozdrawiam Liczę na odzew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
47 minut temu, sieradz628 napisał:

Więc nawet na VAT jest ubezpieczenie? :) Nieźle :P ale, vat to 23% więc jakieś niecałe 50$ z ceny z Chin. Ubezpieczenie jest jakąś stałą kwotą czy to też % przeliczają sobie?

Co do 11 listopada to zasugerowałem się tym ostatnio Pirzu edytował post o kuponach właśnie 11, tyle że października, więc pomyślałem że to taka tradycja :) 

 

No ubezpieczenie jest przeliczane, chyba 10% ceny telefonu albo troszkę mniej. W każdym razie lepiej wziac niż mieć spore szanse na dopłatę 23% ceny telefonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. No dobra a orientujesz się może jak w kwestii działania LTE ? mieszkam w Wawie- dość sporo czasu spędzam na Mokotowie gdzie miałem LTE w swoim HTC.
2.  A no i co do IBG nie znalazłem nigdzie na forum poradnika - co i jak żeby nic nie zj***ć i wybrać napewno odpowiedni model ?
3. Miałem też konto na tej chińskiej stronie Xiaomi niestety- jako że HTC musiałem zbootować od nowa straciłem sms'a z kodem do odblokowania bootloadera - z tego co czytałem można go uzyskać raz na 30dni - będą robili problemy jak napiszę że straciłem tego sms'a razem z telefonem ?

edit.
Co do gwarancji na IBG to rozumiem że chodzi o ten serwis we Wrocławiu miałeś może z nim styczność?

Edytowane przez Pistachio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1.W miastach, miescinach,wiekszych wsiach będziesz mial normalnie LTE. Reszta wpadnie w 3g
2. Nie bardzo rozumiem. Wybierasz,kupujesz,placisz i czekasz:) jest chyba na forum temat o ibg.
3.Raz na 30 dni możesz odblokować telefon. Zgoda chyba jest wydawana na konto więc ją masz.
4. Serwis we Wrocku to mi center. Prowadzi go admin miui polska. Więc pełna profeska, a nie Pan kazio co wszystko naprawi


Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Pistachio napisał:

ad2 no dobra rozumiem płatność payapalem ale jaką wybrać wysyłkę jak wbić kupon ( nie mam miejsca) oraz jak tego VoD'a czy jak to się tam nazywa to związane z podatkiem zamówić?

Wybierz DHL, jeżeli smartfon jest w promocji (a ten jest) nie ma "już" możliwości wpisania kodu, jeżęli chodzi o ubezpieczenie Vat, jeżeli chcesz  to zaznacz kwadracik "Add Import Duty Insurance"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie również planuje przesiąść się na Xiaomi. Mam dylemat podobny to tytułu tematu. Mianowicie:

-Redmi note 3 PRO

-Redmi note 4

-Redmi PRO

-Nexus 5x

Czytałem sporo o Xiamoi i chciałbym Redmi note 4, jednak ona są na MTK (Redmi note 4, Redmi PRO) a nie Snapdragon a czytałem że właśnie Snapdragon (Redmi note 3 PRO) są lepiej wspierane. Co sądzicie przy takim zestawieniu? Przyznam że dwa dni czytam i oglądam benchmarki, speed testy, recenzje..., trochę już ogłupiałem ;/

Również  zastanawiam się czy aze.com.pl czy właśnie ibuy, boję się trochę cła :P ?

 

bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, sieradz628 napisał:

Panowie również planuje przesiąść się na Xiaomi. Mam dylemat podobny to tytułu tematu. Mianowicie:

-Redmi note 3 PRO

-Redmi note 4

-Redmi PRO

-Nexus 5x

Czytałem sporo o Xiamoi i chciałbym Redmi note 4, jednak ona są na MTK (Redmi note 4, Redmi PRO) a nie Snapdragon a czytałem że właśnie Snapdragon (Redmi note 3 PRO) są lepiej wspierane. Co sądzicie przy takim zestawieniu? Przyznam że dwa dni czytam i oglądam benchmarki, speed testy, recenzje..., trochę już ogłupiałem ;/

Również  zastanawiam się czy aze.com.pl czy właśnie ibuy, boję się trochę cła :P ?

 

bardzo dziękuję za pomoc.

Trochę nie rozumiem czemu boisz się cła skoro nie ma cła na elektronikę :) Jeśli chodzi o VAT to na ibg jest ubezpieczenie od VATu, do tego na ibg jest taniej i jest legitna dłuższa gwarancja.

Miałem taki sam problem jak ty. Przesiadam się z Xiaomi RN2 Prime, jestem zadowolony po roku i chce kolejnego Xiaomi. Budżet do 1200zł. Po tygodniu przeglądania (RN4, RN3 Pro, Redmi Pro, Mi5) też ogłupiałem, ale doszedłem do wniosku że chyba wezmę Mi Maxa Pro 3/64. Jeśli nie przeszkadza ci rozmiar to myślę że spoko rozwiązanie.

Czekam teraz tylko do 11 listopada na jakieś zniżki :D

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Brendol napisał:

Trochę nie rozumiem czemu boisz się cła skoro nie ma cła na elektronikę :) Jeśli chodzi o VAT to na ibg jest ubezpieczenie od VATu, do tego na ibg jest taniej i jest legitna dłuższa gwarancja.

Miałem taki sam problem jak ty. Przesiadam się z Xiaomi RN2 Prime, jestem zadowolony po roku i chce kolejnego Xiaomi. Budżet do 1200zł. Po tygodniu przeglądania (RN4, RN3 Pro, Redmi Pro, Mi5) też ogłupiałem, ale doszedłem do wniosku że chyba wezmę Mi Maxa Pro 3/64. Jeśli nie przeszkadza ci rozmiar to myślę że spoko rozwiązanie.

Czekam teraz tylko do 11 listopada na jakieś zniżki :D

UUU,  6,44 cala to dla mnie już za dużo. Martwię się wręcz o 5,5 cala. Ja się skłaniam ku Redmi note 4 / Remi Pro ale trochę martwi mnie że one są jest to na MTK. Ponieważ uważam że Mi5 jest już za drogi.

Rozumiem że zniżki są regularnie 11 dnia każdego miesiąca?

Właśnie możesz mi wytłumaczyć na czym polega ubezpieczenie od VATu na ibg? Ponieważ widzę na ibu dwie ceny np dla Xiaomi Redmi Note 4. Nie bardzo rozumiem co i jak.

US$209.99                              US$286.62  US$236.88 Ex VAT

 Ship from China warehouse
 Ship from EU warehouse

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, sieradz628 napisał:

UUU,  6,44 cala to dla mnie już za dużo. Martwię się wręcz o 5,5 cala. Ja się skłaniam ku Redmi note 4 / Remi Pro ale trochę martwi mnie że one są jest to na MTK. Ponieważ uważam że Mi5 jest już za drogi.

Rozumiem że zniżki są regularnie 11 dnia każdego miesiąca?

Właśnie możesz mi wytłumaczyć na czym polega ubezpieczenie od VATu na ibg? Ponieważ widzę na ibu dwie ceny np dla Xiaomi Redmi Note 4. Nie bardzo rozumiem co i jak.

US$209.99                              US$286.62  US$236.88 Ex VAT

 Ship from China warehouse
 Ship from EU warehouse

 

 

Wysyłka z Chin (209) i wysyłka z Europy (286). Bierzesz wysyłkę z Chin, DHL i zaznaczasz ubezpieczenie od VATu i masz telefon w tydzień. A jak dostaniesz VAT to płacisz, pozniej wysyłasz IBG zdjęcia dokumentów tego że musiałeś płacić VAT i ci zwracają koszty.

Zniżki są 11 listopada bo to spore święto..

Jak ci nie przeszkadza design to bierz RN3 Pro (bo dla mnie np. jest brzydki ;v, ale oprócz tego nie ma wad) a jak nie to Redmi Pro, Mediateki nie są takie złe tylko trochę się grzeją. (+ aktualnie na Banggood wersja 3/32 Redmi Pro jest za 650zł + ewentualny VAT bo tam nie ma ubezpieczenia).

6.44' to rzeczywiście duuuzo, ale 5.5' rok temu też wydawało mi się dużym telefonem a teraz to takie.. meh. Uznałem ze mam jeszcze trochę miejsca w kieszeniach i wezmę MiMax :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc nawet na VAT jest ubezpieczenie? :) Nieźle :P ale, vat to 23% więc jakieś niecałe 50$ z ceny z Chin. Ubezpieczenie jest jakąś stałą kwotą czy to też % przeliczają sobie?

Co do 11 listopada to zasugerowałem się tym ostatnio Pirzu edytował post o kuponach właśnie 11, tyle że października, więc pomyślałem że to taka tradycja :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Ci. Co do modelów to jeszcze poczytam, pomyślę. Bo to bardzo obszerny materiał. Właściwie to jest tylko pytanie MTK czy Snapdragon. Bo o ich wspieraniu czytałem różne opinie i ponoć Snapy są we spieraniu, w grzaniu jak i poboru mocy najlepszym wyborem. Tylko że są montowane właśnie w REDMI note 3 PRO a nie REDMI note 4 czy REDMI PRO

Edytowane przez sieradz628
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki Ci. Co do modelów to jeszcze poczytam, pomyślę. Bo to bardzo obszerny materiał. Właściwie to jest tylko pytanie MTK czy Snapdragon. Bo o ich wspieraniu czytałem różne opinie i ponoć Snapy są we spieraniu, w grzaniu jak i poboru mocy najlepszym wyborem. Tylko że są montowane właśnie w REDMI note 3 PRO a nie REDMI note 4 czy REDMI PRO

Aktualizacje miui będą normalnie tak jak na snapie. Natomiast problem zapewne się pojawi w momencie gdybyś chciał flashowac jakiegoś cm.
Co do grzania się to testy pokazują że jednak x20 mniej się grzeje niż sd650.
Sam mam zagadkę co kupić. Rozważam te same telefony co Ty.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jestem jakiś ułomny. Po wszystkim wyszło mi na ibuygou ~222,6$ a według przelicznika PayPal to 920zł czy to tak wyjść powinno ? tak jak kazali wszyscy DHL , ubezpieczenie, +rok gwarancji ?
to za 50zł więcej mam go z polski np w 
http://partneragdrtv.com.pl/telefony-komorkowe/telefon-komorkowy-xiaomi-redmi-note-3-32gb-grey-,id-24454?

 

Edytowane przez Pistachio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Pistachio napisał:

Chyba jestem jakiś ułomny. Po wszystkim wyszło mi na ibuygou ~222,6$ a według przelicznika PayPal to 920zł czy to tak wyjść powinno ? tak jak kazali wszyscy DHL , ubezpieczenie, +rok gwarancji ?
to za 50zł więcej mam go z polski np w 
http://partneragdrtv.com.pl/telefony-komorkowe/telefon-komorkowy-xiaomi-redmi-note-3-32gb-grey-,id-24454?

 

W sumie bardzo możliwe. Ale poczekaj, od 1 listopada będzie można znow kupony wpisać, wyjdzie cię jakieś 850zł. A na 11.11 spore promocje to może i w okolicach 800.

Co do polskich sklepów to już polecam ten, jeden z lepszych.

http://technos-online.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-lte-3-32gb-16mpix-4050-mah-(srebrny).html

Aktualnie taniej niż na ibg właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytać czytac czytać.
W tym tygodniu poruszane już było tysiąc razy.
W skrócie kate to większe wymiary przez co mało jest akcesoriów, ale za to lte800. Kenzo to brak lte800, ale multum akcesoriów, Romy alternatywne no i kilka $ niższa cena

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym jeszcze uporządkować moją wiedzę o wersji chińskiej a international.

Różnią się one rozmiarem i ładowarką w zestawie(czyli nie ma jeszcze akcesoriów dla international, obudowy, szkła, folie). Za to plusem international jest LTE 800mhz, używane w PL i Europie?

A jak z custome rom? Pasują na obie wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dużo korzystam z internetu i myślę że właśnie to dodatkowe pasmo LTE 800mhz może wiele wnieść w moje użytkowanie. Ciężko powiedzieć jak i gdzie jest używane właśnie 800mhz w Polsce. To też myślę że chyba lepiej je mieć :-)

______________________

EDIT:

Zbliżają się kupony więc ciągle rozważam czy chinczyk czy international. Głównie chodzi mi o custom romy. Czy są jakieś dobre i sprawdzone czy romy na international? Czy tylko na chińskie wersję?

______________________

EDIT:

W sklepie online natchnąłem się na wersję note 3 pro prime Panowie i Panie możecie pomóc i pokrótce opisać wersję Xiaomii?

 

Edytowane przez sieradz628
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie otrzymałem paczkę z polskiego sklepu RN3P3/32 interational. Czy aby napewno?

CPU-Z pokazuje mi iż mam  Snapdragona 650 1,8GHz(6xARM Coretex-A72 @ 1,80GHz)

Total RAM 2848

Internal Storage 23,99GB

AIDA64 pokazuje w zakładce system Redmi Note 3 (Urządzenie/Produkt - kate)

Pudełko w wersji angielskiej(Redmi Note 3 4G 3GB RAM 32GB ROM Dark grey)

No to wszystko niby ok ale ładowarka nie jest europejska tylko z przejściówką?

Sprawdzam też oryginalność na: http://www.mi.com/verify/#imei_en

Ale nie przyjmuje mi żadnego z moich 2 IMEI, pisze że nie ma takiego w bazie. Na obrazku obok jest 14 cyfr kiedy moje IMEI maja po 15 cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, tpawel napisał:

Kate to jest International
 

Właśnie też tak wyczytałem, tylko nie ma nigdzie na pudełku ze to PRO International . Mam wątpliwości co do oryginalności Xiaomi(IMEI) no i czemu mam przejściówkę a nie EU ładowarkę?

AnTuTu wykręciło mi 76925 - więc to wynik raczej oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam w sumie jeszcze jedno pytanie. Podczas pierwszego uruchomienia RN3P poprosił mnie o numer telefonu i ostrzegł że może naliczyc to koszty za wysłanie międzynarodowego sms-a. Potem miałem czekać na kod z sms-a, ale nic nie przyszło w ciągu 5 minut, więc pominąłem ten krok. Nadal nie otrzymałem żadnego sms-a. Może mi ktoś powiedzieć o co chodziło? Czemu telefon chciał żebym wysłał sms-a?

Edytowane przez sieradz628
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...