Xiaomowiec

Problem z aparatem

Recommended Posts

Witam. Mam problem z aparatem, otóż na zdjęciu np. krajobrazu po delikatnym przybliżeniu widać poruszenie fragmentu zdjęcia i rozmycie (zdjęcie robione przy ISO 100 i w dobrych warunkach oświetleniowych). Zdjęcia wykonane obiektowi z bliska wychodzą już lepszej jakości i są ostre. Próbowałem różnych aplikacji i ustawień w aparacie i nie ma poprawy, aktualizacja softu też nie pomaga. Czy to może być wina modułu aparatu? W starym telefonie miałem aparat 5 mpx i tam zdjęcia wychodziły ostre jak żyleta, a tutaj 8 mpx a zdjęcia kiepściutkie. 

Edited by Xiaomowiec

Hej,
(Podpinam się pod właściwy temat, tym razem z kompa a nie tapatalka, gdzie ciężko ogarnąć forum)

Gdy rok temu, na wakacjach, większość naszych zdjęć była zrobiona moim Redmi 2 wszystko wyszło super, do tego stopnia, że kupiliśmy drugi Redmi dla żony. W tym roku po powrocie z wakacji niestety na ekranie komputera jest jakaś miazga- zdjęcia u żony super, ostre, kolory żywe itp. A u mnie mydło, nieoste, bure i większość do kosza.

Co jest? Czy to może być wina softu? Dobre zdjęcia wychodzą na miui7 (6.3.3), a u mnie jest miui8 (7.1.20). Innej różnicy nie widzę (ok jeden jest 811 a drugi 813 ale to mało istotne).

Nawet wczoraj zrobiłem zdjęcia trzymając jeden i drugi telefon obok siebie - ten sam obiekt, ten sam kadr, te same warunki oświetleniowe. I znowu dwa różne zdjęcia. O co może chodzić? Problem jest programowy czy po prostu mój sprzęt się zużył? Dodam, że chyba jest problem z bezpośrednio padającym oświetleniem na aparat - wtedy głupieje.

"stary Redmi"

redmi_zly2.jpgredmi_zly.jpg

"nowszy":

redmi_dobry2.jpgredmi_dobry.jpg

Edited by zawiert

Dnia 30.03.2017 o 00:29, zawiert napisał:

Hej,
(Podpinam się pod właściwy temat, tym razem z kompa a nie tapatalka, gdzie ciężko ogarnąć forum)

Gdy rok temu, na wakacjach, większość naszych zdjęć była zrobiona moim Redmi 2 wszystko wyszło super, do tego stopnia, że kupiliśmy drugi Redmi dla żony. W tym roku po powrocie z wakacji niestety na ekranie komputera jest jakaś miazga- zdjęcia u żony super, ostre, kolory żywe itp. A u mnie mydło, nieoste, bure i większość do kosza.

Co jest? Czy to może być wina softu? Dobre zdjęcia wychodzą na miui7 (6.3.3), a u mnie jest miui8 (7.1.20). Innej różnicy nie widzę (ok jeden jest 811 a drugi 813 ale to mało istotne).

Nawet wczoraj zrobiłem zdjęcia trzymając jeden i drugi telefon obok siebie - ten sam obiekt, ten sam kadr, te same warunki oświetleniowe. I znowu dwa różne zdjęcia. O co może chodzić? Problem jest programowy czy po prostu mój sprzęt się zużył? Dodam, że chyba jest problem z bezpośrednio padającym oświetleniem na aparat - wtedy głupieje.

"stary Redmi"

redmi_zly2.jpgredmi_zly.jpg

"nowszy":

redmi_dobry2.jpgredmi_dobry.jpg

aktualizuj http://en.miui.com/download-261.html

Dobra, wgrany 7.3.3 xiaomi.eu, Android 5.1.
problem nadal występuje - trochę szkoda czasu na downgrade do Miui7 i full wipe ale innego pomysłu nie mam. No chyba że to problem sprzętowy i aparat do wymiany

...z tapatalka...

Witam, mój już prawie 2 letni Redmi 2 od jakiegoś miesiąca ma problem z tylnym aparatem. Kiedy włączam aparat mam ciemny ekran tak jak by w ogóle go nie było, muszę wtedy zacząć lekko naginać obudowę telefonu w okolicach aparatu żeby zaskoczył, ale i tak pojawiają się wtedy artefakty, pionowe linie, ogólnie bardzo ciężko uzyskać prawidłowy obraz. Przedni aparat działa bez problemu. Wydaje mi się, że może jakaś ścieżka na płytce delikatnie przerwała, ew kabelek, nie wiem dokładnie jak to jest połączone. Miał ktoś może podobny problem?

13 godzin temu, MaxDamage napisał:

muszę wtedy zacząć lekko naginać obudowę telefonu w okolicach aparatu żeby zaskoczył, 

No to rób tak dalej a telefon długo nie pożyje.
Może uda Ci się dołączyć do funclubu "Iphone 6 bend". 

Nawet jeśli jakaś ścieżka się przerwała, to i tak gołym okiem tego nie zobaczysz. 
Przeważnie aparaty były montowane jako osobne moduły połączone z płytką za pomocą tasiemki. 
Nie wiem jak wygląda sytuacja z Redmi 2, musiałbyś sprawdzić jak "rozbierają" telefon na YouTubie. 

Jeśli układ jest wlutowany w płytę główną, to raczej nic nie zrobisz poza wysłaniem do serwisu (bo gdybyś mógł coś zrobić, to raczej nie zakładałbyś tego tematu)

Jeśli aparat jest na tasiemce (a tak pewnie jest, bo na Ali znalazłem części zamienne), to możesz spróbować rozpiąć, przeczyścić i wsadzić z powrotem. Albo zakupić nowy i samemu wymienić. Ale wtedy narażasz się na "ups, to jednak nie to się zepsuło" ;-)

Kilka lat temu, miałem podobny problem z wyświetlaczem w Xperii. "Wyginanie" faktycznie pomagało na jakiś czas, i do czasu. Winna była właśnie "tasiemka". Tylko tam była ona osobno połączona z wyświetlaczem i osobno z płytą główną.

Edited by bezglowy