Skocz do zawartości

Kalkulator MIUI zaokrągla wartości


Tazik

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że kalkulator MIUI zaokrągla wpisane wartości. Np.:

111222333,89 * 2 = 222444668

Już samo wpisanie pierwszej liczby wyświetla 111222334. Dzieje się tak w trybie prostym i naukowym.

Sprawdzane na 6.9.22. Na 6.9.15 chyba było tak samo. Przez moment jak miałem rom xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.5.0.MALCNDG_v8-6.0, to chyba liczyło dobrze, ale nie sprawdzałem zbyt dokładnie.

Da się coś z tym zrobić? Bo apka kalkulatora MIUI jest fajna, tylko takie liczenie dyskwalifikuje ją.

Edytowane przez Tazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tazik napisał:

Zauważyłem że kalkulator MIUI zaokrągla wpisane wartości. Np.:


111222333,89 * 2 = 222444668

Już samo wpisanie pierwszej liczby wyświetla 111222334. Dzieje się tak w trybie prostym i naukowym.

Sprawdzane na 6.9.22. Na 6.9.15 chyba było tak samo. Przez moment jak miałem rom xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.5.0.MALCNDG_v8-6.0.zip, to chyba liczyło dobrze, ale nie sprawdzałęm zbyt dokładnie.

Da się coś z tym zrobić? Bo apka kalkulatora MIUI jest fajna, tylko takie liczenie dyskwalifikuje ją.

weź tą "trefną" aplikację i policz jaki to błąd, a później zastanów się do czego będziesz używał tego kalkulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MiD napisał:

weź tą "trefną" aplikację i policz jaki to błąd, a później zastanów się do czego będziesz używał tego kalkulatora

Skoro wprowadzam dokładne dane, to oczekuję dokładnego wyniku. To nie aplikacja powinna decydować czy "drobne" są istotne. Zaokrąglić liczbę to sam potrafię.

Poszukam innego liczydła. Szkoda, bo to poza tym zaokrąglaniem, kalkulator MIUI jest całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...