Jump to content

Recommended Posts

Witam. Strasznie spartoliłem wkładając urządzenie do tylnej kieszeni. Gdy podskoczyłem upadł mi na chodnik i całkiem konkretnie pierdzielnął wyświetlaczem. szybka poszła w piz** ale na szczęście dotyk działa normalnie... Nie mniej jednak chciałbym odświeżyć wygląd urządzenia i tutaj mam pytanie gdzie najlepiej kupić wyświetlacz do tego telefonu bo z wymianą nie ma problemu mam znajomego z odpowiednim sprzętem

• 1 month later...

Dołączam się do pytania, czy wie ktoś gdzie można kupić oryginalny wyświetlacz? Czy w ogóle jest coś takiego dostępne, czy tylko zamienniki? Na dragon-tt widzę w różnych cenach, każdy ma opis, że jest oryginalny. Miałem kilka pęknięć, a teraz mi się zrobił pajączek na pół ekranu i ciulowo to wygląda, w dodatku szkło się sypie. :/ Na Allegro widzę, że są od 80 do 200zł. Na Aliexpress widzę, że parę osób z Polski kupiło ten wyświetlacz: https://www.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Replacement-Tools-Adhensive-Tempered/32595649941.html Może jest ktoś tutaj, kto może coś polecić?

A i jeszcze jedna sprawa! Pamiętam, że były dwa rodzaje ekranów w RN2Prime, czy ma to jakieś znaczenie?

Ja kupiłem i dziś zakładałem z tego linka

https://www.aliexpress.com/item/LCD-screen-display-touch-digitizer-with-frame-For-Xiaomi-Hongmi-Note-2-Redmi-Note-2-5/32490226024.html

Jest z ramką więc nie musisz się bawić w klejenie ( raz próbowałem i nie ogarnąłem tematu- odklejał się)

Jakościowo jest chyba ok , nie widzę żadnych różnic, choć jak poczytasz feedback to niektórzy mieli pecha . 

co do oryginałów to chyba podobnie jak z bateriami "marneszanse"

• Like 1

Dzięki za odpowiedź. Właśnie zacząłem szukać takiego z ramką, bo jakoś nie mam chęci bawić się w klejenie, nawet znalazłem na Allegro, ale oczywiście wysyłka z Chin, więc chyba wolę zamówić bezpośrednio na Ali, przynajmniej w razie problemów z ekranem jest szansa na refund.

A jak ze spasowaniem, wszystko pasuje bez problemu?

pasuje elegancko, odkręcasz parę śrubek , wypinasz kilka taśm, przyklejasz boczną taśmę (tam gdzie przyciski) - razem pół godzinki roboty - zobaczymy jak z trwałością tego ekranu -póki co świeci:)

Edited by przemko1976
  • Like 1

Wiem, z ramką kosztuje trochę więcej, a patrząc po zdjęciach, to jest taki sam "original" jak wszystkie inne, więc wolę już na Ali, bo jeszcze mam kupony zniżkowe.

@przemko1976 Dzięki za odpowiedź!

Edited by mgcompany