Skocz do zawartości

Czujnik światła , falujaca jasność lub ciemny ekran


whiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam redmi note 3 pro i problem z czujnikiem światła. Nie wiem czy jest to problem hardware czy softu , ale telefon na romie global ma przypadłość że często nawet w pełnym słońcu ściemnia ekran. Po sprawdzeniu lux metrem ze sklepu okazało się że czujnik światła z max 10 tys lux nagle wpada w dziurę i zawiesza się na 350 lux co powoduje zmianę oświetlenia na mniejsza. Gdzieś czytałem że jest to wina softu i że problem ten występuje jedynie przy oświetleniu powyżej max 10 tys lx, ale u mnie występuje ten spadek odczytu na 350 lux przy mniejszych wartościach. np nie ruszając tel w słońcu przy 5 tys lux n nagle spada do 350 i ekran ciemnieje. Może ktoś przetestuje zachowanie czujnika na wersjach softu global i PL i podzieli się wnioskami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam (a z pamięciom w moim przypadku krucho) u mnie tak było na 6.5.19 i ogólnie na Miui 7 global dev, po wgraniu Miui 8 global dev wszystko w porządku.

Może to głupie, ale przypadkiem nie zasłaniasz palcem czujnika? Ja czasem zasłonię, ekran przygasa i od razu reakcja "kurdę, co jest?!", po chwili ogarniam, że palec na czujniku i pukam się w czoło. :P

Edytowane przez Konradol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam global 7.5.4 . z tym zasłanianiem palcem to dobre. Rozumiem że kolega ma soft Alfa miui 8 ? W sumie to jestem ciekaw kiedy na ota pojawi się ten soft do rn3. Jeśli ten soft nie rozwiąże tego problemu i nie ustąpią mikroprzyciecia w menu to chyba się pożegnam z tym telefonem. Kupiłem go dla procesora, ale widzę że soft łakomy na RAM  i wciąż odpala jakieś smieci, z odblokowaniem i rootem cuda trzeba robić i pisać o łaskę do chin. Ten czujnik wariuje i nie da się go w słońcu używać na automacie. Ale w końcu fon za 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym pliku? Czy można to zainstalować przez program update? Niestety ale nie bawiłem się póki co w odblokowanie telefonu.

To jest plik który nie flashnie się wraz z zainstalowaniem nowego softu, z tego co wiem jest odpowiedzialny za sensory i nie tylko, musiał byś trochę poczytać na ten temat. W moim przypadku telefon wykrywał tylko 3 sensory, okazało się że flashniecie tego pliku przywróciło resztę i od tego momentu wszystko działa poprawnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Po zmianie softu na 6.8.11 miui 8, czujnik światła po wskazaniu 10000 lux stoi na tej wartości i nie skacze do 350. Widać to wina softu. Puki co większych uchybień na miui 8 nie stwierdziłem. Pozdrawiam i myślę że temat jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...