Sign in to follow this  
checkmate

Znikające Motywy

Recommended Posts

Witam,

Problem jest taki:

Pobrałem 3 motywy (htc, xperia i motorola) z http://en.miui.com/thread-7865-1-1.html.

Wrzuciłem je do miui/theme ale za żadne skarby aplikacja Motywy nie widziała ich, reset i czyszczenie apki, restart telefonu itd. nic nie pomogło. Ale po ręcznym dodaniu ich (wczytaj motyw z pamięci telefonu) nagle telefon je wykrył i mogłem sobie ustawić motyw jaki chciałem, wszystko było ok. Jakieś 20 minut później po testach chciałem ustawić raz jeszcze motyw htc, ale zniknął z listy, ręcznie też nie dało rady bo zniknął całkowicie z telefonu.

Przed chwilą pobrałem wszystkie na nowo, ale tym razem po wczytaniu jest tylko komunikat: "null:pobieranie nieudane", próbowałem z wł. i wył. wifi ale taki sam komunikat. Szkoda bo z tych motywów chciałem chociaż po 1 elemencie mieć np. ikony z htc, launcher sony itd.

Czy to normalne? Wydaje mi się że motywy są bezpłatne, a w markecie tych motywów lub pochodnych nie ma.

Mimo wszystko jakoś tam na en.miui.com nikt nie marudzi że nie działa jak u mnie, udostępniają te motywy do pobrania i niby wszystko jest ok. Rozumiem że jest ta polityka dot. motywów, ale założyłem ten temat by dowiedzieć się po prostu czy takie zniknięcie całkowite z telefonu to norma i czy ewentualnie jest na to jakaś rada, ostatni raz motywy z neta pobierałem na Desire z MIUI 2.3.7, na Mi-2 nie było takiej potrzeby do tej pory.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Tzn na początku zrobiłeś źle bo nie wstawia się motywów mtz do /theme tylko byle gdzie. I prawidłowo to jest wtedy kiedy używasz "wczytaj motyw z pamięci telefonu". Wtedy MIUI rozpakowuje mtz i wrzuca poszczególne elementy do /theme (rozpakowane dlatego nie widzi mtz). Dopiero wtedy można wybrać składniki w Kategorie > Własne.

Natomiast co do zniknięcia to dziwne. Nigdy tego nie widziałem u siebie. A może użyłeś czyszczenia plików Panelu Sterowania? Albo od razu Optymalizuj? Bo może wtedy wywaliło podglądy czy coś, albo cache. Wyczyść dane Motywów i pobierz na nowo te motywy.

Wiesz, wrzuciłem mtz do theme z przyzwyczajenia :)

Wyczyściłem Motywy, wczytałem motyw z losowej lokalizacji i nadal kiszka.

Nawet jak przesunąłem folder theme gdzieś indziej wyskakuje "błąd pobierania". Kurde szkoda.

Co do panelu sterowania to nie pamiętam czy czyściłem ale wątpię, ostatni raz bawiłem się nim w piątek. Nie mam już pomysłu co zrobić.

-- 5 gru 2013, o 18:49 --

Ok, już mi działa, zmieniłem cały opis w description.xml i motywy śmigają :) Może komuś się przyda.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this