Skocz do zawartości

Synchronizacja sama się włącza.


err

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
MUIU 7 od MUIUPolska 6.1.21 (rozwojowa)

Posiadany smartfon:
Redmi Note 2

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Początkujący

Opis znalezionego błędu
Non stop wyłączam synchronizację aż tu dzisiaj nagle informacja, że kończy mi się miejsce w Chmurze. Może to zabrzmieć dla kogoś śmiesznie ale nie ufam w żadną prywatność na dyskach w Chmurze niby nikt nie ma dostępu ale jak gdzieś jakaś ustawa pozwoli i tak ktoś dostęp może mieć. Więc nie mam ochoty nic synchronizować a telefon uparcie monituje wlącz synchronizacje i włącz synchronizacje co jakiś czas patrze synchronizacja sama się włączyła to ją wyłączam i tak przez większość czasu jest wyłączona. Na komórce czasami posiadam prywatne zdjęcia czasem nawet zbyt prywatne i nie życzę sobie żeby telefon bez mojej wiedzy wysyłał coś do jakiejś chmury, a jak się okazuje wysłał już tego 4,7 GB. Nigdzie się nie logowałem nie zakładałem konta na serwerze MI a mimo to 4,7 GB moich danych gdzieś sobie lata po świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, err napisał:

Może to zabrzmieć dla kogoś śmiesznie ale nie ufam w żadną prywatność na dyskach w Chmurze niby nikt nie ma dostępu ale jak gdzieś jakaś ustawa pozwoli i tak ktoś dostęp może mieć. Więc nie mam ochoty nic synchronizować a telefon uparcie monituje wlącz synchronizacje i włącz synchronizacje co jakiś czas patrze synchronizacja sama się włączyła to ją wyłączam i tak przez większość czasu jest wyłączona. Na komórce czasami posiadam prywatne zdjęcia czasem nawet zbyt prywatne i nie życzę sobie żeby telefon bez mojej wiedzy wysyłał coś do jakiejś chmury, a jak się okazuje wysłał już tego 4,7 GB.

Konto Google masz? Logowałeś się? Bluetooth albo Wi-Fi włączasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto Xiaomi było bo miałem nadany numer, ale nie było ustawiane żadne hasło więc nawet wylogować się z niego nie mogłem bo wymagało to hasła. Nie korzystam z poczty na telefonie. Nie włączam sam synchronizacji ale mam wrazenie że włącza się ona przy zmianie opcji zasilania (słaba bateria, ładowanie ...) bo przeważnie w tym momencie spostrzegałem że synchronizacja jest wlączona. Ogólnie to nie jestem przeciwny temu żeby jakaś tam chmura była ale nie synchronizacja no chyba że zaznaczonych elementów. Najlepiej gdyby chmura działała na zasadzie wyslij do chmury odbierz z chmury. Wtedy wysyłam i odbieram co chce, a tak w telefonie mam 16 GB pamięci + karta 32GB, a na chmurze jest 5 GB jak to się chce synchronizować to wiecznie będzie brakowało miejsca ponieważ większość zdjęć chcę mieć na telefonie przy sobie.

5 godzin temu, mrosi napisał:

Konto Google masz? Logowałeś się? Bluetooth albo Wi-Fi włączasz?

Konto google jest dodane tylko do sklepu żeby móc instalować aplikacje. Na koncie Xiaomi nie ma dodanego konta Google ani FB.

5 godzin temu, ahr napisał:

Warto byłoby może jakąś aktualizację systemu zrobić.

Z tymi aktualizacjami jestem ostrożny. U siebie po zakupie wgrałem najnowsza wersję. Potem próbowałem to samo zrobić u kolegi (identycznie) i jemu zaczęło jakieś błędy wyrzucać nic nie chciało chodzić. Wróciłem do poprzedniej wersji (u niego). Dlatego jak u mnie działa wszystko w miarę dobrze to nie chce kombinować. Czytałem że co wersja to inaczej ze zużyciem baterii, że w MIUI inaczej to wszystko wygląda nie wiem czy mi to będzie odpowiadać więc wole za dużo nie ruszać.

Ogólnie to jest denerwujące że system nie pyta co chcę wrzucić na chmure nie pyta czy wgl chcę. Kupiłem telefon chcę go używać jak każdy poprzedni Dzwonić używać aplikacji, internetu i robić zdjęcia, wszelkie inne usługi są mi zwyczajnie zbędne. To jak z FB jedni żyć bez niego nie mogą innym służy od czasu do czasu żeby pogadać inni nigdy nie mieli i nie chcą mieć konta.

Dostęp do konta Xiaomi jak mam tak dalej chcę mieć bo mam możliwość np ściągnąć tapety. Chciałbym tylko skutecznie wyłączyć synchronizację RAZ NA ZAWSZE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, err napisał:

Nie włączam sam synchronizacji ale mam wrazenie że włącza się ona przy zmianie opcji zasilania (słaba bateria, ładowanie ...) bo przeważnie w tym momencie spostrzegałem że synchronizacja jest wlączona.

To sprawdź opcje profili zasilania, jak Ci przełącza automatycznie na któreś domyślne to pewnie odpala synchro.

W opcjach konta xiaomi wyłącz elementy do synchronizacji, to się nie będą synchronizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...