Skocz do zawartości

Sprzedawca PowerGSMpl


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, 110karolus napisał:

Czy się opłaca to nie wiem, ale na pewno lepiej niż jakiegoś overpriced samsunga albo sony...A na ibuygou to nie bardzo, musiałbym czekać na wydanie karty żeby płacić paypalem, a potem czekać na sam telefon z Chin, czyli dość długo. 

3-5dni, do PayPal nie potrzebujesz karty, możesz zrobić przelew zwykłym przelewem bankowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich, jako że to mój pierwszy post :)

Konto na forum założyłem w zasadzie po to, aby przedstawić jak przebiegał u mnie zakup Xiaomi Redmi Note 3 Pro u użytkownika PowerGsmPl.
Niemniej jednak, zamierzam śledzić forum jak do tej pory. W końcu to dzięki lekturze postów zdecydowałem się na ten konkretny model.

Przejdźmy jednak do głównego tematu mojego wpisu, czyli jak przebiegł zakup telefonu i moje dalsze perypetie z tym sprzedającym.

Ponieważ jestem urodzonym elektronicznym pechowcem, szukałem sprzedawcy w swojej okolicy. Nie chciałem ryzykować ewentualnych problemów z reklamacjami i tracić czasu na wysyłki do Chin, IbuyGou czy choćby Krakowa ;) 
 Akurat jestem z Serocka, a firmę mam w Kałuszynie pod Legionowem, wybór padł na sprzedawców z Warszawy i okolic. Tu moją uwagę zwrócił PowerGsmPl. 

Dobre opinie na niniejszym forum, dobre opinie na Allegro. Szybki telefon do sprzedającego, tak jest na stanie wypatrzony model, cena potwierdzona, faktura - nie ma problemu. Jadę. Telefon oczywiście już na mnie czekał wraz z wypisaną fakturą i 12 miesięczną gwarancją. Sprzedający to niezwykle sympatyczny człowiek więc wszystko przebiegło bez problemu. Ponieważ telefon był oryginalnie zabezpieczony folią, postanowiłem, że nie będę go odpalać na miejscu, bo konfiguracja i takie tam. Aaa, byłbym zapomniał, na miejscu od sprzedającego otrzymałem silikonowe etui, zabezpieczające tył telefonu oraz dodatkowe szkło hartowane, zabezpieczające wyświetlacz. Zaskoczyło mnie to, troszkę bo zakup był realizowany nie za pośrednictwem allegro i sprzedający w ogóle nie musiał tych akcesoriów dodawać.

Po powrocie rozpieczętowałem opakowanie i moim oczom ukazał się zakupiony model. W pierwszej kolejności podjąłem próbę montażu dodatkowej szyby. Niestety moje zdolności manualne i cierpliwość sprawiły, że między szybką a wyświetlaczem pojawiły się irytujące mnie zanieczyszczenia, więc szybka wylądowała w koszu na śmieci. Nie mam do tego cierpliwości i serca :P

Pierwsze uruchomieni i pierwszy problem. Po skonfigurowaniu konta MiUi okazało się, że telefon nie czyta karty sim w 1 slocie. Podmiana kart nie pomogła. Instalacji innych kart również. Slot SIM2 czytał bez problemu, karty pamięci również czytane bez problemu ale SIM1 nie czyta. 

I teraz pierwszy stres, bo co z tym robić i czy gwarancja będzie uznana. Telefon do pana z PowerGSMPL i od razu kolejny plus, w słuchawce usłyszałem "Proszę przywieźć telefon w poniedziałek (zakupu dokonałem w piątek po południu), sprawdzimy". No nic pomyślałem, telefon na jednej karcie działa, druga może poczekać. Przez weekend pobawiłem się telefonem i powoli zacząłem przyzwyczajać się do nowego dla mnie systemu (4 lata na Windows Phone). Pobawiłem się telefonem, znalazłem jeszcze w egzemplarzu kilka bad pixeli (na czarnym tle podczas uruchamiania widać było niebieską kropkę wielkości 1x1 mm). No nic, pamiętacie jak pisałem, że jestem elektronicznym pechowcem? Właśnie dlatego nawet się za bardzo nie zdenerwowałem. W poniedziałek podrzuciłem telefon w ramach gwarancji, ustaliłem ze sprzedającym, że zadzwonię we wtorek okolicach 15-16, żeby się dowiedzieć co dalej. 

Wtorek, dzwonie dowiedzieć się jaka decyzja. I niestety pierwsza wiadomość zła, telefon jedzie do Chin w ramach reklamacji. Z pomocą przyszła za chwilę wiadomość dobra - ja otrzymuje zupełnie nowy egzemplarz! Druga wiadomość bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła, bo dotychczas trafiałem na mniej lub bardziej kombinujących sprzedawców, a tu bez jakiegokolwiek wykręcania się, nowy egzemplarz. Za to panu z PowerGSMPL należy się mega pozytyw! Nowy telefon działa 100% sprawnie i w pełni spełnia moje oczekiwania. 

Troszkę się rozpisałem, ale warto wiedzieć, jakie podejście do klienta ma sprzedający :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam, zamawiał ktoś z państwa Xiaomi Redmi 3 PRO 3/32 GB Snapdragon 616 Z POLSKI. Czy telefon dotarł gotowy do użytko czy trzeba było w nim coś instalować, odblokowywać itp.? Oraz czy nie było problemów z dostawcą?               

Czesc. Ja kupowałem u tego sprzedawcy
Telefon dostalem na 2 dzien. Wgrany byl orginalny soft. Zakupiony 29.06 wiec juz troche go mam. Oczywiscie bootloader odblokowalem i wgralem miuipolska... puki co wszystko dziala

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz oficjalny rom to nie da rady zainstalowac miui polska bez odblokowania bootloadera i twrp... Nawet jesli to mi4c... Poczytaj co i jak w poradnikach. Musisz tez sciagnac odpowiedni rom dla swojgo telefunu (libra) - moj redmi3 to hm3 lub ido. Lepiej podejsc do tematu spokojnie. Niewlasciwy rom i telefin becue cegla...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...