Skocz do zawartości

Problemy ze schowkiem


Enetm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam "problem" z dostaniem się do schowka. Słowo problem dałem w cudzysłów, gdyż to pewnie wina mojej nieznajomości nowego telefonu. Do rzeczy... Gdy próbuję dostać się do schowka tak jak to robiłem w poprzednich urządzeniach z androidem (tj. długie przytrzymaj palca na ekranie)  wyświetla mi się tylko opcja "wklej" i "popularne frazy". Przeszukałem ustawienia i nie znalazłem opcji wejścia w schowek z poziomu ustawień. I tak, schowek jest zajęty bo gdy dam "wklej" pojawia się ostatni skopiowany przeze mnie tekst.

Mam najnowszego MIUI 8 z tego piątku co był ostatnio, ale miałem to samo na MIUI 7 ;)Screenshot_2016-06-29-15-25-33-202_com.miui.notes.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał od tego schowka? Zasada jest prosta, zaznaczasz, przytrzymujesz i masz opcje. Jak nie masz nic zaznaczone i przytrzymasz to masz opcje wklejenia ostatnio skopiowanej rzeczy i właśnie poopularne frazy. Co jeszcze byś chciał tam mieć bo nawet w cm i aosp jest to tak samo zrealizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w poprzednim telefonie miałem opcję zaznaczenia i skopiowania wielu rzeczy i potem po prostu wybierania ze schowka co chcę wkleić w potrzebnym momencie ;)
Np. jak miałem do wykonania przelew kopiowałem numer konta i nazwę odbiorcy jeżeli była dłuższa lub zagraniczna ze znakami własnymi, a potem już na stronie lub w aplikacji banku wybierałem w schowku, że w tym miejscu chcę wkleić nazwę a potem w drugim numer konta. Dzięki temu nie musiałem latać w tą i z powrotem żeby zaznaczać i wklejać po kolei co na telefonie z 1GB ram było niewygodne gdyż nie trzymał stron po przełączeniu aplikacji i musiałem czekać na ponowne załadowanie. Tak było i w LG i siostra ma tak w swoim Samsungu... Myślałem, że skoro MIUI jest oparte na androidzie to i tutaj jest taka opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie kolego uruchomiłem mojego starego LG żeby pokazać o co chodzi ;) jak widzisz po wybraniu "Schowek" pojawia się okienko gdzie mam kilka (w tym przypadku dwie) notki które mogę wybrać zależnie od tego co potrzebuję i wklei się to co sobie wybrałem a nie tylko to co było skopiowane jako ostatnie. Tutaj mam wszystko na raz ponieważ byłem w banku osobiście i potrzebne było w jednej notce, ale gdy robiłem przelewy to miałem osobno numer konta, osobno nazwę odbiorcy itp, a nie tak jak Ty powiedziałeś żebym sobie wszystko zapisał w jedną notkę w schowku ;) 

Screenshot_2016-06-29-16-15-25.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest domyślna funkcja androida tylko LG, a w MIUI schowek działa tak jak w czystym androidzie. ;) Chociaż na Twoje potrzeby można do tego wykorzystać własnie opcje popularne frazy. Wystarczy że dodasz tam skopiowany przez Ciebie nr. konta kwote itp i wybrane rzeczy będą sie pojawiać jako lista po kliknięciu popularnych fraz.

Screenshot_2016-06-29-17-08-21-311_com.miui.notes.png

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...