Skocz do zawartości

Instalacja MIUI v8 na Redmi Note 3G


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek jest tłumaczeniem posta: https://xiaomi.eu/community/threads/6-6-16-17-18-miui-8.32197/page-52#post-300115

Otóż MIUI v8 ma taki problem, że nie chce się zainstalować na Redmi Note WCDMA. Z tego, co dobrze zrozumiałem, partycja systemowa jest za mała i trzeba ją zwiększyć do 2GB. Oto krótki poradnik, jak sobie z tym poradzić.

Pamiętaj, by na wszelki wypadek zrobić kopię systemu!

 

      [Instalacja skryptu repartycjonowania]

  1. Wejdź w tryb recovery i zainstaluj plik "repart_system_2GB_redminote3G.zip".
  2. Uruchom ponownie do trybu recovery.

      [Formatowanie/Czyszczenia cache]

  1. TWRP/Wipe/Format_Data, wpisz "yes", by potwierdzić.
  2. TWRP/Wipe/Advanced_Wipe i zaznacz tylko pole System.
  3. TWRP/Wipe/Full_Wipe (Data, Cache, Dalvik).
  4. Uruchom ponownie w trybie recovery.

      [Zainstaluj MIUI8]

  1. Zainstaluj paczkę z systemem przez TWRP.
  2. Uruchom ponownie telefon.

 

Skrypt repartycjonowania: https://mega.nz/#!Ko9UgTKa!zt3qlakHywRWnHl4D-GzWWg6hBXUVdMKskdUkG_NI_8

Zdjęcia krok po kroku dla leniwych: https://mega.nz/#!ektxnRZB!5HpN4_B2C2gHj79H-nzb8wRpdm9ZDFRmq-JgEK0IoZc

 

 

Krótkie posłowie:

Mogą wystąpić ewentualne błędy w pierwszym kroku, u mnie tak było, ale ogólnie rzecz biorąc całość działa, więc wnioskuję, że nie należy się tym przejmować.

Bez wykonania powyższej procedury telefon nie uruchomi się (to znaczy uruchomi, ale nie włączy systemu) i trzeba będzie zainstalować na powrót MIUI v7.

 

No i oczywiście wielkie podziękowania dla autora oryginalnego posta na xiaomi.eu - PETXHMN.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, u mnie podziałało (i najwyraźniej nie tylko u mnie, to jest tłumaczenie poradnika, nie autorska instrukcja), może po prostu nie wyczyściłeś danych?

Mniejsza o powód, nie zadziałało, nie wiem, czemu. Kilka dni temu też odceglałem telefon (akurat próbowałem zainstalować v8 jeszcze przed repartycjonowaniem i nawet tryb recovery przestał mi działać) i skorzystałem z tego: http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html. Mam nadzieję, że pomoże. Polecam wtedy spróbować jeszcze raz, ale z drugiej strony może być to odrobinę ryzykowne.

Edit: Pamiętaj, że poradnik odceglania, który podlinkowałem, instaluje ci MIUI v5. Polecam od razu pobrać którąś z ostatnich wersji v7, tylko nie wiem, czy instalować ją od razu przez narzędzie odceglania - średnio się na tym znam, instalowałem według instrukcji i potem aktualizowałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie zadziałało.  Ale robiłem wszystko po kolei. Wg poradnika. Wgrywałem już oryginalny Rom przez SP flash.  Rom v5 się wgrał.  Ale ładuje się do logo systemu i nic więcej...  Zostawiłem nawet tak na całą noc ale już się nie włączył... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dorodo: Cieszę się, że działa i że nie przyczyniłem się do kompletnego sceglenia twojego telefonu. : )

@nemo15: U mnie działa 3G, co prawda używam tylko jednej karty (a na drugiej jest tylko 2G), więc nie mogę wykluczyć, że to jakiś bug podczas używania obu na raz, ale fakt jest taki, że na v8 (i ostatniej wersji v7) mam wrażenie, że mam o wiele słabszy zasięg. Może to tylko wrażenie, może faktycznie coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Czebou! Mam na stanie dwa telefony: Redmi Note WCDMA (8x1.7GHz) oraz Redmi Note 2 Prime. Tak jak z Note 2 nie było problemu, to przy aktualizacji do MIUI8 w Note WCDMA wywaliło telefon. Tak konkretnie wywaliło, że wszelkie próby powrócenia do MIUI7 (7.3.1, 7.2.0, 7.1.2) skutkowały tym, że zaraz po restarcie w kółko wyskakiwał błąd "com.android.phone został zatrzymany" .  oraz podobny odnoście Pobranych. 

Downgrade poszedł do wersji 7.1.2, gdzie był jeszcze MiRecovery, więc musiałem wrzucić go na najwyższą wersję softu, czyli 7.3.1 (wrzucenie wersji 7.3.1 pod nazwą update.zip do głównego folderu w pamięci telefonu). Tym sposobem mając już TWRP ponownie, wskazałem na skrypt repartycjujący i poszło. 

Reszta zgodnie ze zdjęciami, bez najmniejszego problemu :)

Czeka mnie teraz ustawianie wszystkiego od nowa, bo factory reset poszedł.

 

W Redmi Note WCDMA posiadam dwie karty sim (Play-rozmowy oraz Aero2-internet) - obie działają elegancko.

 

MIUI8 na Redmi Note 3G (WCDMA) - Da się!

Edytowane przez zotax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...