Jump to content

Recenzja- Xiaomi Square Box


Grzonaa00
 Share

Recommended Posts

Xiaomi, dalej Start-up czy już poważny gracz na rynku? Chińskie marki już wiele razy pokazały że dawne stereotypy o nich, mówiące że co Chińskie to rakotwórcze są nieaktualne. Xiaomi jest tego świetnym przykładem, pokazującym że za trzy razy mniejsze pieniądze, można mieć ten sam sprzęt który produkuje Samsung,Apple czy Sony, ba, czasem nawet lepszy.Po moich bardzo pozytywnych odczuciach z użytkowania Xiaomi Redmi Note 3 Pro, postanowiłem kupić głośnik bluetooth tego właśnie producenta. Wybór padł na przepiękny głośnik o nazwie, po części mówiącej o samym wyglądzie, Square Box.Po kilku dniach bardzo miłych odczuć, postanowiłem go zrecenzować.

Zaczynając od początku, czyli od pudełka. Jak przystało na Xiaomi, Square Box przychodzi w bardzo solidnym pudełku. Jest ono bardzo minimalistyczne, na froncie jest zdjęcie podglądowe głośnika w kolorze białym, na tyle specyfikacja techniczna. W środku znajdziemy oczywiście głośnik, oraz instrukcję w języku „krzaczastym”.Po wyjęcia sprzętu z pudełka od razu rzuca się w oczy świetny wygląd, jest on w kształcie prostokąta z lekko zaokrąglonymi bokami. Moim zdaniem jest on przepiękny, na przodzie i tyle jest wysokiej jakości plastik, z bardzo ciekawym wzorem przypominającym trochę paralaksę . Wokół jest bardzo ładna,świetnie wyprofilowana i przyjemna w dotyku aluminiowa ramka, jak przystało na głośnik przenośny, jest on bardzo mały i praktyczny, zmieści się do każdego plecaka, czy torebki. Na froncie znajduje się mało widoczne logo Mi, po prawej stronie jest przycisk do włączania oraz wyłączania urządzenia, dioda LED oraz port USB. Pod spodem są dwie gumki antypoślizgowe, które się sprawdzają, głośnik jest jak przyklejony do podłoża.

Przejdźmy płynnie do jakości dźwięku, czyli do najważniejszej rzeczy w tego typu sprzętach. Głośnik gra czysto, oraz nad wyraz przyjemnie dla ucha. Najbardziej zaskakuje bas, który zdecydowanie jest najbardziej dominującym zakresem brzmieniowym. Niezależnie, czy była to sekcja rytmiczna Led Zeppelin, czy podstawa akordów wygrywanych przez orkiestrę – bas napędzał utwór, był czytelny, wyraźny, oraz bardzo przyjemny dla ucha. Mimo widocznej dominacji basu, nie tłumił on innych brzmień, ba, czasem nawet nadawał im tonu, sprawiając że są jeszcze lepsze. Brzmieniowe niedociągnięcia mogą pojawiać się przy wyższych poziomach głośności, w szczególności w towarzystwie słabiej nagranych utworów. Kilka razy dało się usłyszeć zniekształcenia czy problemy z kontrolą mocno już wtedy hulającego basu. w linku załączam próbkę dźwięku, oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to że nagranie nie odda prawdziwej jakości dźwięku. Niestety, przez zbyt mocny bas głośnik czasami potrafi się wywrócić, jednak jest to jeden z nielicznych minusów.w linku załączam próbkę dźwięku, oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to że nagranie nie odda prawdziwej jakości dźwięku:

 

Głośnik może spokojnie wytrzymać około 12-13 godzin ciągłego grania, a zasięg bluetooth to około 15m, co jest zaskakującym wynikiem, biorąc pod uwagę cenę.

Podsumowując, za małe pieniądze, bo około 20$ trzeba wyłożyć za ten głośnik, dostajemy sprzęt który dorównuje, a nie rzadko przebija swoich starszych braci, kosztującym często powyżej 500 złotych. Świetny stosunek ceny do jakości, utwierdza mnie w przekonaniu że Xiaomi jest na dobrej drodze do podbicia rynku, czego im z całego serca życzę. Mam wielką nadzieje że swoją recenzją przekonałem kogoś do zakupu tego głośnika, i mam nadzieje że będzie ta osoba zadowolona:)

DSC02323-1024x683.jpg

DSC02322-1024x683.jpg

DSC02319-1024x683.jpg

DSC02321-1024x591.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czym ten głośnik się rózni od tego  xiaomi metal box

  za około 40$ który ma wejście na karte MicoSD i jest z amelinium ??

wiadomo że obudową i odtwarzaniem z sd , ale :

Moc jest ta sama ??

Pasmo też ??

grają tak samo ??

bo spotykam na necie różne info a chciałbym kupić po prostu lepiej grający

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...