Sign in to follow this  
pioben

Zegarke na rękę do chodzenia na co dzień

Recommended Posts

Jest tutaj sporo kumatych użytkowników, więc zapytam - każda rada jest cenna. Otóż chcię sobie kupić zegarek na rękę. Taki do chodzenia na co dzień. To na czym mi zależy, to aby był możliwie trwały, niezawodny i solidnie wykonany. Posiadam około 900 zł które mogę przeznaczyć na ten cel. Myślałem o zegarkach szwajcarskich jak Tissot czy Certina, ale również japońskich jak Seiko. Pewnie będzie to kwarc, najlepiej na pasku skórzanym. Bez zbędnych bajerów. Fajnie gdyby pasował zarówno do garnituru jak i t-shirtów, koszulek, koszul, jeansów itd.

Wbrew pozorom za około 900 zł możesz już coś kupić. Jeżeli poszukasz wśród używek to wybór będzie jeszcze większy. Polecam tzw divery np Seiko skx007 albo Orient Mako/Big Mako na automatycznych mechanizmach. Dokładając możesz mieć Deep Blue Master 1000 na mechanizmie Seiko. Jedyne co Ci może się niepodobna to to że są na bransolecie ale diver na pasku raczej słabo wygląda. Z kwarców warto zobaczyć Bulova Accutron w których sekundnik płynie jak w automatach. Warte uwagi też są Citizen Eco Drive. Także wybór spory. Ja ostatnio kupiłem Certina ds Action i jestem zadowolony zwlaszcza z jakości wykonania. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Na atomictime masz deep blue master 1000 w promocji za 999

Wysłane z mojego Redmi Note 2

A może adriatice coś popatrz w tej cenie dostaniesz już szafirowe szkło. Ja dwa lata temu dorwałem adriatice automata w dobrej cenie. Warte uwagi są jeszcze seico, citizen, orient. Z tańszych to lorus co tak naprawde jest na podzespołach seico lecz dużo tańszy ale jakościowo bardzo dobry. Osobiście mam jednego lorusa i jest lepszy od mojego fossila.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

I nie idź za markami modowymi(EA, Diesel, HB, Hilfiger, Fossil). Choć może gdzieś polecane, może ładne /uniwersalne stylem, ale dopiero droższe modele mają lepsze werki(ETA, Ronda) , tu płacisz za tarczę(logo ). I to nie są jednak producenci stricte z zegarkami.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

A który ci się bartodziej podoba? ?Tego bierz który ci się spodobał. Tak na prawdę obydwa są prawie identyczne. Ja bym brał certine z tych dwóch.

Mi się oba podobają :)

Certina fajna, ale w sumie jak przeglądam internety to większość poleca Tissoty. Chyba się jednak na niego zdecyduję. Cena jest w zasadzie bardzo podobna. Oba zegarki to szwajcary. Nawet wydaje mi się, że Tissot jest trochę bardziej znany od Certina.

Piszę o swoich subiektywnych odczuciach.

Zegarek musi się Tobie podobać.

Certina jest ten poziom wyżej od Tissota.

Ja pomijając wszystkie aspekty, który ma lepsze werki itp, wziąłbym Certine, bo po prostu trafia w moje gusta.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Zgadzam się z kulig007. A przy tym budżecie to może bym się pokusił i dołożył do doxa. Ale grunt że ma się tobie podobać. Ty go będziesz nosił.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this