Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro (snapdragon) vs Redmi Note 3 (mediatek) vs Redmi 3 Pro


_Marcin_

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Redmi 3(2-16), z którego jestem bardzo zadowolony, głównie ze względu na baterię. Jednak nie dawno pojawił się model Redmi 3 Pro z większą pamięcią RAM/ROM (3/32) i przede wszystkim czytnikiem linii papilarnych, który mnie zaintrygował. I tu się pojawia dylemat, czy wybrać Redmi 3 Pro, czy jeśli już brać to skusić się na Redmi Note 3, który ma tyle samo pamięci RAM/ROM jak i czytnik linii papilarnych, ale jest ciut większy. Z jednej strony kusi wyświetlacz 5,5 cala, a z drugiej strony nie wiem czy nie jest za duży i czy nie będzie przeszkadzał w kieszenii...no i doczytałem, że są modele z różnymi procesorami.... ja jestem laikiem pod tym kątem, więc liczę, że tutaj uzyskam jakieś sugestie przydatne przy wyborze telefonu :) Czy większa pamięć RAM/ROM + czytnik linii papilarnych wpływa w znacznym stopniu na wydajność baterii? I to samo tyczy się wyświetlacza w wersji Redmi Note 3 - czy 5,5 cala dużo szybciej zżera baterie czy nie będzie to aż tak odczuwalne, bo słyszałem różne opinie na ten temat. Który telefon wybralibyście? Z góry dziękuję za pomoc i sugestie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tpawel napisał:

Po redmi 3 możesz się rozczarować baterią jeśli wybierzesz note 3 z mediatekiem więc odradzam. Tak samo wg mnie bezsens wymieniać na redmi 3 pro. Jeśli już to na note 3 pro ze snapem. Dobre ceny też są teraz na mi4 czy mi4c

W sumie to padł wybór akurat na te telefony ze względu na mocna baterie plus opcja DUAL SIM. Myślałem o dodatkowym slocie tylko na internet, ale teraz zaczynam się zastanawiać czy w ogóle taki bajer będzie mi potrzebny...

26 minut temu, skay77 napisał:

A ja przeszedłem z mi4 na Redmi Note 3 pro jestem bardzo zawolony i 5.5 cała mi nie przeszkadza

wyciosane z RN3P

a ile Ci trzyma bateria przy powiedzmy średnim użytkowaniu, gdzie WiFi czy transmisja danych nie chodzi na okrągło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spore pakiety neta są w abonamentach więc dual simy wcale nie muszą być potrzebne, ja jadę na Orange z przypiętym internetem domowym LTE do tego samego konta i mam 150GB wspólnego pakietu. Nie do przejedzenia w smartfonie. No ale wiadomo że jak ktoś ma starą umowę z małym pakietem to się musi jakoś ratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tpawel napisał:

Teraz spore pakiety neta są w abonamentach więc dual simy wcale nie muszą być potrzebne, ja jadę na Orange z przypiętym internetem domowym LTE do tego samego konta i mam 150GB wspólnego pakietu. Nie do przejedzenia w smartfonie. No ale wiadomo że jak ktoś ma starą umowę z małym pakietem to się musi jakoś ratować

No w sumie racja... z Redmi 3 jestem na prawdę bardzo zadowolony, ale przy pisaniu SMSów tak jakoś doszedłem do wniosku, że mógłby być szerszy - stad moje pytanie o Redmi Note 3 Pro :P i sie tak waham czy zaryzykować i zmienić na jeszcze większe urządzenie, wziąć jednak Redmi 3 Pro ze względu na czytnik linii czy jednak zostać przy sprawdzonym modelu, czyli obecnym Redmi 3 (2/16) - ponoć mówią, ze 1 wybór zawsze najlepszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego się obawiam, że 5,5 cala będzie trochę niewygodne. Gdyby był tylko ciut szerszy, ale nie wyższy to ok, ale ta wysokość mnie troszkę przeraża :P niby różnica nie jest jakoś mega duża, ale zważywszy na to, że nosze telefon w kieszeni to przy niektórych spodniach, gdzie kieszenie są dość płytkie może robić różnicę...

Edytowane przez _Marcin_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem co ty. Wybrałem Redmi 3. Seria Note dla mnie jest za duża (niewygodny w kieszeni). Gdyby taki N3pro miał 5 cali to brałbym go.

Później miałem do wyboru Redmi 3 czy Pro. Wybrałem zwykła ze względu na cenę i dostępność już softu xiaomi.eu który wpelni działa :) .

Jeżeli miałbyś okazję (np. Znaleźć go na Olx swoim mieście) pomacać Note osobiście, to wtedy może byś się jednak na niego zdecydował (w końcu aż taki wielki to on nie jest). Powiem tak, są większe.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, enesas napisał:

...Jeżeli miałbyś okazję (np. Znaleźć go na Olx swoim mieście) pomacać Note osobiście, to wtedy może byś się jednak na niego zdecydował (w końcu aż taki wielki to on nie jest). Powiem tak, są większeemoji14.png...

W ręce go nie miałem, ale miałem Meizu M2 Note - bo taki model idzie już w Polsce kupić, a gabarytowo jest podobny - stad mnie naszły takie wątpliwości... :) tak jak napisałeś, w końcu aż tak wielki to on nie jest, ale mimo wszystko jak się go wzięło do łapy to pierwsze co przyszło na myśli jak ja go do kieszeni schowam :P

PS. A tak poza tym to orientuje się ktoś czy w Redmi 3 Pro trzyma tak samo bateria jak w Redmi 3? Czy czytnik linii papilarnych i więcej pamięci RAM/ROM ma duży wpływ na zużywanie się baterii? 

Edytowane przez _Marcin_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Mam dylemat co wybrać:  Redmi 3 (Pro?) albo Redmi Note 3 Pro... Wielkościowo dużej różnicy nie ma między tymi modelami, ale obawiam się, że te 5,5 cala będzie za duże. Dłonie mam sporawe, ale martwie się o noszenie telefonu w kieszeni... Doradzicie coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, avinx napisał:

Podepnę się pod temat. Mam dylemat co wybrać:  Redmi 3 (Pro?) albo Redmi Note 3 Pro... Wielkościowo dużej różnicy nie ma między tymi modelami, ale obawiam się, że te 5,5 cala będzie za duże. Dłonie mam sporawe, ale martwie się o noszenie telefonu w kieszeni... Doradzicie coś? :)

Ja bym brał Redmi note 3 pro. Weź sobie wytnij prostokąt z kartonu o takich wymiarach co redmi note 3 i sprawdź jak ci leźy i czy mieści się w kieszenie. Albo idź do sklepu dorwij jakiś 5,5 cala fon i sprawdź na żywca. Ja mam redmi note lte 5,5 cala i w kieszeni spokojnie siedzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze simono_pl fona trzeba wyciągnąć przed jazdą. Wyciąganie go podczas jazdy jest niewygodne i niebezpieczne. Ale ja już nie kupie nic poniżej 5,5 cala.☺

Wysłane z mojego KM EAGLE 1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...