Skocz do zawartości

Aosp


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się AOSP z działającym fingerprintem i bardzo stabilny bo prosto od snapdragona. 

Pierwsze wrażenia pozytywne, lepszy multitasking, xposed i su wbudowane. Tu i uwdzie małe niedociągnięcia, ale do przeskoczenia z gravitybox.. 

Antutu wynik identyczny, geekbench już mniej ale to pewnie wina apk w tle. Ogólnie plynniejsze działanie interfejsu. 

Do znalezienia w watku aosp,  xda

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aosp jak aosp z nova launcher

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/aosp-5-1-1-prerooted-cleaned-t3354682

Dpi mam ustawione na 440, oryginalnie jest 400

 

Aparat ma te same funkcje ale są tam też nie obsługiwane, będzie słońce to sie sprawdzi. (screen tylko dla podglądu) 

Screenshot_2016-04-18-11-17-56.png

Screenshot_2016-04-18-11-17-48.png

Screenshot_2016-04-18-11-17-35.png

Screenshot_2016-04-18-11-22-41.png

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chantaz napisał:

Jak z jakością rozmów na tym ROMie? Zauważasz jakieś różnice?

 

1 godzinę temu, bolec666 napisał:

 

Podzieli się ktoś info jak bateria na tym romie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jakości nie ocenie bo miałem jedną rozmowę z gościem od nc+ i słabo go było słychać ale to za mało żeby ocenić. Bateria trzyma 6 godzin sot bez problemu ale ja już na Miui bo brakło mi pewnej funkcji a nie chcialo mi się czekać i prosić opa;-) są niewątpliwie plusy bo na aosp jest wieksza możliwość wlasnego tuningu i wszystkie aplikacje mają uprawnienia i wysyłają powiadomienia a z drugiej strony jakoś nie swojo i nudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzuciłem tego AOSpa (http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/aosp-5-1-1-prerooted-cleaned-t3354682) i w zasadzie wszystko co sprawdzałem działa w porządku, poza:

- LastPassem crashującym się po zalogowaniu
- BARDZO wolno łapiącym GPSem w Jakdojade

Na obu aplikacjach mi zależy i zastanawiam się, czy nie wrócić do Miui :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ogólnie zauważyłem bugi w tym romie, jedną z nich jest to, że foldery nie pokazują okien jest tylko biały kwadrat a zassałem nową wersję 4.1, drugim problem jest to, że gdy pobiorę apke z sklepu play to ona staje się niewidzialna na pulpicie i trzeba zmienić jedną opcje w ustawieniach lunchera i jest ok. A u mnie coś nie chcę łapać Mirimote ;c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Setti napisał:

Witam. Ja ogólnie zauważyłem bugi w tym romie, jedną z nich jest to, że foldery nie pokazują okien jest tylko biały kwadrat a zassałem nową wersję 4.1, drugim problem jest to, że gdy pobiorę apke z sklepu play to ona staje się niewidzialna na pulpicie i trzeba zmienić jedną opcje w ustawieniach lunchera i jest ok. A u mnie coś nie chcę łapać Mirimote ;c

 

Zmień lanczer na coś lepszego, ja używam nova launcher i działa jak powinien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1.5 z wiatrami. Teraz wróciłem na miui i czekam na cm 13 ;). A w instrukcji przy instalacji zmienilbym kilka rzeczy. A ile pamięci to nie zwracałem uwagi ale więcej niż na miui bo to czysty antec Stock bez aplikacji z działajacym czytnikiem linii. Nawet lepszy niż na miui ;3

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2016 o 23:29, Setti napisał:

Ramu jest 1gb po małych poprawkach ale jest o niebo lepiej niż na miui który bardzo mnie w tym telefonie rozczarował z uwagi na beznadziejna optymalizację i ciągłe problemy z zarządzaniem ramem. Na aosp tego nie ma, mniej bugów niż na miui, żadnych problemów oprócz bugów samrgo andka np. Z nieusuwalnymi powiadomieniami. 

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mialem wiele telefonów ale przy każdym aosp miało dużo błędów pomimo aktualizacji czystego andka to nadal coś nie działało.. dla mnie aosp jest dopracowane na nexusie.. i na telefonach które wychodzą z tym romem. Poza tym developerzy często poprzestają rozwijać i aktualizować aosp:/ nigdy dotąd nie miałem miui ale już wiem że według mnie najlepszy system i najwięcej możliwości personalizacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinj6 napisał:

Ja niestety mialem wiele telefonów ale przy każdym aosp miało dużo błędów pomimo aktualizacji czystego andka to nadal coś nie działało.. dla mnie aosp jest dopracowane na nexusie.. i na telefonach które wychodzą z tym romem. Poza tym developerzy często poprzestają rozwijać i aktualizować aosp:/ nigdy dotąd nie miałem miui ale już wiem że według mnie najlepszy system i najwięcej możliwości personalizacji:)

Eee..  Zdublowane funkcje, dwa kalendarze, chmury bezużyteczne, chaotyczny panel sterowania, ram pozerany przez jakieś kupo rzeczy, aktualizacje poprawiajace błędy z wydania romu z błędami i teraz miui 8 kolorki się zmieniają i czekaj czekaj czekaj wydajemy betę na mi 5, stara śpiewka xiaomi. Ten jest wydany przez Qualcomm na ten telefon i nie ma wiekszych błędów (nawet teraz nic mi nie przychodzi na myśl). Wydadzą cyanogenmod 13 i też będzie git. Zobaczymy za to miui z błędami krytycznymi naprawianymi przez nastepny rok i oczywiście piorytet dla najbogatszych no bo redmi nie ma. Miui to chiny nie uznajace google więc oni mają wszystko zdublowane i wymuszają na użytkownikach uczestniczenie w czymś jak np. Chmura, konto itd. w czym są znacznie lepsi od googla. Dla europejczyka to nie jest komfortowe i lipa słać dane analityczne do Chin via whetstone jejeen itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nadal nie mam najlepszego zdania o aosp i cyanie bo zawsze miały dla mnie błędy które odrzucały mnie odrazu.. np. Brak bluetooth czy wifi. Albo problem z aparatem. (Kręcenie wideo) albo bateria schodząca szybko.. no i w porównaniu do miui praktycznie brak personalizacji (tylko tapeta). A na miui wiesza mi się tylko akcelerometr co da się jakoś ominąć wyłączając auto jasność.

A poza tym gdzie Ty masz 2 kalendarze i zdublowane funkcje??

I widzę że nie podpierasz się faktami a niechęcia do miui a to nie jest subiektywna opinia:p AOSP będzie świetnie działać w nexusie gdyby było idealne na każdym telefonie to po co kupować nexusa?? A co do aktualizacji to nawet najstarsze telefony xiaomi mają aktualizację i nie trzeba czekać nie wiadomo ile..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz rozwińcie wątek najlepiej na kilkanaście stron co lepsze. Każdy ma swoje zdanie i kropka. Najfajniejsze jest to że wybór jest i można znaleźć rom dla siebie - i o to chodzi, to jest największy plus takich telefonów.

Edytowane przez KrzysiekGP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...