Skocz do zawartości
  • 0

Mats

Pytanie

Witam, jako że mój sgs3 dogorywa, potrzebuję czegoś nowego. Zależy mi głównie na wyświetlaczu większym niż 5 cali, dobrym aparacie, dobrej jakości muzyki na słuchawkach, minimum 3gb ram, szybkim ładowaniu. Początkowo miałem dylematy między mi4c oraz redmi note 3 pro, kusiła cena bo oba można mieć do 1000 zł. Niestety wyczytałem, że aparat jak i jakość dźwięku nie są zadowalające w tych modelach, na dodatek rn3p nie posiada szybkiego ładowania, za to kusi baterią i sporym wyświetlaczem. Teraz zacząłem się zastanawiać czy warto dopłacić i kupić np. xiaomi mi note (lub nawet wersje pro, jeśli się opłaca dopłacić), meizu pro 5 lub xiaomi mi5 (chociaż ten też podobno nie błyszczy aparatem). Nie wiem tylko jak z wielkością note'ów lub meizu, nie chciałbym nosić ze sobą patelni. No i nie wiem, który z tych w/w telefonów będzie najlepszy. Dodam, że w gry raczej nie będę grał, zależy mi na bardzo płynnym działaniu, przeglądaniu internetu i tak jak wyżej aparat i muzyka. Pomożecie w wyborze?

Teraz doczytałem, że mi note pro nie posiada szybkiego ładowania. To prawda?

Edytowane przez Mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem Meizu M2 Note. Dla każdego rozmiar ma znaczenie :-D ale z takim w kieszeni jest po prostu ciężko - to tak apropo note'ow. Apropo Meizu - FlyMe wypada dużo gorzej od miui. Miui wydaje się bardziej rozbudowane, z większą ilością opcji. Poza tym oba są równie płynne mimo że miałem meizu z niższej półki.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak się sprawuje bateria w note pro? Czytałem, że jest kiepska i potrzeba nie raz ładowania dwa razy dziennie. Co do mi5 zastanawiam się czy mi potrzebny taki telefon, na grach mi nie zależy więc jego najszybszy procesor jakoś do mnie nie przemawia, poza tym niczym innym się nie wyróżnia. Średni aparat, muzyka tylko na przyzwoitym poziomie, wyświetlacz tylko 5 cali. Więc nie wiem czy na moje wymagania warto przepłacać za niego. Poczytam jeszcze o meizu pro 5 i note pro. Chociaż jest kolejna rzecz, która mnie martwi a mianowicie brak pasma LTE. Nie wiem czy jednak nie zdecyduję się na jakiś telefon dostosowany na nasz rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyświetlacz jest 5,17", aparat jest jednym z lepszych (dorównuje S7, a do tego jest stabilniejszy od iPhone6), a snapek 820 niesie za sobą nie tylko moc, ale też technologie, jak QC, 3.0, do tego fingerprint... Wyświetlacz jest jednym z najlepszych IPS'ów, muzyka jest jak w każdym innym telefonie (prócz Note Pro i V10), ale otrzymujesz dodatkowo MiSound (coś a'la Viper, tylko uproszczony i dostosowany pod ich produkty). Jeżeli się nad Meizu zastanawiasz, to lepiej poczekaj na ich nowości, bo coś nowego także kombinują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Mats napisał:

A co z tym brakiem pasma i nie łapaniem 4g tylko 3g, o którym czytałem w temacie note pro na tym forum?

Nieudolność użytkowników... Ma wszelkie pasma 4G, prócz 800mHz, które i tak jest w niewielkiej ilości miast i dopiero raczkuje... Jeżeli komuś nie łapie 4G to musi poprawić APN'y (Plus) lub restartować konto abonenta (Plus) lub aktywować LTE (Plus lub T-mobile)...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie miałem okazji bawić się Meizu, ale sporo opinii w sieci jest na temat tego, że jakością wykonani Meizu ustępuje Xiaomi. Dlatego, tak jak przedmówcy, proponuję nie zastanawiać się i brać Xiaomi. Prawda jest taka, że nawet "budżetowce" Xiaomi (Redmi 2, 3 czy Redmi Note 2, 3) jakością wykonania gonią telefony z wyższych półek innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Mats napisał:

A jak z baterią w note'ach? Bo widzę, że jesteś posiadaczem i jak ogólne wrażenia?

Byłem posiadaczem dwóch egzemplarzy białego Mi Note. Jeden był wymieniony, drugi sprzedałem i czekam na czarną wersję. ;)

Przy moim użytkowaniu - Wi-Fi/4G włączone 24/7, synchronizacja trzech kont pocztowych, sms i rozmowy, trochę neta, apki: Messenger, FB, Allegro, Aliexpress, słuchanie muzyki 2 h dziennie (w drodze do i z pracy) - bateria wytrzymuje 3-4 dni.

Ogólnie uważam, że Mi Note jest klasą sam dla siebie. W zasadzie nie ma wad, no może poza brakiem slotu kart pamięci. A jakość muzyki miażdży wszystko co jest na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, mrosi napisał:

Byłem posiadaczem dwóch egzemplarzy białego Mi Note. Jeden był wymieniony, drugi sprzedałem i czekam na czarną wersję. ;)

Przy moim użytkowaniu - Wi-Fi/4G włączone 24/7, synchronizacja trzech kont pocztowych, sms i rozmowy, trochę neta, apki: Messenger, FB, Allegro, Aliexpress, słuchanie muzyki 2 h dziennie (w drodze do i z pracy) - bateria wytrzymuje 3-4 dni.

3-4 dni? :o To sporo, a którą wersję byś polecił normalną czy pro? I czy note obsługuję quick charge? Jeśli tak to w której wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Mats napisał:

3-4 dni? :o To sporo, a którą wersję byś polecił normalną czy pro? I czy note obsługuję quick charge? Jeśli tak to w której wersji?

Dla mnie takie osiągi są normalne. Pewnie gdybym używał telefonu tylko jako telefonu, bateria wytrzymałaby około tygodnia. Ja osobiście wolę Mi Note. Nie ma zablokowanego bootloadera (Mi Note niestety tak), jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - czarny i biały (Mi Note Pro jest tylko jeden: złoto - biały), a wydajność Mi Note (jest nieco słabszy niż Mi Note Pro) wystarcza do wszystkiego. No i cena. Mi Note Pro jest sporo droższy.

Obydwa modele obsługują Quick Charge 2.0. Zakupiłem sobie na Aliexpress ładowarkę Auckey z tą funkcją, o taką:

http://www.aliexpress.com/item/Aukey-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-Wall-Travel-Charger-2-Port-5V-2-4A/32378937532.html

głównie z uwagi na to, że często musi się ładować u mnie kilka telefonów jednocześnie (mój żony i córy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kusi cena wersji pro, chociaż boję się, że będzie trzymał znacznie krócej przez ten ekran :/ a jak się ma wydajność w porównaniu note z note pro? Wybaczcie, że was tak męczę, ale wolę dokonać odpowiedniego zakupu, a teraz ciekawa promocja jest na ibg. Note pro za 330$, dodatkowo -15% przez weekend, więc miałbym go za niecałe 1400 zł, zwykłego note mógłbym mieć za niecałe 1200 zł. Różnica 200 zł za wersję pro z lepszymi podzespołami i 4gb ram, sam już nie wiem a promocja trwa tyko przez weekend, więc musiałbym się decydować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...