Skocz do zawartości

Aktualizacja do 7.2.3.0 LHNCNDA i problemy


tolep

Rekomendowane odpowiedzi

Zjepsułem sobie telefon. Redmi Note 3 32GB, Mediatek

Kupiłem go jakoś w styczniu w polskim sklepie, miał MIUI 7.0.19.0 LHNCNCJ i coś mnie podkusiło... Konkretnie to byłem zdziwiony, że nie ma żadnych aktualizacji, oraz wkurzało mnie parę drobiazgów typu chiński sklep odpalający się losowo zamiast Google Play po kliknięciu w link nawet w Chrome, albo UC Browser zamiast YouTube czy Twittera. Wcześniej jeszcze takie drobiazgi, że nie mogłem ustawić launchera Google Now jako domyślny i takie tam inne.
Myślałem że to błedy które zostaną naprawione w nowszej wersji.
Użyłem jak najbardziej oficjalnego Mi PC Suite i nie chciałem kombinować z custom ROM-ami przynajmniej na razie. Podłączyłem telefon kabelkiem, w telefonie odpaliłem aplikację Updater, wybrałem "Reboot to Recovery mode" i wtedy w MI PC Suite pokazała się aktualizacja.. Zrobiłem ją.
pc suite xiaomi.PNG

Po aktualizacji wszystko było na swoim miejscu, ale przestały działać aplikacje Google. Usunałem z telefonu oba konta Google, ale dodać ponownie już się nie dało.  No to pomyślałem sobie, że to w sumie dobra okazja by zrobić totalne czyszczenie wszystkiego. Factory reset i... nie ma polskiego języka (to nie problem, używałem i tak angielskiego w systemie, choć oczywiście większość aplikacji miałem po polsku.) Przeglądarka wbudowana w system jest chińska i po chińsku, gdy ściągnąłem Firefoksa z ichniego sklepu to też jest po chińsku i nie znalazłem w tych krzakach opcji zmiany języka. Chińsko/angielska klawiatura systemowa i tak dalej 

No i przede wszystkim nie ma też aplikacji Google, w tym Google Play rzecz jasna.

Trochę szukania i zastosowałem się do tych instrukcji. http://myandroidous.blogspot.my/2016/01/google-play-store-for-redmi-note-3pro.html 

Gapps (w tym sklep) się zainstalowały (po angielsku...), ale już zaktualizować Android System Webview ani pobrać się niczego nie daje.

Screenshot_2016-04-04-02-06-17_com.android.vending.png

No i teraz bardzo przydałaby mi się jakaś bardzo dobra rada. Przy czym - z całym szacunkiem dla twórców różnego typu modów - wolałbym pozostać przy rozwiązaniach fabrycznych. Chyba że nie będzie już innego wyjścia.

Edytowane przez tolep
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałeś jakiś rom multilang i program wgrał ci chiński system. Wiadomo, że całe Google zniknęło. To jest prawidłowo.

Poszukaj na forum masz jak byk rom polski dla zablokowanego bootloadera. Będzie wszystko.

Możesz też odblokować bootloader...

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...