Sign in to follow this  
Aszyn

Czy warto jeszcze zamienić Redmi Note 3 na Mi4?

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Poczytałem trochę na forum, posprawdzałem specyfikację telefonów i wciąż nie umiem sobie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić Mi4, a sprzedać mój Redmi note 3.

Z  RN3 mam taki problem, że jest za duży. Początki były świetnie, zachwyty po przesiadce z 4 letniego telefonu, wielki ekran na którym wszystko pięknie widać. Pięknie się takim telefonem nawiguje w samochodzie. Po pewnym czasie doszło zmęczenie wielkim ekranem. Przeszkadza w kieszeni, jest za duży na jedną rękę. Niestety.

Tu rodzi się pytanie - czy warto jeszcze kupić Mi4? Starego flagowca? Od razu zaznaczę, że nie jestem power userem. Zagram od czasu do czasu w Angry Birdsy, zobaczę coś na Youtubie. Korzystam z aplikacji do nawigacji, pisania wiadomości, maili, SMSów. Mi4 kusi mnie designem - lepszym niż RN3, który również skusił mnie wyglądem. Wymiana byłaby niemalże bezkosztowa, bo RN3 w miarę nowy, myślę, że musiałbym co najwyżej dołożyć stówkę.
Jeśli ktoś bardziej obeznany mógłby się wypowiedzieć - w kwestii baterii, nowego MIUI, jakości telefonu.

Wyszedł też niedawno Mi4S, ale nie dość, że cena jeszcze wysoka, to Acid pisał coś o plastikowości tego telefonu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Artur

Mam Mi4 od lipca i to najlepszy telefon jaki miałem. Co więcej - nawet i w dniu dzisiejszym to bardzo dobry telefon jeśli chodzi o podzespoły i zdaje się, że to będzie pierwszy telefon, który zagości u mnie dłużej niż rok. Dlatego ze swojego miejsca mogę go polecić. Będziesz na pewno zadowolony.

Natomiast jeśli chodzi o alternatywy - to jest też Mi4c, zachwalany przez wielu użytkowników. Przejrzyj dział, opinie innych i ewentualnie kupuj. :)

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Pytam o sensowność z jednego powodu. Wyglądu i kompaktowości. Niby są nowe wersje "c" oraz "i", ale ani jedna z nich nie podoba mi się tak bardzo jak czyste Mi4. Po prostu zastanawiam się na ile ten telefon daje sobie radę z nowymi aktualizacjami, programami codziennego użytku itp.
Warto się w to pchać mając teraz RN3?

X10 vs Snap 801... Moim zdaniem warto (zaraz się obrońcy MTK odezwą, ale tak, uważam, że snap 801 jest lepszy, moje osobiste zdanie i tyle). Zawsze jest to przeskok z "budżetówki" na "flagowca" :P.

Mój osiąga ok 43K pkt w Antutu jeśli kogoś interesują cyfry, mam wersję 3/64 WCDMA, z miui 5.12.4 :) miałem również one plus two 4/64,ale sprzedałem bo poprostu nie odpowiadała mi nakłada Oxygen OS :) to już moje 5te Xiaomi(RedRice 1s,Redmi 2,Mi3,i 2xmi4)  i nie zamienię tej marki na żadną inną, dla mnie wybór byłby oczywisty bo wiadomo że lepiej mieć starszego flagowca na Snapie niż Nowszego na Mediateku że średniej półki, chyba że  byłby to Redmi Note 3 pro 3gb/32gb wtedy może bym się zastanowił :) 

Ale pewnie mówimy o wersji na Helio x10, dla mi4 masz oficjalne wsparcie poza Miui, bo jest stabilny CM 13 na Marshmallow czy wiele innych Romów :) 

Jesto telefon bijący pod względem wsparcia i działania takie telefony jak Xperia Z3, LG G3, Samsung Galaxy S5 czyli ogólnie rzecz biorąc flagowce z 2014 roku 

Edited by JaroS
  • Like 4

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this