Jump to content

Recommended Posts

Marvinka miała ostatnio taki temat do obadania i teraz dzieli się rezultatami.

Tytułem wstępu. Wyobraźcie sobie takie działanie:

  1. Odwiedzacie na swoim komputerku jakąś stronę.
  2. O, fajny link, warto go wysłać Grześkowi.
  3. O choroba, z Grzechem jest kontakt tylko przez komórkę, tak się składa, że Wasz klamot nie ma z nią połączenia, a link wygląda tak: https://lh4.ggpht.com/59R3R2Ohpq5102k0wCxuJBuWakW4tHQCrREubg3b5Ft4XrKNmOZa78LpfKahdmQbqOQ=h900 więc powodzenia w przepisywaniu ręcznym adresu.
  4. Pytanie: jak to zrobić szybko, najlepiej jednym dwoma kliknięciami?

O ile nie ma problemu, żeby to osiągnąć i w zasadzie sprawa jest dość trywialna gdy mówimy o domowym ekosystemie, czy Intranecie jako takim (wszystkie klamoty widzą się nawzajem w sieci wewnętrznej), o tyle gdy wysyłacie coś sobie ze stanowiska firmowego, czy też gdy nie macie wejścia smartfonem do lokalnej WiFi, albo gdy nie che wam się ustawiać współdzielenia plików, sprawa się trochę komplikuje.

Z pomocą może przyjść taka aplikacja jak CopyCopy. Działa ona tak:

  1. Instaluje się ją na wszystkich urządzeniach, które mają się ze sobą połączyć, niezależnie od tego czy to Smartfon, czy komputer, czy po prostu przeglądarka.
  2. Istnieje możliwość założenia sobie darmowego konta na CopyCopy, ale nie jest to konieczne. Zaletą jest brak konieczności powiązania się z kontem Googlowym, Facebookiem czy innym wszędobylskim śmieciem.
  3. Po instalacji, możliwe jest wysyłanie danych, czy to linków, czy to zapisanych SMSów, czy nr telefonu, albo plików z dowolnego urządzenia, na każde inne połączone urządzenie, skąd z kolei można wysłać dowolną sprzężoną usługą (czy to mailem, czy komunikatorem, czy czymkolwiek innym) dalej.

W przypadku Marvinkowym, to jest screen z przeglądarki FireFox, do menu pod prawym klikiem przybywa ło taka, zaznaczona na czerwono opcja, po której kliknięciu na telefonek zostanie wysłany link ze stroną, zaznaczony tekst, czy na co się tam klikło.

56e6a7741b980_szczaka.thumb.jpg.07f754b3

Oczywiście istnieje multum alternatyw, a niektóre systemy (czy to biurkowe, czy smartfonowe) mają w sobie zaszytą taką lub podobną opcję na "dzień dobry", ale warto mieć taką alternatywę do szybkiego wykorzystania, darmową, szybką i niezależną od platformy, na wypadek jakby coś się spaprało.

Na zdrowie!

y-114.png.8d139563d4d6cc884e0bb1719c2456

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...